Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bişe soracaktım ben cosayı salona kurdum salon diger odalara göre büyük bizim yasam alanı ora kombi yogusmasız 55 derece ayarlı ve set degerine ulasma 10 dakka oluyor normalmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cem8133 C kullanıcısına yanıt
    Benimde 10 dakika suruyor normal.evin durumuna gore degisir o

• Arakadaşlar merhabalar dünden bu yana sıcaklık kalibrasyonunda sorun yaşıyorum sürekli 23,5 derece civarında aslında ev daha soğuk fişi çekip takıyorum ısı normale dönüyor örneğin 22,8 gösteriyor bir anda çok saçma değerlere çıkıyor ısı düşmediği için de kombi istenilen aralıkta devreye girmiyor kalibre etsem normale döneceği tutuyor yine sorun oluyor şu an sabit 23,5 gösteriyor düşmüyorsa Reset atıp yeni kurulum yaptım yine aynı böyle bir sorun yaşayan oldu mu ya da çözümü bilen var mı

Saygılar

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• StaffBull kullanıcısına yanıt
    Her gün aynı seyi yapıyor mu? Termometrenin yerini değişririp deneyin.

Elektrik yokken sıcaklığın düşmesi normal.

• Hayır ne olduysa dün oldu yerini de değiştirdim çalıştırdımda kombiyi sabit 23,5 de takılı ne artıyor ne iniyor

• Anladığım kadarıyla ekrana yansıyan ile hafızadaki sıcaklık farklı çünkü kombi ekranda görünmese de devreye giriyor

• StaffBull kullanıcısına yanıt
    Normal degil böyle birşey. Benim termostatta hic karşılaşmadım daha önce..

• Arkadaşlar cosa yi baska bir.modeme baglamak icin once cosa nin odada duran terminalinden fab. Ayarlarina geri donup beyaz ışık yanica mi farkli bir internet saglayicisina gecebiliyoruz ??? Nasil yapmamiz gerek ?

• husock H kullanıcısına yanıt
    Fab. Ayarlarına döndükten sonra telefonla tekrar kurulum yapıp modeme bağlamanız gerekiyor.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 3 Temmuz 2020; 17:16:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gökhan bey benim bir talebim olacak kombi çalışma durma ayarı her mod için ( ev dışarda uyku) ayrı yapılabilir mi? iş yerinde Ev modunda 01-01 ama dışarda modunda 14 saat kimse yokken 05.-0.5 ayarlamayı isderdim. Bu talebi yetkilere iletirseniz sevinirim. İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allantoin5534 -- 15 Ocak 2018; 0:50:27 >
  • Birde öğrenme özelliği gelse süper olacak. Sonuçta yazılımla yapılabilecek bir şey bukadar zor olmamalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • css2005 C kullanıcısına yanıt
    yani terminalin altındaki fab ayarlarına dön butonuna basıp beyaz ışık görüp sonra tekrar tarayıcıdan cosayı bulup bağlayacagız değilmi aynı benim söylediğim mantıkta ? ayrıca yeşil ışık neyi ifade ediyordu acaba ??????
  • @allantoin5534 Hocam Çalışma durma ayarlarını her moda göre yapmak isteyiş mantığınızı anlayamadım. Dışarıda modunda 14 saat evde yokken 0.5-0.5 çalış/dur ayarı yapmak mantıklı mı ki hocam? yaklaşık 1 derece çalışacak ve evi ısıtması saatler sürecek. Benim kendi tecrübemi aktarayım. Evdeyken 23.0C ayarlı bir ev uykudayken 22.5C yaptığımızı düşünürsek ve gün boyu evde olmayacaksak bence en fazla 22.0C yapılmalı dışarıda modu. Üreticiler 18.0C diye yapıyor yada öneriyor ama gün boyu 18.0C düşen evde kombi hiç yanmaz ve kombiyi kapatmaktan bir fark olmaz. Evdeki sıcaklık ayarımızla dışarı dıcaklık ayarımızı öyle ayarlamalı ki gündüz biz yokken birkaç kere kombi yansın ve evin sıcaklığı korunsun. Diğer türlü siz gelmeden yansa bile soğuk bir eve girersiniz yada ısıyı yükseltmek için saatlerce yanan kombi görürsünüz.

Diğer arkadaşlar öğrenme modu yada ayrı istekleriniz için lütfen ayrı ayrı üreticiye anlaşılır bir şekilde mail atın. destek@cosa.com.tr adresine attığınız mailler ilgili kişilere yollanıp tek tek değerlendiriliyor toplantılar yapıyorlar ve iş listesine alıyorlar. Ne değişecek demeyin yazın. Her bir fikir şekillendiriyor cihazı.

@ocshooter ve @infoofis arkadaşlar uygun bir vakitte resimli anlatım yaparım listedeki sıcaklık verileriyle ilgili. Aslında SSH ile cihaza bağlanabilsek anlık sıcaklığı cihazdan direk okurduk ama şifre soruyor

@ertemli Resimdeki Cosa nın yeri bence doğru bir yer değil. ahşap bir yerin içine koymuşsunuz ve ne derece ısıyı hızlı algılar bilemedim. Kapı yanında oluşu da sıkıntılı. Evinizde uygun bir yer araştırın. Oturduğunuz yer olur, çocuk odası olur içlerinde bir büfe yada kitaplık gibi bir yerin uç kısmına ön delikleri dışa gelcek şekilde konumlandırın. Cam mermer veya zemini soğuk bir cismin üzerine koymayın. 24C yazabilir bulunduğu konum doğru değilse rakamlar yüksek olabilir yada düşük olabilir. Loobex marka bir oda termometresi alıp takip edin ve ona göre uygun bir yer bulursanız cosa yı kalibre edin.

• husock H kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle. Yeşil ışık termostatın kapalı(donma koruması) konumunda olduğunu gösteriyor.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Kapalı modda silinik bi yeşil ışık yanıyor. Eşleştirme de tam yeşil rengi yanıyor. Eşleştirme hatası alınca modlarda koyu yeşil yanınca eşleştirme yapılır.
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederiz Gokhan bey. Sabirsizlikla bekliyoruz.
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Gökhan Bey, açıkçası ben artık ilgilenildiğini düşünmüyorum. Defalarca gerek telefon, gerekse mail yoluyla iletişime geçtik. Görme engelli olduğumuzu, uygulama arayüzünün bu haliyle çok erişilebilir olmadığını, birtakım erişilebilirlik iyileştirmeleri yapılması gerektiğini dile getirdik. Her defasında en hafif tabirle iplemediler ve biz sizi arayacağız, bu konuda çalışacağız deyip ipe un serdiler. Ben artık nasılsa bizim ülkemizin firması değil mi, çok da farklı bir şey beklememek gerekir diye düşünmeye başladım doğrusu.

Eğer burada Cosa yetkilisi varsa tekrar sesleniyorum: Biz görme engelliler uygulama arayüzünün erişilebilir olmaması nedeniyle uygulamayı kullanamıyoruz. Bilmem sizin için ne kadar önemli, ama bir ürünün erişilebilir olması firmanın bir sorumluluğudur. Bizi dikkate almanızı rica ediyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Bu konu hakkında bende yazdım maalesef bana da dönmediler. Görme engelliler için yazılım yapılabilir diye düşünüyorum. Birçok uygulama var örnek olarak. İnşallah kısa sürede bir açıklık gelir ve engeller ortadan kalkar. Her katıldıkları programlarda forumları takip ettiklerini, kullanıcı dönüşlerine önem verdiklerini belirtiyorlar. Sanırım şuan enerji monitörü diye bir cihaz yapıyorlar ve tüm dikkatler oraya verildi diye düşünüyorum. Biraz sabır edelim bakalım hocam.
  • Cosa istasyon kombinin yanma odasını kapattığında su devir daimi de duruyor. Kombi tekrar çalışana kadar sıcak suyun tesisatta gezmesi için ne yapmak gerekir?

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.