Şimdi Ara

Yeni Citroen C5 Aircross SUV Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.272
Cevap
17
Favori
110.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arif

BTK yasaklamadı. Dedi ki "hacı bizi de gör". Otomotiv firmaları da ekstradan lisans parası ödemeyi reddetti.

Alıntıları Göster
    Valla hocam Hacı ile aralarında ki konuşmayı duymadım...

Ben bayinin yalancısıyım; bana bayi bu şekilde aktardı...
  • NEXUS_07 kullanıcısına yanıt
    Arabalardaki radyolar için de trt'ye bandrol ödenince btk durur mu hiç? O da arabada sim kart girişi var bana da para ödeyin dedi. Firmalar da reddetti. Bmw mercedes'deki asistans hizmetler de devre dışı kaldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sener652

Merhabalar, büyük bir aksilik çıkmazsa C5 Aircross 1.6 180hp Shine donanımında beyaz renk aracı alıyorum. Kapora verildi bu hafta içi alırım diye düşünüyorum.

Aracı test ettiğimde konforu gerçekten etkiledi diyebilirim. Test aracı dizeldi ve dizel sesi içeri giriyordu, benzinli alacağım için buna takılmadım. Camlar kapalıyken gayet izole ve sessiz bir sürüş sağladı.

Malzeme kalitesi olarak sert plastik bolca mevcut, ilerleyen kilometrelerde bozuk yollarda ses oluşturabilir belki uzun kullanımdan sonra görebiliriz bunu.

Tiguan, X1 vs düşünürken fiyatını görünce test ettim ve çok etkilendim diyebilirim. Bu sınıfta alınabilecek belki en iyi araç değildir ama fiyatına göre alınabilecek en iyi araç gibi geldi bana.

Ayrıca araçla ilgili 3 yada 4 konu var neredeyse, bu konuların tek bir yerde birleşmesi çok daha iyi olur düşüncesindeyim.
    Benzinli satışı zor olmazmı?benzinli test edebilceğimiz bir yer yokmu acaba??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Arabalardaki radyolar için de trt'ye bandrol ödenince btk durur mu hiç? O da arabada sim kart girişi var bana da para ödeyin dedi. Firmalar da reddetti. Bmw mercedes'deki asistans hizmetler de devre dışı kaldı.
    Yuhhh yaa... Resmen kümesteki kazlar gibiyiz. Yoluncak yerimiz de kalmadı işin kötüsü.
  • 19 inç 205 55 ile geliyormuş bu jantlar 235 50 kaldırmazmıki acaba ?

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    Bir aracı aldığımda 4-5 yıl veya 100.000km kullanıyorum. 5 yıl boyunca kullanacağım arabanın da yolculuklarda keyif vermesini isterim. İkinci elde bir şekilde satılır, ki 2.eli düşünecek olursam Türkiye sınırlarında Citroen almam herhalde. İkinci eli zayıf bir marka.

130hp modeli hem hantal geldi, hem de dizel motor sesini kabinde duyduğum için dizel motoru hemen eledim.

Bu görüş herkes için geçerli değil, ben dizel motor sesine dayanamayan biriyim. G30 5.20d kullandığımda bile yadırgıyorum ve rahatsız oluyorum motor sesinden. Önceki aracım 116d 3 silindirliydi. Motor sesi 3 silindirli olması nedeniyle hem azdı hem de benzinliye benzer bi tınısı vardı o yüzden 95.000km kullandım. Güçsüzlüğünden dolayı şikayetim vardı. Yeni alacağım araçta da daha iyi hızlanma istiyordum.

Bir diğer önemli unsur da aracın tam otomatik olmasıydı. Tork konvektörlü şanzıman kullandıktan sonra İstanbul trafiğinde diğer yarı otomatik şanzımanlar eziyet geliyor. A3 Stronic var annemde ve araç dur kalklarda bazen isteksiz davranması bazen de fazla atılması nedeniyle tutarsız geliyor. Bu durum park manevralarında benim için istemediğim hareketlere neden oluyordu. Tiguan’ı ilk eleme nedenim de DSG’nin bu durumlardaki tutarsız tavırlarıydı. Ayağınızı frenden çekince arabanın hep aynı hızda ileri geri atılması büyük konfor veriyor.

Uzun süreli kullanımdan sonra da izlenimlerimi iletirim.

Fırsat buldukça deneyimleri ve izlenimleri iletirim.

Bugün Avrasya Tüneli’nde beyaz renk gördüm ve iyi ki beyaz almışım dedim. Eşim ısrarla Gri istemişti :)

İstanbul-Halkalı’da oturuyorum. Sürüş güzergahımı yakıt tüketimi mesajlarımda belirtirim.

Daha önceki 116d 8ileri otomatik aracımda uzun süreli ortalamam 6.2-6.4lt/100km idi.
    Öncesinde Golf 1.4TSI 160hp manuel aracım vardı. Onda da uzun süreli ortalamam 7.6-8lt/100km idi.

Hayat şartları değiştiği için güzergahlar da değişiyor tabi. Golf varken öğrenciydim, ev-okul (bahçeşehir-balat). 116d varken çalışıyordum ev-iş(bahçeşehir-bakırköy)di.

Şimdi evim 10km daha yakına geldi. İşim de 5km yakınlaştı :) Daha kısa mesafe olduğu için lt bazında tüketim artacağı düşüncesindeyim. Kullandıkça bilgi paylaşımı yaparım ama.

Umarım cuma gününe alabilirim aracımı.

yarın sabah servise gideceğim takılır takılmaz resim atarım. ayrıca kauçuk paspas ve bagaj içinde kauçuk havuz bulamadım aliexpress de çok güzel bagaj havuzu var ama 95$ çok geldi açıkcası bana. kauçuk paspas ve bagaj havuzu bulan yada alan var mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sener652

Fırsat buldukça deneyimleri ve izlenimleri iletirim.

Bugün Avrasya Tüneli’nde beyaz renk gördüm ve iyi ki beyaz almışım dedim. Eşim ısrarla Gri istemişti :)

İstanbul-Halkalı’da oturuyorum. Sürüş güzergahımı yakıt tüketimi mesajlarımda belirtirim.

Daha önceki 116d 8ileri otomatik aracımda uzun süreli ortalamam 6.2-6.4lt/100km idi.
    Öncesinde Golf 1.4TSI 160hp manuel aracım vardı. Onda da uzun süreli ortalamam 7.6-8lt/100km idi.

Hayat şartları değiştiği için güzergahlar da değişiyor tabi. Golf varken öğrenciydim, ev-okul (bahçeşehir-balat). 116d varken çalışıyordum ev-iş(bahçeşehir-bakırköy)di.

Şimdi evim 10km daha yakına geldi. İşim de 5km yakınlaştı :) Daha kısa mesafe olduğu için lt bazında tüketim artacağı düşüncesindeyim. Kullandıkça bilgi paylaşımı yaparım ama.

Umarım cuma gününe alabilirim aracımı.
    Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.

Eski araçlarla kıyaslamak bile zor aslında. Ben Antalya da yaşıyorum. Geçen seneki trafiği arıyorum her geçen gün. Araç sayısı ve trafik yoğunluğu sürekli artıyor. 2000 yılında 14-16 dakikada gittiğim güzergahı şimdi 45-55 dakikada gidebiliyorum. Yollar yoğun. Kırmızı ışıklarda durma süreleri 3 dakikayı geçen kavşaklar oldu. Ama gene de bilgi bilgidir tabi ki.

Genel olarak Citroen in Turbo benzinlisinden iyi söz ediyorlardı genel yazı ve değerlendirmelerde. Sizi üzeceğini düşünmüyorum. İnşallah en kısa zamanda kavuşursunuz aracınıza.

Bu arada, Skoda Octavia var kuzenimde. 1.6 TDI DSG. O da sizin dediğiniz şeyden şikayetçi sadece. Bazen gitmiyor diyor. Özellikle geri vites te yapıyor diyor. Gaza daha fazla basınca da birden atılıyor. Ok gibi fırlıyor insanı tedirgin ediyor diyor. Servise sordun mu dedim. Kontrol ettikten sonra Normal demişler.

Tork Konvertörlü klasik şanzıman bütün otoritelerin beğendiği en dayanıklı, uzun ömürlü, yumuşak geçişlere sahip ve konforlu olan seçenek.
  • Arkadaşlar bu arada... Bir soru sormak istiyorum.

Alan arkadaşlar ve almayı düşünenler.

Hangi rengi ve Airbump daki hangi renk seçeneklerini seçtiniz yada düşünüyorsunuz.

Ben Beyaz ile Koyu Gri arasında kaldım. Karar veremedim.

Beyaz alırsam, diğer renkli olan kısımları(ön tampon ve yanlardaki halka şeklindeki plastikleri diyorum) 1. tercih beyaz renk yada gümüş düşünüyorum.

Koyu Gri alırsam da , diğer renkli kısmı 1.tercih gümüş renk yada beyaz almayı düşünüyorum.

Araçta beyaz renk gerçekten güzel duruyor. Koyu renkleri seviyorum. Siyah bence ayrı bir güzellikte ama. Aslında Antalya nın sıcağından korkmasam siyah alıcam, cesaret edemiyorum...
    ben fiyort mavisi gri bump ile aldım

• Aracını teslim alan arkadaşlara bir sorum daha olacak . Şimdi aklıma geldi.

Led farlı olanlar. Aracın gece aydınlatmasından memnun mu. Aydınlatılan alan geniş mi. Aydınlanma homojen şekilde gerçekleşiyor mu. Bir de aydınlatma menzili yeterli mi. Yoksa uzun mu. Kısa far için ayrı değerlendirme uzun far için ayrı değerlendirme yaparlarsa sevinirim.

Birde, bir yerde LED farlar için adaptif diyordu sanırım. adaptif led far var mı yoksa sabit mi.

Son olarak kısalarda 4 far birden uzunlarda da dışta kalan 2 far mı uzuna geçiyor. Bir video da sanırım öyle gördüm.

İç aydınlatma konusunda da bardaklıklarda beyaz bir ambiyans tarzı aydınlatma gördüm. Bir de yabancı bir videoda tavandan konsolu aydınlatan bir led vardı sanki. Benim mevcut C5 imde olan bir sistemi vardı Citroen in. Hatta ilk Citroen uygulamış olabilir. Turuncu 2 adet led. Vites konsolunun olduğu kısma aydınlatma yapıyordu. O tarz birşey mi var acaba dedim.

Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.
  • hopeful H kullanıcısına yanıt
    Araba yeni olunca bu tip seyleri orjinali disinda bulmak zor maalesef. Bagaj havuzu cok onemli, beni cok defa kurtardı. En kötü mevcut aracimdakini boyutlarına göre keser yine de koyarim. Hiç yoktan iyidir. Bulursanız paylaşın lütfen

• Shine da ambians aydınlatma varmı sunroofda ? Bide 19 inç jant alan varmı ?

• Mesutist M kullanıcısına yanıt
    araştırmaya devam ediyorum bulunca haberdar ederim

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    Ambians aydınlatma hiç bir pakette yok diye biliyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: skoralp

Ambians aydınlatma hiç bir pakette yok diye biliyorum ben
    Bardak kısımlarında var vıdeolarda sunroofda gorunuyor ama nappa ile gelıyor olma ihtimalide var

• Büyük ihtimalle oyledir

• quote:

Orijinalden alıntı: NEXUS_07

Arkadaşlar bu arada... Bir soru sormak istiyorum.

Alan arkadaşlar ve almayı düşünenler.

Hangi rengi ve Airbump daki hangi renk seçeneklerini seçtiniz yada düşünüyorsunuz.

Ben Beyaz ile Koyu Gri arasında kaldım. Karar veremedim.

Beyaz alırsam, diğer renkli olan kısımları(ön tampon ve yanlardaki halka şeklindeki plastikleri diyorum) 1. tercih beyaz renk yada gümüş düşünüyorum.

Koyu Gri alırsam da , diğer renkli kısmı 1.tercih gümüş renk yada beyaz almayı düşünüyorum.

Araçta beyaz renk gerçekten güzel duruyor. Koyu renkleri seviyorum. Siyah bence ayrı bir güzellikte ama. Aslında Antalya nın sıcağından korkmasam siyah alıcam, cesaret edemiyorum...
    Komşumuz beyaza kırmızı bumb sıyah tavan yapmış şyi duruyor platıne kırmızı sıyah tavan secebılırsınız

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.