Şimdi Ara

Yeni Citroen C5 Aircross SUV Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.272
Cevap
17
Favori
110.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: texasboy77

Gaza basmadan sadece starta basarsanız çalışması lazım.
    Araca binince frene basmadan bir kere start tuşuna basarsanız normal anahtarlı araclarda kontak açma diye tabir edilen ve akü ve diger gostergede bulunan ışıkları acan moda geçer...

Bu sekildeyken frene basip tekrar start a basarsaniz da araba calisir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gemstoneblue

Adam almamıs taktırmıs herhalde bu basamak standart hepsi aynı takıyor.

Alıntıları Göster
    Orjinal mi yani citroen mi sunuyor aksesuar olarak. Bunlar uyan bir modeli bulmus da butun servisler takiyor mu acaba biliyormusunuz...

• NEXUS_07 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Son 5 yıldır füme renk araç kullanan biri olarak sedef beyaz ve siyah tavan çok güzel göründü gözümüze. Ancak dün uzun yoldan geldikten sonra sinek böcek lekelerini görünce anladım ki koyu renk bunları iyi kapatıyormuş, beyazda fena direk yıkamak lazım.
    Basamak işine gelince, kendim ücret karşılığında taktırdım. 2.000 den açtılar ücretini 1.500 e takıldı. Ailede yaşlı ve rahatsız kişiler olunca benim için oldukça kullanışlı ve şart bir parça oluyor. Ayrıca yan tarafları saçma yola bırakılan kaldırım taşı duba vs gibi koruması da iyi bir özellik olarak göründü.

• quote:

Orijinalden alıntı: NEXUS_07

Orjinal mi yani citroen mi sunuyor aksesuar olarak. Bunlar uyan bir modeli bulmus da butun servisler takiyor mu acaba biliyormusunuz...

Alıntıları Göster
    Uyan model muhtemelen yaptırılmısda olabılır hepsıne bu takılıyor orjınal değil geçme perçin sistemlı takıyorlar.

Şu ana kadar görüştüğüm gittiğim tüm citroen servisler de mevcuttu, hepsi aynı fiyatları söylediler

• quote:

Orijinalden alıntı: kasai

Şu ana kadar görüştüğüm gittiğim tüm citroen servisler de mevcuttu, hepsi aynı fiyatları söylediler
    Hedıyede edıyorlar bazı yerler 1000 gibi takıyor yanlıs hatırlamıyorsam..

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    F.adventure da 3 hediye teklif edenler shine da zırnık koklatmadılar hocam. Diğerinde motor izolasyon kaput filmi ve basamak hediyesi teklifi yapmışlardı, en azından Ankara ki iki bayiden. Şimdi kaput ve çamurluk lar için EMR garajdan 600 liralık teklik aldım. Önceki aracımada orada yaptırdığım ve memnun olduğum için tekrar oraya yaptıracağım.

• quote:

F.adventure da 3 hediye teklif edenler shine da zırnık koklatmadılar hocam. Diğerinde motor izolasyon kaput filmi ve basamak hediyesi teklifi yapmışlardı, en azından Ankara ki iki bayiden. Şimdi kaput ve çamurluk lar için EMR garajdan 600 liralık teklik aldım. Önceki aracımada orada yaptırdığım ve memnun olduğum için tekrar oraya yaptıracağım.
    İzole içinmi?

• Citroen logosu + berbat tasarım. Yine de alanlara hayırlı olsun
    Peugeot ve Skoda SUV'ları çok daha başarılı bana kalırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 26 Ekim 2019; 14:44:22 >
  • quote:

Çok teşekkür ederim hocam. Son 5 yıldır füme renk araç kullanan biri olarak sedef beyaz ve siyah tavan çok güzel göründü gözümüze. Ancak dün uzun yoldan geldikten sonra sinek böcek lekelerini görünce anladım ki koyu renk bunları iyi kapatıyormuş, beyazda fena direk yıkamak lazım.
    Basamak işine gelince, kendim ücret karşılığında taktırdım. 2.000 den açtılar ücretini 1.500 e takıldı. Ailede yaşlı ve rahatsız kişiler olunca benim için oldukça kullanışlı ve şart bir parça oluyor. Ayrıca yan tarafları saçma yola bırakılan kaldırım taşı duba vs gibi koruması da iyi bir özellik olarak göründü.
    Renk konusu öyle hocam. Benim şu andaki aracım da koyu mavi ile gri arası birşey. Yola gittiğinde yakindan bakmazsan çok kötü görünmüyor. Beyaz çok güzel. Tabi üzerine kara sinek konsa belli oluyor. Dez avantaji... Eee her güzelin bir kusuru olurmuş...

Güle güle kullanın ...

Bu arada basamak da şu trafikte bende üstüne basmaktan çok arabayı sağda soldaki engellerden ve daha önemlisi park yerlerinde yandaki aracın kapısını hayvan gibi açan diğer sürücülerden korumak için düşünmüyor değilim. Baya yakışmış ama. Citroen in resmi aksesuarı mi acaba. Bilginiz varmı? Yoksa yan sanayi bir yerin yaptığı bir ürün mü acaba.

Yani montaj yerleri vida deliklari falan belli mi. Aracin altında montaj yeri hazırmıydı siz işlemi gördünüz mü. Yada direk o şekilde mi teslim edildi size.

Yanlış anlamayın ben biraz meraklıyım da. Kendim serviste her türlü işlem sırasında izler ve incelerim. Ne nedir. Nereye takıyorlar. Ondan soruyorum. Niye böyle garip garip sorular soruyor demeyin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hayırlı olsun aracınız. Araca kaça aldınız yazabilir misiniz lütfen. Teşekkürler.

• ReaLGz kullanıcısına yanıt
    Deneme sürüşü yaptınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • texasboy77 T kullanıcısına yanıt
    Kodiaq sürmedim ama çok iyi görünüyor.
    3008 sürdüm. Direksiyonu dışında gayet iyi.

• gemstoneblue kullanıcısına yanıt
    Kaput ve çamurluk filmi kaplama için hocam.

Parçayı takılmadan görmedim ama takılırken direk biryere geçirip alttan somunla sıktılar gibi gördüm. Yaklaşık 40-45 dk falan sürdü montajı. 3 citroen bayisinde de aynı gördüm parçayı herhalde orjinaldir diye düşünüyorum 👍

• vitisvinifera68 V kullanıcısına yanıt
    Ötv muafiyetli anahtar teslim ( basamak hariç) 150 civarına geldi hocam.

alanlara hayırlı olsun demişsiniz ama neredeyse hakaret etkisi yaratan bir cümle olmuş teknik olarak hakaret etmeden. size göre 'berbat' tasarım olabilir, bana göre de gayet şık. ayrıca Citroen logosu demişsiniz, burada şahsi deneyimleri neticesinde yine psa grubundan araç alan/alacak olan insanlar var, başta ben. bana göre de beklentilerim doğrultusunda o logo şu an f/p oranında zirveyi temsil ediyor Peugeot ile birlikte.. sonuç olarak diğer insanların beğenileri de işin içine giriyorsa kullandığımız sıfatlara daha çok dikkat etsek sanki daha şık olur. sonuçta beğenmemek en doğal hakkınız ama 'berbat' demek bu araca hiç bir zorunluluğu olmadan, severek tercih eden insanlar açısından pek sempatik değil.
  • quote:

Hocam motor ve camurluk içi izolasyonu yaptiracaksiniz sanırım. Yaptirdiktan sonra fikirlerinizi paylaşın da biz de değerlendirelim. Hatta arkadaşlardan yaptırmak isteyenler var. Ona göre yönlendiricem deyin. Hatta firsatiniz olursa bunu da belirterek nerelere islem yaptiklarina bakip ornegin parca uzerine mi yada parcayi söküp altina püskürtme yontemi ile mi yoksa dolgu sunger gibi parca mi koyuyorlar. Bakıp mümkün olursa da resmini çekebilirseniz uygulama sırasında süper olur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Her ikisinden de aynı donanım seviyelerinde en az 25-35 bin tl daha ucuz, 3008'den daha büyük ve Kodiaq'tan daha az yakıyor.
    Bahsettiğiniz araçları uzun süre araştırıp, deneme sürüşü yapmış biri olarak konuşuyorum. Bence almayacak olsanız da bir Citroen bayiine gidip
    deneme sürüşü yapın, tasarımı beğenmeyebilirsiniz ama karakteri güzeldir belki 🤣
    Dediğim gibi ilk önceliğim izolasyon dan çok kaput ve çamurluk kaplaması. Önceki aracımda ilk uzun yolumda direk kaputa taş gelip boyayı kaldırmıştı 😅 Beni dün yaptığım yolda motor sesi çokta rahatsız etmedi açıkçası, serviste incelediğimde fabrika izolasyonu yaparken komple yerine parçalı yapmış. Servis muhtemelen püskürtme uygulayacaktır. Benden önce forumdan yaptıran olur diye düşünüyorum. Onlara sorarız ne yaptıklarını 👍

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.