Şimdi Ara

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.434
Cevap
67
Favori
221.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncelleme dosyası ile ilgili sıkıntı yok. 075c yi temin ettim lisans ile beraber.

1-2 cevap önce kendi hazırladığım indirme kılavuzu var 😊

Anlamadığım aynı versiyon için sende rds aktif iken bende değil.

Radyodayken, seçeneklere girebilir misin. Altta rds ve ta seçeneği var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • janavar® J kullanıcısına yanıt
    RDS seçeneğindeki gördüm galiba ama Ta yı bilmiyorum. Yarın bakarım arabada iken 🤔

• Valla çok sevinirim. Normalde dediğim bölümde rds ve ta olmalı çünkü. Belki sistem otomatik olarak aktiftir ama bulunduğun bölgedeki kanalla ilgili olabilir YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI

• Alla allaaa aklımı oynatacağım valla. Sana zahmet versiyon bilgisinin de fotoğrafını paylaşabilirsen çok sevinirim.

Bir de MyCitroen uygulaması araca bağlanabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janavar® -- 15 Mart 2019; 14:6:44 >

Önce Bluetooth ile bağlanıyor ama uygulamada bağlandı bilgisi vermiyor, bende ardından USB kablo ile bağlıyorum bağlandı bilgisi veriyor.

Bağlantı ekran videosu
    https://yadi.sk/i/tZrr91wYpcQsxQ

• Az önce tekrar denedim mycitroen uygulamasını ama bağlanmıyor hiçbir şekilde. Android ile ilgili sıkıntı olabilir gibi geliyor. bir de farklı bir telefon deneyeceğim.

Şimdi tekrar güncelleme dosyasını indiriyorum. bakalım tekrar yükleyeceğim .

Bu arada 073C den , 075C ye mi geçiş yaptın. yoksa arada ki 074C güncellemesini de yapmışmıydın. Benimkinde ilk 073C yüklüydü ve RDS aktifti. 074C yi yükleyince gitti... şuan 075C yüklü ama tekrar geri gelmedi. sıkıntı 074C den dolayı olabilir diye düşünüyorum

Bu görüntü 31 Temmuz 2018 e ait

073C sürümü galiba bakmadım. Direk güncelledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocaption -- 15 Mart 2019; 18:9:58 >
  • aynen bu 073C sürümü olması gerekiyor. ondan dolayı RDS aktif kalmış sende. Ara güncellemeyi (074C) yapanda RDS gidiyor. sonraki güncellemede de gelmiyor
  • 30 Nisan 2019 da aracım 1. yılını dolduruyor. Araç henüz 7800 km de. 1. Yıl servis fiyatları nedir bilen var mı ?

• Önceden android autoda sesli komutta spotifyda sıla çal diyince çalıyordu 2 gündür çalmıyor nedense etkinlik ne zaman diye soruyor böyle diyince neden acaba var mı böyle bir sıkıntı yaşayan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç hızşandığında arka taraftan çok yüksek olmasada uğultu geliyor yavaskende var sorun ne olabilir bilya dağıtmiş olabilir mi araç 19 000 km de

Ps :sol arka bilya dağıtmiş 😡

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mxlpyzgt -- 23 Nisan 2019; 23:58:55 >
  • mxlpyzgt kullanıcısına yanıt
    Cam açıkken olabilir mi? Aynı dertten ben de biraz muzdaribim. Emniyet kemeri boy ayarı olmadığı için biraz havada kalıyor ve rüzgardan bayrak gibi sallanıp ses yapıyor

Cam kapalı ikende aynı ses var basta bende rüzgar sesi sandım ama araça binen herkes bilya dağışmış gibi diyor

• Arkadaşlar merhaba.
    Ben de bu aralar 2016-2017 model 1.6 blue hdi(dizel) modeline bakıyorum. Yakıt tüketimini merak ediyorum. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
  • RAY_J kullanıcısına yanıt
    Piyasa da 2 versiyon mevcut, biri 75 beygir, diğeri 100 beygir.

100 beygir olan, sakin şehir içi kullanımda 4.5 civarı. Ama ben devamlı trafik saatlerinde eşim ve çocuk ile Seyehat ediyorum. Tahminen tek kullanımda 4.2 ye kadar düşer. Klimayı açmak tam 1 litre farkediyor. Şehir dışı 3.5 litre civarı

Çekiş ve sürüş konusunda memnun edecektir. Sadece sert dönüşlerde önden kayma sorunu var.

Çok teşekkürler.
  • 2 gün önce Yeni C3 1.6 BlueHDI aracımda Motor Arıza Işığı yandı. Kılavuza göre "Hava kirliliği önleme sistemi arızalı"
    https://prnt.sc/nu24nl

Kılavuzdan kontrolü sağladığımda bu sorun genelde AdBlue ile ilgili bir sorun olarak gözüküyor. Opet'e gidip 10 litre Adblue alıp ekledim. Işık sönmedi. 5-10 km sonra da Motor arıza ışığına ek olarak Adblue + Service ışığı yandı.
    http://prntscr.com/nu2eb2

Buna istinaden artık servise gitmeye karar verdim. Bu arada bi 20-25 km daha araç kullanıldı. Servis yolunda ise Adblue ışığı yanıp sönmeye başladı ve ekranda "1100 km sonra motor çalıştırılamaz" uyarı belirdi. Bu da demek oluyor ki SRC sisteminde Kesinlikle bir arıza söz konusu.
    http://prntscr.com/nu2haq

Yabancı forumlarda C4 Cactus ve New C3 ile ilgili olarak bu konuda; 2016-2017 senelerinde üretilmiş olan Adblue tankı ve pompası ile ilgili bazı sorunlar ile karşılaşılmış. farklı bir versiyon ile değişimler sağlanmış. Tabi bu durum garantisi olanlar için çok büyük bir sorun olarak gözükmese de garantisi bitenler için yaklaşık 4000 TL civarında bir masraf demek oluyor.

çok büyük ihtimal benim aracım için de değişim söz konusu olacak gibi. fakat servis bakımlar yetkili serviste yapılmadığı için olayı yokuşa süreceğe benziyor. fakat ilgili tertibat bakım programı dışında olup üretim kaynaklı bir sorun olarak gözükmekte. 15.000 ve 30.000 bakımları Adblue tankı ve tertibatını kapsamıyor. klasik yağ, yağ filtresi, hava filtrei, polen filtresi ve mazot filtresi değişimi , bilgisayar ile kontrolden ibaret. Bu durum bakımlar serviste dahi olmuş olsa gözlemlenemeyecek bir problem.

Kısaca olayı üretim kaynaklı hatalar kapsamında değerlendirmelerini talep edip, durumu takip edeceğim. Olası bir olumsuz dönüşte desteklerinizi beklemekteyim. Dünyanın parasını verip 1 senede bozulan araç cidden çok üzücü bir durum.

NOT: herkes aracının garanti süresini kontrol etsin. hemen herkesin garantisi aracın bayiiye giriş tarihi olarak gözükmekte. size satış yapıldığı tarih olarak gözükmüyor. Bunun için genel müdürlük sizden faturalarınızı isteyerek garanti tarihini güncelleyebiliyor.

• C3 1.6 VTI 2017

9161 KM de 1. yıllık bakım

İstanbul Av-Car

• mxlpyzgt kullanıcısına yanıt
    Bir kere bende öyle bir ses duydum. Ön koltukların emniyet kemeri bağlama yeri, el freni arkası bardaklığa sürekli çarparak garip bi ses yapıyordu. Sorunu öyle çözdüm. Bayağı sinir etmişti.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.