Şimdi Ara

YENİ BMW 1 SERİSİ F40 (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
975
Cevap
39
Favori
62.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
Giriş
    2022 116d sportline 35.000 de ilk sahibinden arka çamurluk boyalı full Borusan bakımlı olup 1.5 sene daha garantisi var. 1.550 ye aldım ben

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • toureg53 T kullanıcısına yanıt
    Sizinki en dolu serisi sanırım hocam hayırlı olsun

• uni_cran U kullanıcısına yanıt

Fiyat çok iyi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • toureg53 T kullanıcısına yanıt

Luxuryline’ın sportline ile ne farkları var hocam

• Litityum kullanıcısına yanıt
    Dost işi oldu hocam arkadaşımdı zaten.

• Litityum kullanıcısına yanıt
    Sanırım 18 inç jant var bende 17 inch. Koltuk döşemesi deri belki koltuk ısıtmada vardır. Onun dışında varmı birşey bilmiyorum

• Slm herkese yeni 1 serisini test ettim bugün. Deneyimlerimi aktarmak istedim.

Olumlu yönleri;

- Motor çok iyi. Mild hybrit desteği aracın karakteristiğini çok değiştirmiş. Bana bizim 140 beygirlikler bazı yerlerde yetersiz geliyordu. Bu motorda ise özellikle sport modda fark çok büyük.

- Yeni direksiyon, kadran, konsol, göğüs vs çok yakışıklı. Üstelik aracın yalnızca iç değil dış tasarımı da yakından oldukça çekici. Fotoğraflardan çok daha iyi durduğuna emin olabilirsiniz.

- Direksiyon yumuşamış, normal modda da sport modda da bizim direksiyonlardan daha yumuşak. Limitlerini göremesem de ilk izlenimlerim kötü bir yumuşaklık değil konforu arttıran bir yumuşama olmuş.

Olumsuz yönleri;

- Yan aynalar büyümüş, rüzgar sesi hissedilir derecede artmış.

- Bagaj resmen yok olmuş (300 lt). Bizim kasadaki alt bölme artık yok.

- Arka koltuklar daha yukarıda konumlanmış, bu sebeple arka koltuklardaki baş mesafesi rahatsızlık veriyor.

- Torpido içinde artık kaplama yok. Kalitesiz hissettiriyor.

Eğlence sistemini fazla deneyimleyemedim. Süspansiyon konforunu da test edecek bir güzergahta kullanmadım. İçinde genel olarak iyi hissediyorsunuz. Farklı arabaya bindiğinizi anlıyorsunuz. Fakat bu paralara ben aracımı değiştirmem. Kabataslak en doluları 2.8-3 bandındaymış ki bu fiyatlara 3 serisi alabiliyorsunuz.

• C-ReeD C kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu araç dış görünüş olarak benim için çekici değil maalesef. Hatta itici diyebilirim. İlgimi çeken tek yanı iç görüntüsünün değişmesi ve standart donanımının artması. Geri kalan olumsuz özellikleri göz önünde bulundurulursa tercih etmemek için fazla nedenim var ))

• selamlar f40 araç kullanıcıları bc tuş sinyal kolundaki değiştirmeme sorunu yaşayan varmı varsa sorun nasıl halledildi acaba bilgisi olan yada hiç denemeyen arkadaşlarda denesin2021 sonrası olan ekranlar live cocpit

• C-ReeD C kullanıcısına yanıt

iç kısmın resimleri var mı hocam

• Merhaba bmw f40 kullanıcılarına birkaç sorum var;

1. 2022 modellerde çip krizi kaynaklı bir kaç kısıtlamaya gidilmiş, el hareketleriyle müzik sesi açma kapatma, şarkı değiştirme özelliği de buna dahil. 2023 ve 2024 modellerde bu özellik mevcut mudur ?

2. 118i modeli için sarsıntılı çalıştığı söyleniyor, sadece çalıştırma aşamasında mı sarsılıyor, mesela start-stop kapalı haldeyken trafikte durduğumda sarsıntı devam ediyor mu ?

3. Sıcak bir bölgede yaşıyorum şuanki dizel aracım klimayi en yüksekte çaliştirdigimda işiklarda beklerken neredeyse eski amerikan araçları gibi sallanıyor 118i modelinde bu problemi yaşar miyim ?

4. Hepsi 2022-2023 olmak şartıyla audi a3 sline - mercedes benz a200 amg+ ve 118i msport arasında seçiminiz ne olurdu, tercihinizden memnun musunuz ?

Teşekkürler..

• İnternet-Explorer kullanıcısına yanıt
    -1- Aracım Ekim 2023 tarihli M Sport
    A- El hareketlerini izleyen sensör ( ses açma kapama vb) bende de yok mlsf.
    B- Ampul konusunda da bir sıkıntı yaşanmış olmalı ki 😀 torpido gözünde boşluğu var ampulü yok, yani inanması güç ama torpido gözü aydınlatması yok.
    C- Aracın ilk çalıştırma esnasındaki sallantılı çalışması, kesinlikle önemsenecek, dikkate alınacak, konu edilecek bir şey değil, ilk zamanlar dikkatinizi çekecek sonrasında ise aklınıza bile gelmeyecek birşey. Bence tabii...
    D- Klima sesi, premium araçların klima sesi gibi,yani olması gerektiği gibi,maximumda çalıştırmadığınız müddetçe varlığını hissetmezsiniz bile....Genellikle aracı bayiden çıkartırken klimayı otomatiğe bağlarım ve unuturum...
    Tüm bunlar benim öznel görüşlerim olup yalnızca beni bağlar..😀

Son sorunuza da cevap vereyim; Bundan önceki aracım da bir bmw (f20) idi ve sıfır sorunla 6-7 yıl keyifle kullandıktan sonra Borusan'a takasa verip şimdiki aracımı aldım. Aslında bu kez farklı bir araç almak istemiştik ve aracı almazdan evvel eşimle bir araştırmaya giriştik: Önce audi a3 'ü inceledik. Eşim ve ben, gerek malzeme kalitesi gerek en üst paketteki doluluk oranı (bmw ve mercedese kıyasla) gerekse 50 yıldır😀 hiç değişmeyen "kutu" tasarımını hiç mi hiç beğenmedik. Bunu alsaydık sanki bir adım geriye gidecekmişiz gibi hissettirecekti bize Audi, tasarımını değiştirmediği müddetçe bir daha dönmemek üzere ayrıldık oradan. Sıra geldi yıldıza.😀 Bayi bayi gezdik bir mersedes alabilmek için, çünkü aracı en az bmw kadar çok beğenmiştik. Aklımızdaki tek sorun, pek çok videoda bahsedilen aracın izolasyonu konusu idi ama bunu da görmezden gelecektik. Fakat malum o dönemler araç bulmak zordu, mersedeste daha da zordu... Çünkü araçları bayiden değil online olarak internetten satıyorlardı ancak tabii denk düşürebilirsen... Gece yarılarına saat kurdum, kalkıp kontrol ediyordum internet sitelerini...😀 Tabii bu esnada biz bmw ye de sipariş geçmiştik ve ilk cevap oradan geldi ve biz de yine yeniden bmw ye döndük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 21 Eylül 2024; 12:7:4 >

• Archi33tect kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam aklımdaki soru işaretleri tamamen silindi diyebilirim a3 konusunda size katılıyorum kör nokta uyarısı bile koymaktan aciz davranmışlar, a200 amg+ ve 118i’den hangisini temiz düşürebilirsem ona davranacağım.

• merhaba, 2023 model F40 1.18i sportline araçla ilgili birkaç sorum olacak..

bu araçlarda adaptif cruise control var mı?

multimedya ekran kablosuz hem android hem de caplay destekliyor mu?

şerit ortalama yapabiliyor mu (yarı otonom sürüş gibi) yoksa yalnızca şerit dışına çıkacakken direksiyon müdahalesi mi yapıyor?

şehir içi ve dışı yakıt tüketimi golf 1.5'den fazla mıdır?

3 bin km civarı bir araç buldum, alırken nelere dikkat etmek gerek; kronik bir problemi var mıdır?

teşekkürler.

• cempro C kullanıcısına yanıt

2023 msport mayıs aracı benimki. Sportline ile sadece kozmetik fark vardı.

Ben sipariş geçerken acc yoktu. Yıl sonundaki araçlarda bu opsiyon eklendi sanırım.

multimedya kablosuz carplay destekliyor androidden emin değilim ama desteklemesi lazım.

yarı otonom yok benzer şekilde sadece şerit dışına çıkınca direksiyon müdahalesi

Yine golf ile kıyaslayamayacağım ama şehir dışı ~6.5lt, şehir içi 8lt karma 7,5lt gibi

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.