Şimdi Ara

Yeni bir sistem kurulumu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E.kartından daha fazla fps almak ve çok sayfa açıkken makinanın daha verimli çalışması için ramleri 2x8 GB yapsanız daha iyi olur.

• Peki m2 SSD almak istesek

WD blue sn570 vs Adata Legend 700 ya da başka hangi model tercih edilebilir?
    İkisi arasında okuma yazma değerlerinde neredeyse iki kat fark var. Fiyat farkı 200 lira

Günlük kullanımda WD gereksiz midir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam tekrar merhaba , ekran kartı değişikliği yaptım rtx 4080 aldım . Benim işlemci 7600x darboğaz yapar mı , 2k da ?https://pc-builds.com/tr/ bu sitede yüzde 36 diyor ne dersiniz hocam ,

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tyanali51 kullanıcısına yanıt

Bırakın Allah aşkına şu siteleri, yani.

RTX 4090 ile bile ,7600X in gücü aşağıda. Zehir zemberek bi işlemci.

1080P ve 2K değerleri. Site, dünyanın en saygın donanım sitelerinin başlarında gelen, hardwareunboxed.

Yeni bir sistem kurulumu

Yeni bir sistem kurulumu

• Metin hocam teşekkür ederim , rdr 2 de tüm ayarlar sonda 2k da , saint dennis diye bir şehir var oraya geldiğimde işlemci kullanımı yüzde 80 lere çıkıyor , Gpu kullanımı 65 , 70 lere düşüyor . Zaten ondan araştırmaya başladım . İlginç bi şekilde şunu öğrendim 4k da işlemciye daha az ihtiyaç varmış . Bu nedenle o bölümde hareket ederken fps drop mı diyim sulutter mi diyim onu da mili saniyelere yaşıyorum . İkinici el bi 3060ti alalım dedim sonunda 4080 de aldım . Artık bu iş için harcayacak parada kalmadı . İşlemcide 6 ay önce aldım yeni işlemcide almak istemiyorum , bundan bilginize danışmak istedim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali51 -- 21 Mayıs 2023; 11:25:16 >
  • O kadar kulanım biraz fazla gibi. İşlemci sıcaklığı nasıl.

• 75 ,80 derecede 80 i de pek geçmiyor .

Bi cinebench r23 testi yaparmısın.

• Hocam şimdi mesaideyim eve gidince yapayım , ama önceden çektiğim bi video var onu ekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali51 -- 21 Mayıs 2023; 12:9:18 >

• Darboğaz yapacağı belliymiş. Bu hali güzel olmuş. İyi günlerde kullanın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Metin hocam multicore 13910 çıktı . Single core 1926 çıktı

Yeni bir sistem kurulumu

Birde hocam afterburner de baktım tam minik takılmalar olduğunda Gpu kullanımı düşüyor geri eski haline geliyor . Oyunda mı ki sorun ?

Yeni bir sistem kurulumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali51 -- 21 Mayıs 2023; 21:4:50 >

• Multi core puanı biraz düşük gibi. 15000 -15300 arası bi şey olmalıydı. Anakrtta PBO açıkmı.

• bu sistem e kuruş para harcama 2.elden okut hazır sistemler var amd 6700xt li sıfır 3060ti gddr6x parasına satılıyorlar elinden çıkar 15-16 bine hazır 6700xt li sistem al

Yeni bir sistem kurulumu
    Yeni bir sistem kurulumugaming.gen.tr
    ULTIMA-6700XT / AMD Ryzen 5 5500 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
    https://www.gaming.gen.tr/urun/206399/ultima-6700xt-amd-ryzen-5-5500-asus-radeon-rx-6700-xt-dual-12gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 22 Mayıs 2023; 9:2:44 >
  • Kastettiğiniz yer buraysa auto da

Yeni bir sistem kurulumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali51 -- 22 Mayıs 2023; 21:2:10 >

Sayfa 13 ve 18 de PBO ve curve optimizer kullanımları var.

https://forum.donanimhaber.com/5700x-sahipleri-bir-bakin-hele--153795699-13

• Baktım da karışık işmiş soğutucu da benim yetmiyor olabilir 2 fanlı olandan . Teşekkür ederim metin hocam .

Rica ederim .Ama demedi deme ,bu iş biraz hastalık gibidir. Eninde sonunda ,dayanamayıp kurcalattırır insana.Yeni bir sistem kurulumu 

Ha, curve optimizer ile sıcaklıklar şu ankinden daha aşağıya düşer. O da aklının bi köşesinde bulunsun.

• Tamamdır metin hocam , çok fazla okumam ve ayrıntılı bilgi almam lazım ondan sonra uğraşırım ben oraları kurcalamaktan korkmam aslında kurcaladığımda oldu eskiden , sadece eskisi gibi zamanım yok ondan vakit bulunca kurcalıycam.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.