Şimdi Ara

Yeni bir kasa topluyorum, yardımcı olur musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. yeni bir kasa toplamak istiyorum. vatan bilgisayara gidip bütçeme göre şu listeyi topladık çalışan adamla öncelikle sizinle bunu paylaşmak istiyorum;

İŞLEMCİ: intel Core İ5 7400 Soket 1151 3.0 Ghz 6 MB Önbellek 14 NM İşlemci

EKRAN KARTI: Asus Geforce GTX1060 GDDR5 3 GB 192Bit NVIDIA DUAL DX12

ANAKART: GIGABYTE Z270-HD3 INTEL Z270 SOKET 1151 DDR4 3866 (O.C) MHZ HDMI&DVI&VGA

RAM: GSKILL 8 GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400 Mhz CL15 1.2V single Ram

SSD: Corsair 249 GB LE serisi SATA 3.0 SSD (560 Okuma/530 Yazma)

Kasa: ZALMAN z3 plus 600LE 600W MidT ATX Pencereli Siyah Kasa

Toplam tutar: 3590 TL

donanım konusunda bilgisi olanlar lütfen daha iyi seçenekleri bana önerebilirler mi.
    Bir de vatan bilgisayardan alcağım hepsini, sizce iyi yapıyor muyum? internetten sipariş etsem kendim toplayamam çok bilgim yok. garantili olsun bildiğim yerden alayım diye düşünüyorum. kötü mü ediyorum? şimdiden teşekürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaline -- 13 Nisan 2017; 1:42:12 >

• Birincisi bu teknomarket çalışanları beni öldürüyor. Z serisi anakart üstüne düz seri işlemci yanına 2400mhz ram. Hadi diyelim ki anakartı ileriye dönük verdi madem ramleri niye düşük hızda yazdı. Sen de ki bana vatanbilgisayarın sitesinden sistem kurun buradaki arkadaşlar alasını dizerler. Yapamam edemem demeyin birde adamlar youtube dan izleyerek atom bombası yapıyor altı üstü iki soketi birbirine takacaksınız.
  • fangoso kullanıcısına yanıt
    tek seferde gidip istediğim parçaları almak istiyorum. kardeşime hediye edeceğim. o yüzden vatan dedim. herhangi bir önerin var mı şunu çıkar şunu ekle vs ? bir de bahsettiğin gibi birbirine uyumları ?
  • Yeni bir kasa topluyorum, yardımcı olur musunuz?

Bu sistem vatan çalışanından daha iyi. Alırsan Anakarta Kaby-Lake bios yüklemesini rica et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 13 Nisan 2017; 3:10:54 >
  • anakartı düşük mü yazdınız yoksa marka değerinden dolayı mı fiyatı ucuz. ekran kartı olarak msı ile sapphire in farklarını bilmiyorum amd ikisine de ekran kartı ürettiyor olsa gerek. hani direk pat diye liste yapmışsınız çok teşekkür ediyorum ama birkaç cümleyle açıklarsanız, ikna olmam gerek. mesela ekran kartına 200 lira daha koyup msırx480 gaming x alsam daha iyi olmaz mı. parçaların birbirine uyumu daha iyi çalışması konusunda performans yükselcekse alabilirim yani. sadece öğrenmem ve ikna olmam lazım :D
  • Lütfen vatan dan toplamayın hocam böyle şerefsiz şirketlere tek kuruş kaptırmayın ben uzun zaman önce kestim alışverişi.

https://forum.donanimhaber.com/rekabet-kurumu-aral-raporu--125510548

Konudaki yazışmaları okuyabilirsiniz.

İnventus tan alabilirsiniz müşteri hizmetlerinin çok iyi olduğunu söylüyorlar, güvenilir şirket.

Toplayıp yolluyorlar diye biliyorum hem daha ucuza gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafaline kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi artırabilirsen anakartı B250 çipset seç. Ekran kartı tercihin sana kalmış. İster Msi al, ister Sapphire. Bana sorarsan MSI RX480 GAMING X almam. Onun yerine Ram'i 16GB yaparsan daha iyi olur.
  • 01 - Ekran Kartı : GTX 1060 6GB

02 - İşlemci (intel) : Intel Core i5 7500

03 - Anakarat : ASUS PRIME B250M-K Intel B250 Soket 1151 DDR4 2400MHz USB3.0 M.2,

04 - Bellek : CORSAIR 8GB Vengeance Siyah DDR4 2400MHz CL16 Single Ram.

05 - SSD : OCZ 240GB TRION 150 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma)

06 - Güç kaynaklı Kasa : CORSAIR CARBIDE SERİSİ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA
  • İşlemci Ryzen r5 1500x-1600x

Asus prime B350 anakart (sadece tek ekran kartı çalıştırır cfx-sli için x370 anakart)

Ssd olarak Sandisk ultra ıı , crucial, tranced, gibi markalar alabilir Yen'i teknoloji olmasına özen göster en ucuz hangisi ise onu al.( aralarındaki fark biri 10 saniye erken diğer 20 saniye geç yapıyor.)

Ekran kartı rx480 tavsiye ederim(ısrar etmiyorum) gtx1060-1070 arasında bir kart(o.c)

Bellek corsair vengeance , g.skill trident z, kingston hyper x fury(o.c) yada savage normal o.c yapmayacaksınız. 3000mhz ideal

Kasa olarak bütçeni belirtirsen psu yu ayrı kasayı ayrı almanı tavsiye ederim. Nzxt s340elite thermaltake Plexi olan kasa corsair 400c olabilir. Psu gold serisi en az 500watt almanı öneririm ilerde sli-cf yapacaksan 600-650 Watt ama gold serisi al.( 100-125 tl kadar fiyat farkı vardır ama daha uzun süre götürür) marka olarak fsp-evga gold - tercih edilen markalardır

Yazdığım sistem 3600-3800 tl gibi 700tl daha verip r7 1700 alabilirsn. intellden 2 çekirdek daha fazla ve daha güçlü yani intel %80 işlemci kullanırken r5 %50-60 işlemci kullanıyor ve daha az ısınıyor 6700k-7700k yı geçiyor oyunlarda sogutuculu model varsa onları al Wrath soğutucu ıyıdir masraf yaptırmaz.

Daha ayrıntılı bilgi istiyorsan 0531 553 3965 arayabilirsin tüm sorularını cevaplarım.

Bilgi paylaştıkça çoğalır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Toplam net bütçe nedir? İllâ Vatan 'dan toplamak zorunda mısınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci i5 7400 vatanda 845 internette en ucuz 767

77 TL daha pahalı

Ekran kartı Asus gtx 1060 3 gb vatanda 1030 internette en ucuz 903 127 TL daha pahalı

Anakart GIGABYTE Z270-HD3 vatanda 578 internette en ucuz 459 169 TL daha pahalı

RAM RAM: GSKILL 8 GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400 Mhz CL15 1.2V single vatanda 278 internette en ucuz 238 40 TL daha pahalı

Kasa zalman z3 plus 600w internette en ucuz 395 vatanda 435 40 TL daha pahalı

Ssd aynı fiyat sayılır

450 TL belki daha ucuzda bulunabilir kabaca vatan 500 TL daha pahalı

Kabaca sisteminiz 3000 TL ediyor demek

• Hocam sistemi Vatan'dan topladım örnek olsun diye. İnternet üzerinden parçaları tek tek aldığınızda 350-400TL daha uygun fiyata alırsınız. Kendim toplayamam derseniz de internet üzerinden tüm parçaları alıp sistemin montajını yapıp kurulu şekilde gönderen siteler mevcut. Araştırırsanız bulacaksınız ben yönlendirmek istemiyorum, alışveriş yapmadım çünkü daha önce ama kesinlikle güvenilir olduklarını söylemeliyim.

Yeni bir kasa topluyorum, yardımcı olur musunuz?

İlk aşamada RAM'leri 8GB tek modül alabilirsiniz bütçe sıkıntı yaratırsa.
    RX 480 GAMING X model almanızı gerektirecek fark yok.
    Nvidia almak isterseniz ASUS GTX 1060 6GB modelini alabilirsiniz yaklaşık 200TL daha pahalıdır.
    Anakartı ileri dönük olması açısından bu model seçtim yoksa daha uygun modeller mevcut bütçe sıkıntı yaratırsa o ürünler tercih edilebilir.
    Kasanın içinde bulunan PSU 600W 80PLUS toplanılan sistem için fazla ancak ileri dönük olması avantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draqpit42 -- 14 Nisan 2017; 12:4:45 >

• musicbyexrian M kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. ben şu an memleketimdeyim ıspartaya üniversiteye geçeyim haftasonu vs boş bir vakit olursa arayayım kardeşim seni. sistemi kardeşim için topluyorum. teog sınavından sonra alacağım yani. bazı terimleri anlamıyorum yazdığınız, telefonla konuşursak çok iyi olur :) bütçem 3500-4000 en fazla. haberleşiriz. tekrar teşekkürler :)
  • metagenez M kullanıcısına yanıt
    adamlar zincirleşmiş kurum. tabi ki kendi karlarını düşünecekler. ha millet de cahil alır. mesela cep telefonu olarak çok bilgiliyim diyebilirim ama pc donanım tarafında çok bilgim yok. o yüzden hiç tek tek internetten toplamıyım, gidip tek elden alayım diye düşündüm. tabi ki internetten alsam daha uygun olur, bu adamlara da o kadar fazladan para yedirmemiş oluruz. ben durumum kısaca bu. ben az çok bilgilenebilirsem donanım konusunda kafi benim için. bu yeni ryzen işlemciler falan iyice kafam karışık şu an. risk etmeyip intel işlemci ve amd ekran kartlarından yola devam etmeyi düşünüyorum şimdilik. yorumunuz için teşekkürler :) bu firmaların yaptıklarından haberdarım teknosa olsun vatan olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaline -- 15 Nisan 2017; 23:9:46 >
  • draqpit42 kullanıcısına yanıt
    öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim :) yüzde 90 vatandan gidip gözümün önünde toplatacağım kasayı. şimdilik kararım bu. dediklerinizden yola çıkarak şu an ekran kartını gtx 1060 6 gb almayı daha doğru buluyorum. kasa konusunda da vatandaki çalışan en az 600W olsun dedi diye ben o kasayı seçtim. anakart konusunda benim seçtiğim anakart 580 tl, şöyle açıklayayım 2009da toplamıştım ben ilk bilgisayarımı 8 sene sonra değiştirdim. yani 2 3 yıl sonra yeni bir parça eklemem. anakart konusunda hiç fikrim yok şu an ne yapmam gerektiği hakkında? ileri döük mü almalıyım yoksa bu sisteme uygun ideal bir şey mi almalıyım ?
    Valla ben de pc donanım konusunda ilk üç yıl öğrenme toplamda 15 yıllık az çok bi tecrübem var. İmzamı görmüşsündür. parçalar kutusunda sadece içlerini açıp baktım kırık çizik var mı diye 1 Aydır yatıyor sistemi özenle topluyorum. Ben de tam tersi cep telefonu konusunda şu marka model iyidir diyemiyorum tavsiye ediyorlar öneriyorlar yine bi araştır diyebiliyorum ancak. Ben de 1000-1250 ti arasında sıfır telefon düşünüyorum. Marka model bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

Sorun değil ne zaman istersen arayabilirsin. Sadece şunu söyleyim ryzen şu anda inteli tokatlıyor sen geçipte 2-3 fps için 700-800 tl fazla verir misin ? Şuan intelin 800 tl lik işlemcisini bile alsan 1 ay sonra çıkacak oyunda %100 işlemci kullanacak ama ryzen r5 alırsan %50-60 ı geçmez r7 alırsan %30-50 arasında gidip gelir.

https://youtu.be/zafqn5i7-cw

Hocam sizin seçtiğiniz anakart Overclock yapmak için kullanılan anakart modellerinden ANCAK seçtiğiniz işlemci Overclock desteklemediğinden Z yongalı anakart almanıza gerek yok. Ayrıca uzun süre parça değiştirmem dediğiniz içinde ileriye dönük almak yerine sizi uzun süre götürecek bir sistem kurulmalı diye düşünüyorum. O nedenle AMD Ryzen platformunu düşünün derim. İntelde kısa sürelerle yonga değişikliği yapılıyor ancak AMD tarafında 2020 yılına kadar aynı platformda devam edileceği açıklandı.
  • Bence 8gb ram diger donanimlara gore zayif.En azindan 12 ya da 16gb yapmanizi tabsiye ederim.yeni nesil oyunlar artik minimum 6-8 gb ram istiyor.

• musicbyexrian M kullanıcısına yanıt
    şu an aklıma o fiyat aralığında direk xiaomi mi5 geldi hepsiburada garantili kendisi satıyor, fakat resmi mağazalardan alabileceğin samsung sony gibi markalara bir bakayım ne durumda piyasa.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.