Şimdi Ara

Yeni binaya kombi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni yaptırdığım iki katlı evim için kombi tavsiyesi istiyorum.

Evim 100 m2 alt kat pencereleri kapalı boş halde üstte çatı yok.ikinci katta oturacağım.evin cephesi doğuya bakıyor.arkadan ve önden güneş alıyor.toplamda 7 metre petek var.tesisatı mobil sistem olarak yaptırdım.evin dış duvarları ytong.komple yalıtım da yaptıracağım dıştan.

doğalgaz hattını döşeyen tesisatçı yoğuşmalı kombiye gerek yok, ev büyük değil, az petek var diyor.ama benim gönlüm yoğuşmalıdan yana.bana nasıl bir kombi tavsiye edersiniz?1500 lira civarında olursa iyi olur. tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: muallim

Yeni yaptırdığım iki katlı evim için kombi tavsiyesi istiyorum.

Evim 100 m2 alt kat pencereleri kapalı boş halde üstte çatı yok.ikinci katta oturacağım.evin cephesi doğuya bakıyor.arkadan ve önden güneş alıyor.toplamda 7 metre petek var.tesisatı mobil sistem olarak yaptırdım.evin dış duvarları ytong.komple yalıtım da yaptıracağım dıştan.

doğalgaz hattını döşeyen tesisatçı yoğuşmalı kombiye gerek yok, ev büyük değil, az petek var diyor.ama benim gönlüm yoğuşmalıdan yana.bana nasıl bir kombi tavsiye edersiniz?1500 lira civarında olursa iyi olur. tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

tesisatçınız inanmayın yoğuşmalı hatta yarım yoğuşmalı değil tam yoğuşmalı yani premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm
    1450-1500lira premix yoğuşmalı+modülasyon aralığı geniş+çok sessiz baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.
    bu kombilerin modülasyon aralığı çok geniştir: %19,5 - %100
    bu kombilerde iç içe geçmiş iki kapak vardır.kombinin dış kasasının haricinde, içinde yanma odasının daha iyi çalışması için COLD BURNER DOOR TEKNOLOJİSİ vardır.bu sayede cihazın yanma odası daha iyi çalışır ve kombi ÇOK SESSİZ çalışır.
    ayrıca kombiye yakın peteklere mutlaka termostatik vanalar taktırın:DANFOSS RA 2000 GAZ SENSÖRLÜ termostatik vanalar

faturalarda tasarruf istiyorsanız: modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombi+peteklerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar

• fikirleriniz için teşekkürler..
  • Yarım yoğuşmalı dediğimiz modeldir. Onun yerine linkteki olanı tercih edin.
    http://www.tekzen.com.tr/urun/baymak-falke-condense-240-premix-yogusm-65613
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Yarım yoğuşmalı dediğimiz modeldir. Onun yerine linkteki olanı tercih edin.

zebza nın yayınladığı linkteki ürün doğru ama fiyat pahalı
    birçok kombi sitesinde
    baymak falke condense+orijinal baymak hermetik baca+kargo dahil 1450-1500lira civarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

birçok kombi sitesinde
    baymak falke condense+orijinal baymak hermetik baca+kargo dahil 1450-1500lira civarında

baymak falke condense ve baymak duo tec arasında ne gibi fark var acaba fiyat aralığı fazla değil gibi. baymak duo tec daha şık duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim -- 7 Mayıs 2013; 23:00:02 >

• quote:

quote:

quote:

birçok kombi sitesinde

baymak falke condense ve baymak duo tec arasında ne gibi fark var acaba fiyat aralığı fazla değil gibi. baymak duo tec daha şık duruyor.

baymak falke condense ile baymak duo tec tıpatıp aynı kombi.istanbul tuzla'da aynı fabrikada aynı bantta üretiliyor
    fabrikada kombinin birine FALKE logosu diğerine DUO TEC logosu yapıştırıyorlar.tek fark bu
    baymak şirketinin satış politikası yüzünden "falke" her zaman daha ucuza satılır oysaki aynı kombi
    beyaz eşyada arçelik ve beko & siemens ve bosch gibi düşünün.tıpatıp aynı ürünler

• çevremde birçok baymak falke condense ve baymak duo tec montajı yaptırdım
    örneğin aileme 2 adet baymak duo tec aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Şubat 2015; 17:15:00 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

birçok kombi sitesinde

baymak falke condense ile baymak duo tec tıpatıp aynı kombi.istanbul tuzla'da aynı fabrikada aynı bantta üretiliyor
    fabrikada kombinin birine FALKE logosu diğerine DUO TEC logosu yapıştırıyorlar.tek fark bu
    baymak şirketinin satış politikası yüzünden "falke" her zaman daha ucuza satılır oysaki aynı kombi
    beyaz eşyada arçelik ve beko & siemens ve bosch gibi düşünün.tıpatıp aynı ürünler

o zaman fiyat olarak falke tercih edilebilir. teşekkürler. hangi siteden almak daha mantıklı şimdi ona karar vermek lazım.tavsiye edebileceğiniz bir site var mı hermetik baca+kargo dahil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim -- 7 Mayıs 2013; 23:06:11 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.