Şimdi Ara

Yeni Bilgisayar ve düsünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Fikrinizi sormak istiyorum. Ekran karti haric 1000 euro civari bir ücrete bir bilgisayar toplamayi düsünüyorum. Ürünün özellikleri söyle :

MB : ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING Mainboard Sockel 1151 = 164€
    CPU : Intel® Core™ i7 (8. Generation - Coffee Lake) 8700K = 351€
    RAM : 16GB Corsair Vengeance DDR4 DRAM 3000 MHz = 192€
    PS : Seasonic Focus Plus Gold 650W ATX 2.4 = 80€
    FAN : ARCTIC Liquid Freezer 240 = 79€
    KASA: Sharkoon T3-W blau PC Miditower = 40€

bunlarin toplami 911€ yapiyor. Degistirmemi tavsiye edeceginiz bir ürün var mi?

• Boşu boşuna z370-f alma. Temel donanım olarak Prime z370-a ile tamamen aynı özelliklere sahip ama rog etiketinden dolayı daha pahalı. Ya bunlardan daha üst bir model olan rog z370 maximus x hero al, ya da prime z370-a

Kasa çok dandik, onu bir değiştir. Corsair, phanteks, nzxt gibi markalara yönel. Aerocool'un p7 c1 pro modeli de olabilir.

Soğutucuda da daha iyi alternatifler var. Deepcool captain 240 ex ya da corsair'ın soğutucularına bakmanı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevabin icin tesekkür ederim. Bayadir bilgisayar donanimindan uzagim o yüzden ciddi anlamda cok bilgi eksigim var. Bu sectiklerimin cogu fiyat olarak daha uygun ve kullanici puanlamasina göre sectim. Islemci ve ram haric. Bir kac sorum daha olacak onlari da kisaca cevaplayabilirsen memnun olurum. Sorular gerzekce olursa kusura bakma :

1- Bu anakarti secmemin sebebi, dedigim gibi yüksek puana sahip olmasi ayrica ekran karti su anda alamayacagim icin. Hangisini alacagima karar veremedim cünkü. Kendi icinde HDMI cikisi filan var gibi gördüm o yüzden onu sectim. Aleti ekran kartsiz da kullanabileyim diye. Ama fiyati uygun oldugu sürece hic sikinti yok :)
    2- Kasanin ne tür bir etkisi var. Dandik derken ? Kasayi sadece vücut olarak kullanacagim. Sonucta renkli absürd kasalardan yapmak gibi bir niyetim yok. aldigim parcalar icine sigsin yeter. Kasanin bir önemi oldugunu hic duymadim bugüne kadar.
    3- sogutucu icin bir sey diyemicem. Eskinden cpu nun icinden cikanlari kullanirdim bana yeterdi. Ama tavsiyene uyup arastirayim onlari da.
    4- Ekran karti olarak bu markayi alacagim. Baskasini düsünmüyorum ama model olarak cok kararsizim.
    ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP! Extreme Edition 8GB GDDR5 = 580€
    ZOTAC ZT-P10800B-10P GeForce 8GB GDDR5X GTX 1080 AMP! Extreme Edition = 670€
    Maalesef fiyatlari su anda 50 ila 75 euro arasi tekrardan artti. Bunlara ayiracak param maalesef su an icin mevcut degil... Sorum su 650Watt Power supply iyi mi ? Fazla mi? 500 lük de yeterli olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth_yigit -- 19 Mayıs 2018; 2:15:18 >

• Mainboard: Maximus Hero lar 300€ civari. Beni asar. Gerek de yok öyle bir para vermeye. Diger söyledigin ASUS PRIME Z370-A Gaming Mainboard Sockel 1151 modeli ise 167€. Benim yazdigimdan 3€ daha pahali. O normal.
    kasa: AeroCool Project7 P7-C1 = 87€. 2 kat daha pahali
    fan: Deepcool captain 240 ex = 120€
    bunlar gereksiz pahali bana göre :)) alternatif olarak Corsair Hydro Series H100x bunu buldum 86€ yapiyor o da. 10€ civari daha pahali.
  • Kasanın etkisi sıcaklıkta olur. İyi bir hava akışı sağlayamayan kasalarda parçalarınız daha sıcak çalışacaktır, bu durumda da perf. kaybı kaçınılmaz. Sizin almayı düşündüğünüz kasanın hava akışı nasıldır bilmiyorum. Görünüş olarak da çirkin geldi bana, o sisteme daha güzel bir kasa gider bence.

500w psu'nun yeteceğini zannetmiyorum. Forumdan başka birilerine sorabilirsiniz.

Ekran kartında markadan ziyade model önemli. Mümkün olan en yüksek modeli almalısınız.

Anakartta arasındaki fark 3€ ise z370-f daha mantıklı olur tabii ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum sen bukadar parayı arıyorsan intel yapman zaten komple israf

i7 8700k 351€+79€ 430 euro sadece işlemciye giden

2k 144 hz üzerine sistemi kur ryzen 2700x al geç 2k da intelde ryzende aynı

buyur senin yaptıgın setten daha uygun ve elindeki 1000 eurodanda 203 euro eline para kalıyor onuda ekran kartına ekle iyi bir ekran kartı al
    https://ibb.co/j3bNo8 buda setin resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 19 Mayıs 2018; 11:35:27 >
  • Ikinize de cok tesekkürler.

Eskiden beri AMD ye karsi bir önyargi var. RYZEN Modellerine baktim hatta oyunlar haric Performans olarak cok daha iyi Intelden. Haric dedigim de 10 20 fps civari sanirim. Ben onu gözümle farkini bile anlayamam. Ikincisi benim asil amacim oyun oynamak degil. Ama yine de sanki benim yasimla da kiyaslarsak o isinma sorunlari filanla bogusuyordu AMD, o zaman ki önyargiyi hala atamadim. Bu yüzden de RYZEN icin fazladan 2 3 kere düsünmem gerek. Nedense icimde gereksiz bir korku olusturuyor.

Ekran karti olarak o 2sinden birisini alacagim. 1080TI alamam zaten. 1000 euro anasinin gözü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth_yigit -- 19 Mayıs 2018; 14:33:22 >
  • 2.el al 1080ti düzgün kullanılmış kartları iyi fiyata sfort kaufen seklinde ebay de alabilirsin

eski amd yok ortada izledigin videolar 1080p dir 1080p de intel önde ama gelicek 1080p degil 2k 4k devri o yüzden 2k 144 hz üzerine sistem kurdugunda intelde ryzende aynı ve ryzen 2020 ye kadar işlemci ve bios destegi vericek

https://www.ebay.de/itm/Zotac-GEFORCE-GTX-1080-TI-11GB-352-BIT-GDDR5X-NEU-OVP/132628419929?hash=item1ee1451559:g:2SgAAOSwQz1a~7ch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 19 Mayıs 2018; 14:55:49 >
  • yok abi 2. el Elektronik esya bana hicbir kuvvet aldiramaz. TI olmayiversin o kadar sikinti degil. Ama RYZEN düsünebilirim. Sonuc olarak ben öyle deli manyak gibi oyun oynayan birisi degilim. yilda 3 tane oyun oynarim. Onlari da 2k filan oynayabileyim. 1080p zaten hic düsünmüyorum oynamayi.Ama en azindan keyif alayim oynadigim oyundan. Yoksa programlama vs yapmak icin daha cok kullanacagim bilgisayari ya da Photoshop, Lightroom gibi programlar icin.
  • Anakartı değiştirmeye gerek yok. Z370-E var bende. Wifi'lı modeli. Gayet de güzel anakart. Z370-A Prime demişler de o anakart ile bu anakart arasında fark var. Bir defa VRM soğutması daha iyi.

Kasayı daha düzgün bir şeyle değiştirin, hava akışı daha iyi olacak bir şey olsun yeterli. Gayet güzel sistem
  • darth_yigit D kullanıcısına yanıt
    zaten düsündügün programlar vs için çoklu çekirdek gerekiyor ileriye yönelik birde tabi 1080 ilede 2k 144 hz monitör alırsan rahatça oyunları oynarsın

https://www.youtube.com/watch?v=pof5bqNW9kk

buda 2k oyun testleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 19 Mayıs 2018; 17:9:1 >
  • tesekkür ederim tekrardan.
    @Asko56 sanirim dedigin gibi yapip RYZEN alabilicem cünkü benim buradaki arkadaslarima sordum. Bir site buldum. Senin verdigin sistemi o siteden topladim ve 720€ ya geliyor. 1080 ya da 1070 lik bir ekran karti ile 1200€ barajina ancak geliyor. Önemli olan simdi ne kadarini nakit ne kadarini taksit yaptirtmak olacak. Allahsizlar faiz aliyorlar :)
  • 2k amacın varsa 1080 in altına düşme üzer
  • Beni düsündüren fiyat farklari. Benim bu boktan notebook daha ne kadar hayatta kalacak bilemiyorum. Yaza kadar idare edebilirsem. O zaman 2 ay tam zamanli calismayi düsündügüm icin, belki 1080 lik kart alabilirim. Bu fiyatlar böyle yükseldikce zor tabi ki... 2 hafta önce 580euro gibi bir degerde dolanan 1080ler simdi 650€ dolaylarina cikti. Makinenin kendisi kadar bir de ekran kartina para ödemek koyuyor. Eskiden 150$ a mis gibi ekran karti alirdim ya. Vay be ne günlerdi :)

Bunun daha ekran ve ssd si var. SSD var ben de ama yine de notebookdakini cikartsam ona yeni bir tane almam gerekecek düsük hafizali bir sey... Ekran da 250€luk bir alet Samsung un 4k ekrani. Normal de 2 tane ekran alacaktim ama onun yerine bi tarafta televizyonu baglarim diger tarafta normal ekrani kullanirim.

toplamda 1500 1600 euro öyle ya da böyle gidiyor düzgün bir alet toplamaya. Notebook mu alsam diye baktim. Benim istediklerim 2000 euro. Gaming de degil hani. Normal minik aletlerden.

Okul vs olmasa alacagim ps4 tamam bitti gitti :)

• darth_yigit D kullanıcısına yanıt
    ps4 pro alınır ya eldeki laptop idare eder diyorsa ps4 patlar bence

pc çok pahalıya geliyor 1500 1600 euro
  • Daha ucuza bilgisayar anca Ekran kartlarinin fiyatlari düstügü zaman gerceklesir. O da su aralar hic gercekci degil.

Ps4 kuzenimden ödünc aldim da, yüzüne bakmiyorum. :)
  • Ozaman yapacak bişi yok alcaksında ekran kartı hariç herşeyi al belki temmuzda yeni seri çıkma ihtimali var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran karti olmadan kullanamam degil mi ? Icinde Intel Graphic Cards gibi bir opsiyon var mi Ryzen da ??
  • maglesef ryzenlerde

2200g ve 2400g haricinde içinde dahili ekran kartı olan işlemci yok ryzende
  • benim buradaki bir internet sitesinden arastirdim son olarak fotograflardaki gibi bir sey yaptim. Fiyat tabi ki istedigimden cok fazla o yüzden beklemek zorundayim biraz. Üstünde olmasinin sebebi extradan ssd almam. Elimde olmasina ragmen. Ve ekran... Ekran kartini unutmamak lazim. En cok o koyuyor. Extradan ekran almama gerek yok TV baglayabilirim ama benim tv Full hd ve 4k destegi yok. Ayrica 2 tane ekrana programlama yaparken ihtiyacim oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.