Şimdi Ara

Yeni bilgisayar toplayacağım, Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AEROCOOL VS-9 550W MidT ATX SİYAH KASA
    Gigabyte GA-MA785GT-UD3H
    AMD Phenom II X4 940 3.0 ghz
    Sapphire Ati HD5770 1GB 128Bit GDDR5
    Hi - Level Bellek DDR3 4 GB 1333 MHz Kutulu Dual Kit (2x2GB)
    Western Digital 1tb caviar black

Toplayacağım sistem budur..
    Fakat kafamda soru işaretleri var;

1)Alacağım kasanın psu'si kötü diyorlar ve hesaplayan 1-2 tane arkadaşım ucu ucuna yeter, overclock yapamazsın ve eğer yetmez ise parçaları da yakabilme ihtimalin var diyorlar.. Baya iyi anlamalarına rağmen yine de sormak istiyorum sizlere..

2) Bu bütçeye göre daha iyi performans alabileceğim bir sistem var mı ya da başka parçalar?

Şimdiden Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y.Sonmezay -- 1 Temmuz 2010; 6:09:30 >

• alacağın işlemci ddr3 uyumlu değil.. ve o anakarta uymaz..
    işlemciyi x4 945 ile değiştir.
    kasa rahatlıkla yeterli olacaktır ama yinede akasa zen modellerine bakabilirsin
    520w olan akasa zen i alırsan ileride parça eklediğinde de sıkıntı çekmezsin..

diğer parçalar güzel..
  • http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2338338,00.asp
    bakın burada ddr2/ddr3 desteklediğini yazıyor yanılıyor olabilir misiniz acaba?
  • Y.Sonmezay

işlemciyi 945 ile değisitirn. Eski seri işlemcidir 940.

Anakartıda bütcenize uyarsa ASUS M4A87TD/USB3, ASUS M4A88TD-M EVO, GIGABYTE GA-870A-UD3, GIGABYTE GA-880GA-UD3H gibi yeni seri olan 8xx çipsetli anakartlardan biri ile değisitirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y.Sonmezay
    bakın burada ddr2/ddr3 desteklediğini yazıyor yanılıyor olabilir misiniz acaba?

o işlemci 940 pin dir ve 938 pin anakartlara uymaz ve ddr3 bellek denetleyisi yok.
    ben uyarımı yaptım.. isterseniz deneyin..
  • Evet, mantıklı o zaman bütçeme ancak böylesi daha uygun olabilir..

Öncelikle o anakarttan vaz geçip,''ASUS M4A89GTD'' bu anakarta yöneliyorum..
    işlemciyi de ''Phenom II X2 550 AM3 3.1GHz 7MB Cache 45nm'' yani 2 çekirdekli alıp core unlocker ile 4 çekirdek açıyorum
    hem aynı paraya denk geliyor gibi hem de 8 çekirdek destekliycek.. mantıklı mı?
  • RAM leride PATROİT,A-DATA,G skill gibi bir marka yapın Hİ-LEVEL ramler için iyi değil deniyor.
  • quote:

Evet, mantıklı o zaman bütçeme ancak böylesi daha uygun olabilir..

işlemciyi de ''Phenom II X2 550 AM3 3.1GHz 7MB Cache 45nm'' yani 2 çekirdekli alıp core unlocker ile 4 çekirdek açıyorum

Değil. 4 çekirdeğin açılması garanti değil. Açılsa bile stabil çalısacağı garanti değil. 890 yerine 870'de alabilirsiniz. böylece işlemciyi 945 yada 925 olarak seçebilirsiniz.

Bence siz en iyisi bir max bütce belirtin, biz birseyler toplayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: t3

quote:

Evet, mantıklı o zaman bütçeme ancak böylesi daha uygun olabilir..

Değil. 4 çekirdeğin açılması garanti değil. Açılsa bile stabil çalısacağı garanti değil. 890 yerine 870'de alabilirsiniz. böylece işlemciyi 945 yada 925 olarak seçebilirsiniz.

Bence siz en iyisi bir max bütce belirtin, biz birseyler toplayalım

1 milyar bütçem var sadece kasa için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.