Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.332
Cevap
73
Favori
71.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok daha iyi olmaz bence. Fiyat da önemli ise. 300 -350 Liraya M modu olan bir makine almanızı tavsiye ederim. Canon S95 gibi. Hem ne istediğinize kara verirsiniz. Hem de diyafram enstanten vs. Konusunda tecrübeler edinirsiniz. İlk sayfada diğer model isimleri de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar, profili benim gibi olanlar için bilgilendirici bir yazı olmuş. hobi amaçlı fotoğraf makinesi almak istiyorum, lakin birçok marka ve tonla model var malum. bu işe amatörce bütçe ayırabileceğim öyle aman aman paralar da veremem gibi geliyor. 2. el düşünmüyorum. ne peşine düşebilirim kimsenin, ne altından kalkabilirim arıza vs. çıkarsa. kompakt alsam ama, iyi bir makine de başlangıç dslr fiyatına geliyor diye diye fiyatlar yükseldi. ilk başta düşünürken limitim 1500 liraydı aslında. sonra okudukça "aynasız" diye isimlendirilen makinelere kaydı aklım, ki onların da fiyat anlamında aşağı kalır yanı yok. sony a6000 aklımı çeler gibi

fiyatı 2000 lira fiyat veriliyor. ne yapsam, ne etsem bilemez haldeyim. saygılar.

• axtybz A kullanıcısına yanıt
    Sıfır alacaksanız A6000 en mantıklı tercihlerden. Sıfır olarak fiyat performans ürünü pek yok maalesef.

İkinci el meselesinde aslında ben de mesafeliyim. Cep telefonu, hdd gibi şeyleri ikinci el almaktan uzak dururum.

Ama kompakt makinalarda çok sorun olmuyor. Çalışmıyorsa çalışmıyor, çalışıyorsa çalışıyor genelde. Ekranı kırık vs ise zaten görülüyor. Yani bilmeyen biri için bile çok riskli değil bence. Tabii bilen biri ile almakta fayda var. Bu şekilde ikinci el X30 öneriririm.

Eğer ilk makinanız olcaksa riskiniz de az olsun isterseniz ikinci el 300 liralık filan bir makina bakabilirsiniz, Canon S95 tarzı.

İlla sıfır derseniz A6000 güzel seçim. Uygun fiyatlı bulabilirseniz RX100 de bakabilirsiniz.

• çok teşekkürler cevap için. kurcalayıp öğrenebileceğim bir makine istiyorum aslında. bir de taşıması külfet oluşturmasın. yarın yorulup sıkılıp bir köşeye atmak da var. bunun için a6000 ideal geldi. bilmiyorum tabi, diğer marka/modellere göre karışık mı kullanımı, kolay mı ya da zor mu...

A6000 çok büyük değil ama yine de taşıması külfet.
    RX100 tavsiye ederim size.
    veya dediğim gibi Canon S95 tarzı ucuz bir ikinci el makine ile başlayın.
  • rx100 m3 de aklımda. fiyat olarak bütçeyi zorluyor sıfırı. bir de hx90v var. sanırım siz de kullanıyorsunuz. sıfır almazsam bildiğiniz rahat edemem ben. teknoloji marketlerde yok sanırım, incelemek istesem sony center'da bulabilir miyim acaba onu da. ne zormuş vallahi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axtybz -- 9 Ağustos 2017; 18:1:24 >
    Benim gittiğim Sony Centerda vardı. Muhtemelen vardır.

Ben RX100 + HX90V kullanıyorum bu aralar. HX90V tek başına yetersiz. Sadece güneşli havada zoomda kendini gösterebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 9 Ağustos 2017; 19:56:3 >
  • 2 bin lira altı olan makineleri (birinci el) şuan nerdeyse kimse tavsiye etmiyor. elektronik, alınca bir aksilik çımasın diye ilk el düşünüyorum. bilinmez belki ilerde çok pişman olurum bu düşüncemden. dslr/compact/aynasız 2 binin de çok çok üstü öneriler. onu alıyım, yok almayın demişler. buna baksam alınmaz denmiş. alınabilir olanın "stokta yok" yazısı... acaba öneri kısmında herkes mükemmeli mi tavsiyor bilemedim. ya da bunca insan yanılıyor olabilir mi... marka/model bakmaktan gözlerim çift görür oldu resmen.

İsterseniz şundan alın.
    Pek kimsenin bilmediği benip kullanıp çok memnun kaldığım bir makinadır.
    https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/xf1_siyah
    Sıfır olarak havale ile 854,05 TL yazmışlar.
  • hemen bakıyorum. sağolun.. buarada başlığı takip edenler, burayı karşılıklı konuşmaya çevirdim hakkınızı helal edin.

• Fujifilm X100 kullandınız mı? Nasıldır

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    kullandım. çok güzeldir. İlk sayfada örnekleri var.
    35mm size uygunsa. Alabileceiğiniz en iyi makinelerden.
    (0x zoom olması ile ilgili probleminiz yoksa)
  • Merhaba,

Bütün sayfaları okudum aktif rx10m3 kullanıcı iletisi görmedim hiç ya da atladım sanırım.

Haftasonu cihazı alacagim aksilik olmazsa, zamanla yorumları paylaşırım. Veya kafasında sorusu olan almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada rx10m3 düşünen var ise düşük kurdan alınan parti cihazlar bitmek üzereymis ve yeni kur ile alınanlar ile yaklaşık 1500 tl fiyat farkı olacakmış.

Herkese iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyfox -- 15 Ağustos 2017; 8:20:5 >
  • Merhaba,

Yeni başlayacak ve meraklıları için çok güzel bir konu oluşturmuşsunuz.
    Bende bir dönem Canon Eos 500D kullanmıştım. Ancak değerini pek bilememişim gibi geliyor. 1 yıl önce forumdan satmıştım. bu aralar bir ihtiyaç hissettim. Bir makina almam gerekiyor. ihtiyaç ve imkanlar dahilinde lensini değiştirebileceğim. titreşim önleyici yada azaltıcı özelliği olan (Ellerde hafif titreme olabiliyor. Pozlara yazık oluyor) aynasızlardan bir makina alasım var ikinci elde ne önerirsiniz?
    Samsung NX2000 önerildi genelde.
    Alternatif olarak kendimce araşırmalarım var ama uygun fiyatlı birşeyler bulamadım henüz.
  • nohackmove kullanıcısına yanıt
    Çok sayıda aynasız kullanmadım, model önerecek kadar bilmiyorum.

Ama tüm konuda olduğu gibi ikinci el RX100 veya X30 tavsiye ederim.

Bu makinalar çok iyi bir lens alıp yapıştırılmış gibi. Lens derdiniz olmaz.

• 2000 tl bütçeyle ne alabilirim , amacım köyde ailemin fotoğrafını çekmek , kuş-böcek çekmek ağaçları çekmek manzarayı , dereden akan suyu çekmek, geceleri gökyüzünü çekmek çadır ve kafa lambam var iken uzaktan yıldızlarında kadrajda olduğu fotoğraf çekmek :) çok mu şey istiyorum acaba :))
  • darkoteam D kullanıcısına yanıt
    Mrb. Çok şey istemiyorsunuz.

Standart önerim RX100 ile bunların çoğunu yapabilirsiniz.

Bütçe 2000 dediğiniz için de RX100m3 öneririm.

Sıfır piyasasını bilmiyorum ama ikinci el olarak şunları öneririm.

Sony RX100m3

Fuji X100

Canon G1XM2

Canon Eos M + Kit Lens + 22mm 2.0 Lens

Sıfır almanız şart ise sıfır olarak Sony A6000 2000 liraya satılıyordu bir ara. Eğer hala o fiyata A6000 bulabilirseniz onu alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 20 Ağustos 2017; 14:54:27 >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    https://www.sahibinden.com/dijital-fotograf-makinesi?address_city=1
    hocam şunlardan birini seçseniz hangisini seçerdiniz ? Adana dan alacağım.
  • darkoteam D kullanıcısına yanıt
    RX100 yok o yüzden benim önereceğim makina bu olur. Bunun foro kalitesi rx100dn kötü ama zoomu daha çok. Kullandıkça seversiniz bence. 550 liraya verirse alın.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-coolpix-p7000-fotograf-makinasi-466693380/detay

Veya bu

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-nex-5-16-mmf2.8-lensle-birlikte-464495109/detay

Eğer büyük makina isterseniz şahsen ben kullanmadım ama yanında verdiği lens kullanışlı. Buna bakabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d3100-35mm-f-1.8-g-lens-profesyonel-makine-471275186/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 21 Ağustos 2017; 0:40:20 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.