Şimdi Ara

Yeni başlayanlar için tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar , ben cidden inanılmaz fotoğraf manyağıyım . Hep hayalim fotoğraf makinesi almaktı . (Ekte değeri 600 TL olan bir telefon ile çektiğim örnek var)Neyse şimdi konuya gelelim . Benim 3000 , belki çok az üstü bir bütçem var . Fotoğraf makineleri hakkında hiçbir şey ama hiçbir şey bilmiyorum . Öğrenme kısmı önemli değil , cidden parasının değerini verecek . Olabildiğince F/P kamerası lazım bana . Lütfen bana bir yardım edin , biraz araştırdım pek bir şey anlamadım . Şimdiden teşekkürler :) Yeni başlayanlar için tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue Leopards Klanı -- 2 Mart 2020; 21:36:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 1.https://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinesi/en-ucuz-nikon-d3500-18-55mm-lens-fiyati,323871205.html
    2.https://www.akakce.com/aynasiz-fotograf-makinesi/en-ucuz-olympus-om-d-e-m10-mark-ii-14-42mm-lens-fiyati,9696920.html - Biraz aşıyor

2.elde çok daha uygun bulabilirsiniz ki 2.el öneririm. Yeni gibi bir sürü foto makinası var 2.elde. Çünki heves edip alıp kullanamayan, yanında taşıyamayan çok insan var. Zaten cep teller pek de gerektirmiyor şu son 1 yıl içinde 2.000 liralık cep tel almış birisine. O yüzden 2.el pazarı hiç olmadığı kadar temiz makinalarla dolu.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Peki bütçeyi biraz daha arttırma imkanım olsa EOS D200'e ne dersiniz ?

• bulabildin mi bu fiyatla bir makina bende almayı düşünüyorum da bütçem kısıtlı
  • enesdeğerli kullanıcısına yanıt
    Canon EOS 200D uygun bence . Daha alamadım , para yetiştiremedim

• takipteyim buldunuz mu ?
  • Canon powershot sx serilerine bakabilirsin.
    Bayağı işlevi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu bütçede eğer önceliğiniz hafiflik değilse aynasız almayın.

Tavsiyem 2. El canon giriş seviyesi, dokunmatik,wifi özelliği bulunan DSLR lerden birini tercih edin.

Lensler: sigma 17-50 2.8, canon 50 1.8

Önemli olan makine değil lenslerdir. Aynasızlar görece yeni olduğu için 2. Elde uygun lens bulmanız daha zor.

Bu sistem sizi ne çekmek istediğinizi bulana kadar güzel idare eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.