Şimdi Ara

Yeni Başlayanlar İçin Electronic Music Producing Konusu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
14
Favori
2.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arab İstan

quote:

Orijinalden alıntı: karanlıklar_lordu

Rez ne demek tam olarak?

Arkadaşlar bu arada ben FL Studio kullanıyorum. Yakın zamanda Ableton programına geçeceğim.

Tavsiye ettiğim EQ Program önerebilirim : Fabl Filter Pro Q 2

Reveerb programlarından : Arts Acoustic Reveerb ve ValhallaVintageVerb

Mastering programlarından : Izotope Ozone 7, Fabl Filter C-2

Delay programı : Classic Delay

Efekt : CamelCrusher

reveerb delay efekt gibi şeyler audacity'de veya FL'de yapılmaz mı?

Hocam bu programlar vst olarak bulunuyor yani butun DAW'larda calisir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TankerNejla

Bi kere fl studio kullanmayı denedim bana karışık geldi cross dj diye bi program var ordan küçük basit mixler yapıyorum bi kaç sorum olacak size

Buyrun sorabilirsiniz pm ya da buradan
  • FL STUDIO'DA SIDECHAIN NASIL YAPILIR

Ilk basta her hangi bir kick ya da cc farketmez(clap olur snare vs. farketmez) Fill each 4 basip playliste koyuyoruz arkadaslar. Sonra ise padimizi yazip her ikisine de numara atiyoruz. Sidechain yaptigimiz yerin master volumeyi kapatiyoruz

Yeni Başlayanlar İçin Electronic Music Producing Konusu

Sonra SideChain'e mixerden tikliyoruz ve padimize su asagidaki ok isaretine sag tikliyoruz ve Sidechain to this track tusuna basiyoruz

Daha sonra padimize gelip Fruity Limiter ekliyoruz ve asagidaki gibi sidechain 1 yapiyoruz (daha fazla sidechain ekleyebilirsiniz) Thress ve Knee istedigimiz sekilde ayarlayabilirsiniz ama tavsiye edilen sidechain ayarlari asagidaki gibidir.

Tebrikler Sidechain yapmis oldunuz, daha fazla sorulariniz varsa ozelden atabilir ya da konuya mesaj atabilirsiniz. :)

• Her zaman kicklere compressor ve EQ yardimi ile daha tok bir ses elde edebilirsiniz.

• Güzel bilgiler hocam lütfen paylaşmaya devam edin. Takip edenler vardır illaki
  • siz giderken ben dönüyodum. bu da kanalım.
    https://www.youtube.com/user/Extagon/
  • Ben bu yola gelenlere hangi yoldan gidilir onu gösteriyorum
  • Cok zor is girmeyin basarili olan da bu isin manyaklari oluyor genelde kokaini ceki yapiyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Rez ne demek tam olarak?

Arkadaşlar bu arada ben FL Studio kullanıyorum. Yakın zamanda Ableton programına geçeceğim.

Tavsiye ettiğim EQ Program önerebilirim : Fabl Filter Pro Q 2

Reveerb programlarından : Arts Acoustic Reveerb ve ValhallaVintageVerb

Mastering programlarından : Izotope Ozone 7, Fabl Filter C-2

Delay programı : Classic Delay

Efekt : CamelCrusher

reveerb delay efekt gibi şeyler audacity'de veya FL'de yapılmaz mı?

Hocam bu programlar vst olarak bulunuyor yani butun DAW'larda calisir.

teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bamya Avcisi

Cok zor is girmeyin basarili olan da bu isin manyaklari oluyor genelde kokaini ceki yapiyorlar

Martin Garrix 17 yaşında Animals'i çıkardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

dj misin?

• quote:

quote:

Cok zor is girmeyin basarili olan da bu isin manyaklari oluyor genelde kokaini ceki yapiyorlar

Martin garrix dr dreden torpilliydi.Animalsa da yardim etti ayni sekilde.Su anda martin garrixe bakiyorsun bir tane kayda deger sarkisi yok elindeki onca imkana ragmen.Bir tek make up your mindi begendim animalstan sonra.Ki animalsa simdi bakildiginda da niye dinliyormusum diyorum

• quote:

quote:

quote:

Martin garrix dr dreden torpilliydi.Animalsa da yardim etti ayni sekilde.Su anda martin garrixe bakiyorsun bir tane kayda deger sarkisi yok elindeki onca imkana ragmen.Bir tek make up your mindi begendim animalstan sonra.Ki animalsa simdi bakildiginda da niye dinliyormusum diyorum

dr dre dediğin adam müzik yapımcısı değil, müzik yapımcısı desen tarzları aynı değil. Rap ve EDM birbirinden çok farklıdır.

az önce baktım söylediğin gibi bir bilgi de yok ayrıca.

Martin Garrix kendisi Hollandalı, oradaki Spinnin' Records adlı bir plak şirketine bağlı olsa olsa oraya torpillidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arab İstan -- 11 Eylül 2017; 9:51:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

dr dre dediğin adam müzik yapımcısı değil, müzik yapımcısı desen tarzları aynı değil. Rap ve EDM birbirinden çok farklıdır.

Martin Garrix kendisi Hollandalı, oradaki Spinnin' Records adlı bir plak şirketine bağlı olsa olsa oraya torpillidir.

Ben eskiden kac kez okumustum ayni seyleri baskasi cekilecekmis martin garrix cekilmis torpilden dolayi.Ayni sekilde parcaya da drenin yardimi dokunmus dolayli mi degil mi bilemem.Ki martin garrix de su an bakildigi zaman ilk 20ye bile zor girecek bir dj bence yillardir tomorrowland performanslari da vasat

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben eskiden kac kez okumustum ayni seyleri baskasi cekilecekmis martin garrix cekilmis torpilden dolayi.Ayni sekilde parcaya da drenin yardimi dokunmus dolayli mi degil mi bilemem.Ki martin garrix de su an bakildigi zaman ilk 20ye bile zor girecek bir dj bence yillardir tomorrowland performanslari da vasat

Doğrudur ancak 2016 Dünya çapında olan DJ MAG'de 1. oldu. En iyisi diyebiliriz sanırım.
    2015'de de 2. imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arab İstan -- 11 Eylül 2017; 14:50:27 >

• Bu müzik işleriyle aslında 2013'ten beri uzaktan uzaktan bakıyorum :) Ancak pek ilerlemek istemedim, hobi olarak duruyor :)

Hocam şimdi tam olarak nedir bu ve benim yaptığım ne oluyor?
    Nexus 2 yi FLStudio'ya ayarlayıp oradaki enstrümanlardan Allah ne verdiyse bir şeyler yapıyorum.(onun dışında bşaka bir şey kullanmıyorum evet :D) Notaları falan sürüklüyorum :D Genellikle böyle orkestral oyun/film müzikleri oluyor, onları dinlemeyi ve üretmeyi seviyorum. Birkaç tane örnek göstereyim:
    (dikkat kulağınız tırmalanabilir )
    (Not2: Bunlar 2015'te yapıp 2016'da yedeklediğim şeyler. O zamanlar FLStudio'nun piyano görünümü bile keşfetmemiştim :D) Şimdi nispeten daha çok bilgiye sahibim nota konusunda)

https://yadi.sk/d/ZbPVTbR53MnfhJ
    https://yadi.sk/d/dLarOvt13Mnfih

Bir de önceden var olan müzikleri tekrar şekle sokuyorum :

(1:30'dan sonra bilindik kısım :D)Metin2 Enter the East:
    https://yadi.sk/d/vfqCqV4m3Mnfnq
    Mozart - Moonlight Sonata Dub denemesi:
    https://yadi.sk/d/CG-nSRQs3Mngze

(Beni de unutmamanız şartıyla parçaları kullanmak serbest :D

Şu anda ise masaüstü bilgisayar erişimim yok. Dizüstü ile midi notalarla uğraşıyorum MuseScore ile. Tabii ki klasik orkestral müzikle uğraşıyorum.
    Her neyse, şimdi benim yaptığım da bu elektronik müzik yaratıcılığı oluyor mu? Yoksa besteciliğe mi giriyor? Yani Sizin alanınıza giriyorsa neler önerebilirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorkemq

Bu müzik işleriyle aslında 2013'ten beri uzaktan uzaktan bakıyorum :) Ancak pek ilerlemek istemedim, hobi olarak duruyor :)

Hocam şimdi tam olarak nedir bu ve benim yaptığım ne oluyor?
    Nexus 2 yi FLStudio'ya ayarlayıp oradaki enstrümanlardan Allah ne verdiyse bir şeyler yapıyorum.(onun dışında bşaka bir şey kullanmıyorum evet :D) Notaları falan sürüklüyorum :D Genellikle böyle orkestral oyun/film müzikleri oluyor, onları dinlemeyi ve üretmeyi seviyorum. Birkaç tane örnek göstereyim:
    (dikkat kulağınız tırmalanabilir )
    (Not2: Bunlar 2015'te yapıp 2016'da yedeklediğim şeyler. O zamanlar FLStudio'nun piyano görünümü bile keşfetmemiştim :D) Şimdi nispeten daha çok bilgiye sahibim nota konusunda)

https://yadi.sk/d/ZbPVTbR53MnfhJ
    https://yadi.sk/d/dLarOvt13Mnfih

Bir de önceden var olan müzikleri tekrar şekle sokuyorum :

(1:30'dan sonra bilindik kısım :D)Metin2 Enter the East:
    https://yadi.sk/d/vfqCqV4m3Mnfnq
    Mozart - Moonlight Sonata Dub denemesi:
    https://yadi.sk/d/CG-nSRQs3Mngze

(Beni de unutmamanız şartıyla parçaları kullanmak serbest :D

Şu anda ise masaüstü bilgisayar erişimim yok. Dizüstü ile midi notalarla uğraşıyorum MuseScore ile. Tabii ki klasik orkestral müzikle uğraşıyorum.
    Her neyse, şimdi benim yaptığım da bu elektronik müzik yaratıcılığı oluyor mu? Yoksa besteciliğe mi giriyor? Yani Sizin alanınıza giriyorsa neler önerebilirsiniz?

hocam sizin yaptığınız kendi fikrimce amatör bestecilik ama bunun için müzik teorisine ağırlık vermek daha önemli.
    Producerlik kavramı daha geniş, mixing ve mastering yapabilen, aranjörlük yapabilen, bestecilik vs. yapabilene denilir efendim.

amatör diyelim size hocam

• karanlıklar_lordu kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam.

Yani benim yaptığım sıfırdan bir şey yaratmak
    Sizin yaptığınız ise var olan bir şeyi evirip çevirip birleştirmek veya mevcut örneklerle başka bir parça yaratmak -istenilen örnek mevcut değilse de üretmek- oluyor sanırım?

Bir de bu oyun/film müzikleri ile sizin yaptığınız iş arasında nasıl bir bağlantı var? Yani bestecinin bestelenen parçayı dijital ortamda gerekli yerde efekt ekleyip, geçişleri mi sağlıyorsunuz?
    Ve benim ilerleyip böyle büyük ve düzgün bir şey çıkartmam için bestecilik dışında sizin yaptığınız bu mix/mastering vs. olayına da mı girmek lazım? Yoksa müzik teorisi bana yetecek mi?
  • Vstlere kontakt'ı eklememişsin hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorkemq

Anladım hocam.

Yani benim yaptığım sıfırdan bir şey yaratmak
    Sizin yaptığınız ise var olan bir şeyi evirip çevirip birleştirmek veya mevcut örneklerle başka bir parça yaratmak -istenilen örnek mevcut değilse de üretmek- oluyor sanırım?

Bir de bu oyun/film müzikleri ile sizin yaptığınız iş arasında nasıl bir bağlantı var? Yani bestecinin bestelenen parçayı dijital ortamda gerekli yerde efekt ekleyip, geçişleri mi sağlıyorsunuz?
    Ve benim ilerleyip böyle büyük ve düzgün bir şey çıkartmam için bestecilik dışında sizin yaptığınız bu mix/mastering vs. olayına da mı girmek lazım? Yoksa müzik teorisi bana yetecek mi?

Hocam benimki de yoktan var edip yapiyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.