Şimdi Ara

Yeni anakart hiçbir tepki vermiyor (Muhtemel sorunlu PSU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni kurduğum sistemi çalıştıramıyorum. Tüm parçalar yeni. Tüm parçaları takıp sistemi kurdum ama power tuşuna bastığımda hiçbir şey olmuyor. Anakartta hiçbir ışığın yandığını dahi görmüyorum.

Psuyu ayrıca test ettim ataç ile, sorunsuz çalışıyor. Anakartın ölü olduğundan şüpheleniyorum nasıl emin olabilirim ?

Bir yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

Sistem detaylari :

İşlemci : AMD Ryzen 5 3600

Ram : GSKILL 16GB (2x8GB)

Anakart : MSI B450-A PRO MAX DDR4 4133MHz (OC)

Ekran kartı : GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB

SSD : Kingston A2000 500GB 2200/2000MB/S NVMe M.2

Kasa : Dark Guardian

PSU : HighPower 600W 80+ Bronze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SugarFreak -- 12 Temmuz 2020; 23:42:32 >

• Kimsenin bir fikri yok mu ?

Anakartin calismadigi durumlarda VatanBilgisayar iade aliyor mu sorunsuz bir sekilde. Tecrube eden var mi bunu ?
  • SugarFreak kullanıcısına yanıt
    Vatandan iğne alınmaz kardeşim rx590 almıştım ordan kart sürekli arza çıkarıyordu en sonunda iade aldılar kartı servis bozdu mavi ekran vermeyen kart mavi ekran vermeye başladı ne zaman aldın bilmiyorum ama 14 gün içinde iade hakkın var.
  • Biosu güncel mi. Kasayı götürün bios yükletin vatanda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • toplamayı siz yaptıysanız kablo bağlantılarını doğru yapmamış olabilirsiniz.

resim yada video çekin bakalım bağlantılar düzgünmü
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Sanırım sorunun kaynağını bulduk. PSU çalışıyor ama nedense sadece 2.6V güç veriyor 12V vermesi gerekirken. Sanırım arızalı bir PSU. Yarın başka bir PSU ile deneyeceğiz.

Gelişmeleri paylaşacağım.
  • rerererara R kullanıcısına yanıt
    Hocam tomahawk max güncel bios versiyonu ile geliyor bildiğim kadarıyla.
  • f33a3 F kullanıcısına yanıt
    Maalesef Türkiye'deki elektronik market o kadar kötü durumda ki hiçbir yerde parça bulamıyorum. Zar zor bulabildim istediğim parçaları. Amazon'da ayni kart 200 lira daha fazla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: f33a3

Bu mesaj silindi.
    Kartı değiştirdiklerinde kutusunu açmadan direk satın öteki kartınızı kullanın. Herhalde değiştirdikleri kart 0 olacaktır.
    Garantiye düşene Allah sabır versin. 3 parçamı garantiye gitsin diye haziran 17 de verdim bugün 13 temmuz işlemci bugün gelecek.

• burdan vatanbilgisayar endeksbilişim ve aq servisi servispoint firmasınn taa aq beni mağdur ettiler inş belasını bulurlar ayrıca ben o kartı size donma ve görüntü bozukluğu var diye gönderiyorum be aq çocukları kartın anasını skp bana neden yolluyorsunuz bi sizmi akıllısnz
    arkdaşlar kusura bakmayın ama çok sinirliym
    kardeşim bana gelen kartta ne koruma poşeti ne başka bişey vardı bak şimdi yeni kart aldım adamlar koruma poşeti üstünde jiletin bile duruyordu bana satılan kart 2 ci el diye düşünüyorum çünkü ben aklıma sıçayım garantiye sonradan baktım 4 ay önce başlamış garantisi ayrıca fanlar durunca ses yapıyordu o yüzden 2 ci el satıldığını düşünüyorum zaten bana iade yada değişim yapılcak dediler para iadesi verdiler şerefsizler diğer kartta onlarda bende değil
  • 2 defa aynı şeyi yazmışım farkında bile değilm
  • ayrıca mavi ekran almaya devam ediyorum o yüzden sinirlym belki benim kart arzalı değildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f33a3 -- 13 Temmuz 2020; 11:9:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f33a3

ayrıca mavi ekran almaya devam ediyorum o yüzden sinirlym belki benim kart arzalı değildi
    Şimdi benim sistem ryzen . Mavi ekran kapanma tutarsızlık binbir çeşit problemlerle @nakart işlemci rami garantiye verdim .hdd ve psu değiştirdim. İşlemci ryzen 3600 arızalıymış. Sizde de aynı durum olmasın sakın.
    Satıcılar ellerindeki iade edilmiş parçaları hiç açılmamış gibi satıyorlar. Hepsi yapıyor bence. Ben sistemi toplarken anakarta biosu biz atarız dediler. Aman dedim hiçbir şeyi ellemeyin kutunun bekaretini ben bozucam. Nerden bileyim adamın iade edilmiş parçayı takmayacağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 13 Temmuz 2020; 11:39:56 >
    ekran kartını iade ettim bakalım dönüş yapacaklar inş sorun çıkarmazlar bilgisayardan soğudum artık giderim bit pazarından alırım daha iyi :) zaten eski pclerin gözünü seveyim 400tl laptop almıştım hiç mavi ekran vs sorunlar yaşamadım onuda kafa sıçayım ısınma var diye sattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f33a3 -- 13 Temmuz 2020; 12:1:25 >
  • evt bende öyle düşünüyorum şerefsizlik yapıyolar kesin 2 ci el garantili ürün alıp millete geçiriyolar zaten benim işlemci fanında çizikler vardı
  • Ben de mavi ekran yüzünden ekran kartını ssd güç kaynağını servise yolladım zaten benim parçalar farklı yerden alınma o yüzden hepsini gönderemiyorum o yüzden elimden çıkaracağım.
    Evet dediğin doğru ama servise yolladım diyorsun servis bile şerefsizlik yapabilir bak benim kartı bozdular öyle bu devirde kimseye güven olmaz ben bilgisayarı bilgisayarcıya bile bırakmaya korkar oldum adam bırak yarın alırsın diyor ben yok dedim başında kalır beklerim diyorum yok öyle olmaz diyorlar ee ben nereden bileceğim içinden parça alıp almayacağını o kadar para verdim sonra servis garantiden çıktı diyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

onu vergılerle eşitlediler artık daha ucuza alma dıye bırsey kalmadı..

90 $ vergisi var fark etmemmıs olabılırsınız

https://www.trendyol.com/msi/geforce-gtx-1660-gaming-x-6g-gtx1660-6gb-gddr5-192b-1xhdmi-3xdp-ekran-karti-p-4958623?boutiqueId=411304&merchantId=105013&gads=true&popup_id=2044348680&gclid=EAIaIQobChMI5_-97vPJ6gIVh-d3Ch2nGAxhEAQYAiABEgLArPD_BwE
    Vallaha kardeşim artık 1 kuruş vermem bilgisayara ekran kartımı iade ettim bakalım cevap bekliyorum geri dönüş yapacaklar zaten servis falan uğraşılmıyor 1.5 ay garanti gidiyor üstüne parçayı bozuyorlar sonra tekrar servis yolu gözüküyor yine bekle 1.5 ay :) yani adamlar kısaca bizi mkmeye çalışıyor garantide geçiyor sonra arızalı parça ile baş başa kalıyorsun olan sana oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f33a3 -- 13 Temmuz 2020; 12:47:16 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.