Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (191. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.823
Cevap
175
Favori
935.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mimleon bey, cevaplar için teşekkür ederim. sizin arabada, (bunu daha önce de yazdım, hatta suzukiye de mail attım) 4 hoparlör + 2 tweeter var. Zaten arabada amaç müzik dinlemek değildir, yol sesi, konsantrasyon vs bunlar müziğin keyfini boza, haklısınız. Ama o küçük 2 tweeter'ın, sese kattığı etkiyi de yok sayamayız. Bu yönden bakınca sizin ses sistemi gayet tatminkar.

Bizim arabada ise mid bir hoparlör var. Ne basları bas gibi veriyor, ne de tizleri...

Şimdi benim istediğim şey, mid karakterli hoparlörü çıkarıp, yerine 3 yollu, yani bas-mid-tiz hepsini verebilen bir hoparlör takmak idi. Ama bunun yerine, sizinkilerde olduğu gibi tweeter eklemek çok daha kolay olabilir Resim de ekliyorum, daha net ifade edebilmek açısından.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

hesaplayanadam üstadım,

eq ayarları ile oynuyorum ama bas-mid-tiz dışında, sağda 3 tane dağa çubuk var. basf-midf-tizf. Onların ne işe yaradığını biliyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aliyuksel06 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam bilmiyorum. Ancak F front kısaltılması diye tahmin ettim, sanırım ön hoparlörler için ayar gibi.
    Onları da soldakiler ile aynı yapmıştım.
  • bahsedilen sürgüler ön/arka hopörlörlere dağtım olabilirmi?
    civic navide öyle bir seçenek vardı, arkaları kısıp oturanları rahatsız etmemek için sesi öne veriyorsum.
    yarın bir bakayım yine.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba
    Diğer forumda sordum. Sizlerede sorayım.
    Aracim 1.4s. Sizin araçlar da araci durdurup aractan herhangibir kilit tusuna basmadan ayrildiginizda kendini kilitliyor mu. Benim ki yapmıyor. Sizinki yapiyor ise ne gibi bir ayar yaptiniz.
    Şimdi den teşekkür ler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • candiroglu81 C kullanıcısına yanıt
    Yok kilitlemiyor.
    Ancak şu senaryo var: Dışarıdasınız, araç kilitli. Kilidi açtınız, belli bir süre kapıyı açmadınız(sanırım 30sn), araç tekrar kendini kilitliyor.
  • ogress06 O kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Bende de suzuki vitara 1.4s var benim aracımda 10lt nin altına hiç düşmedi. Aracı sürerken gaz pedalı ve freni kullanmaya Çok dikkat etmeme rağmen diğer kullanıcıların söylediği 7 lt yi hiç görmedim. Bence suzukinin bahsetmiş olduğu bu yakıt sarfiyatları doğru değil. Ha servislerinde umurunda değil bu konu. Lafı dolandırmaya bayılıyorlar çünki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar arka ve ön tampon için demir koruma yaptıran var mı ben aradım sadece sert plastik buldum görüntü şık ama işlevsel değil?
  • eeb00 E kullanıcısına yanıt
    Demir korumalar, yaya güvenliğini tehlikeye soktuğu için yasak. Arabanız vizeden geçmez, ters bir polise denk gelirseniz ceza yazabilir.
  • yasincelik61 Y kullanıcısına yanıt
    Benim araç da 7-7.5 civarında. Ancak belki motor farklı olduğu için olabilir. Tüketim yazan arkadaşlar 1.6 kullananlardı.
    Belki kullandığınız yakıt etkiliyor olabilir. Benim sürekli kullandığım yakıt Shell V-Power.
  • kimse kusura bakmasında öyle 6-7 litreler şehir içinde imkansız...sabah araç soğuk sehir içi 5-6 km gidip akşam tekrar aynı mesafeyi giderseniz 10 litre ve üzeri kesin yakacaktır...bu işin tabiatı bu kısa mesafe soguk motor şehir içi kış sartları...yakıt tüketim kaçınılmaz...ancak şöyle bir durum varki vitara otomatik benzinli bir araca göre yakıt sarfiyatı oldukça düşük..uzun yolda 5 litreyle bile gidebilirsiniz...benim 1200 km ortalamam karişıkta 8.6 lt lerde...bu bence çok iyi bir değer...colt aracım vardı manuel 95 beygir 1.3 invete, inanın aynı şartlarda sürüyorum aynı yakıyor...iş yerinde c-max dizel manuel aracı olan arkadaş 7 . kusur yaktığını söylüyor...
  • doğru maliyet hesabı için depoyu full yapıp sonra tekrar fullediğimizde tl/km. hesabı yapmamız gerekir diye düşünüyorum. çok duydum 100km. de 1 lt. eksik yada fazla gösteren yol bilgisayarı
  • normal seyir trafiğinde ne kadar çok gaz fren yaparsak o kadar çok yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasincelik61

Aracınız hayırlı olsun. Bende de suzuki vitara 1.4s var benim aracımda 10lt nin altına hiç düşmedi. Aracı sürerken gaz pedalı ve freni kullanmaya Çok dikkat etmeme rağmen diğer kullanıcıların söylediği 7 lt yi hiç görmedim. Bence suzukinin bahsetmiş olduğu bu yakıt sarfiyatları doğru değil. Ha servislerinde umurunda değil bu konu. Lafı dolandırmaya bayılıyorlar çünki

Selamlar, benimde ortalama hız 25km ortalama tüketim 9,4 litre olarak görünüyor. 1.4s 6000km şuan aracım. Benim hesabım pompa'dan yağtığıma göre 0.47,5 kuruş yakıyor😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan545454

kimse kusura bakmasında öyle 6-7 litreler şehir içinde imkansız...sabah araç soğuk sehir içi 5-6 km gidip akşam tekrar aynı mesafeyi giderseniz 10 litre ve üzeri kesin yakacaktır...bu işin tabiatı bu kısa mesafe soguk motor şehir içi kış sartları...yakıt tüketim kaçınılmaz...ancak şöyle bir durum varki vitara otomatik benzinli bir araca göre yakıt sarfiyatı oldukça düşük..uzun yolda 5 litreyle bile gidebilirsiniz...benim 1200 km ortalamam karişıkta 8.6 lt lerde...bu bence çok iyi bir değer...colt aracım vardı manuel 95 beygir 1.3 invete, inanın aynı şartlarda sürüyorum aynı yakıyor...iş yerinde c-max dizel manuel aracı olan arkadaş 7 . kusur yaktığını söylüyor...

Her şey imkan dahilinde
    Az önce araçtan aldığım ortalama değerler. Ortalama hızım önceden 30km/s'di, şimdi 26km/s'e düşmüş. A kilometresi ortalama ile birlikte sıfırlandı (186km)
    Ortalama tüketim de 7.5 civarından 8.1 lt/100km'e çıkmış.
    Bu mesajda da uzun yol tüketimi paylaşmıştımhttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122141562

Eğer tabiki sizin dediğiniz gibi araç çok kısa mesafede kullanılırsa, anlamsız rakamlar çok çok rahat görülebilir.

• eeb00 E kullanıcısına yanıt
    ön arka korumayı nereden kaça buldunuz acaba
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Eğer tabiki sizin dediğiniz gibi araç çok kısa mesafede kullanılırsa, anlamsız rakamlar çok çok rahat görülebilir.

katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gezgin350

Demir korumalar, yaya güvenliğini tehlikeye soktuğu için yasak. Arabanız vizeden geçmez, ters bir polise denk gelirseniz ceza yazabilir.

Cevap için teşekkürler, ön koruma yukarı farlara doğru uzarsa evet sorun olabiliyor o yüzden ön tampon için bıyık dedikleri tarzda olanlardan bakıyorum. onun dışında arka tampon ve yanlar için herhangi bir kısıtlama yok.Ama herhalukarda piyasada bulamadım sanırım özel yaptıracam.
  • Farklı ülkelerden kullanıcıların paylaştığı tüketim verileri:
    Araçlar benzinli ve otomatik olarak filtrelendi.https://www.spritmonitor.de/en/overview/48-Suzuki/426-Vitara.html?fueltype=2&constyear_s=2015&gearing=2&powerunit=2

Sitede diğer araçlara ait de güzel istatistikler bulabilirsiniz.

(4x4 4x2 filtrelemesi mevcut değil, kullanıcılar belirtmiş sadece AllGrip olarak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 30 Aralık 2016; 13:4:52 >
  • Suzuki s cross glx le istanbul ortalamam 7.5 _ 7.8 lt. Bizim araclar cvt sanzuman vitaralar tork konventorlu motor ayni...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Vİtara 1.4S 4x4 modelini karda deneyen oldu mu çekiş, kaydırmama ve performans durumları nasıl ?
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.