Şimdi Ara

Yazılım,programlama ve oyun için kasa (3300tl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir yakınım bu sene yazılım mühendisliğini kazandı.Kasa toplamak için bana danıştı ama programlama yada yazılım için nasıl bir sistem gerekir bilemedim.Forumdan en mantıklı cevabı alırız diye düşündüm.Oyunları fazlasıyla oynar,kısaca bütün ihtiyaçlarını görecek bir kasa lazım.

-Yazılım için i7 mi i5 mi almalı?
    -Ram 8gb mi 16gb mi olmalı?

Arkadaşın monitörü var sadece kasa arıyor.SSD'yi daha sonra kendisi alacakmış.Üstadlar bir yardım ederse sevinirim

@LEON-X @Chris Brown@Nerd Miner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsntrk -- 26 Aralık 2015; 11:09:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hsntrk

Arkadaşlar selamlar.

Bir yakınım bu sene yazılım mühendisliğini kazandı.Kasa toplamak için bana danıştı ama programlama yada yazılım için nasıl bir sistem gerekir bilemedim.Forumdan en mantıklı cevabı alırız diye düşündüm.Oyunları fazlasıyla oynar,kısaca bütün ihtiyaçlarını görecek bir kasa lazım.

-Yazılım için i7 mi i5 mi almalı?
    -Ram 8gb mi 16gb mi olmalı?

Arkadaşın monitörü var sadece kasa arıyor.SSD'yi daha sonra kendisi alacakmış.Üstadlar bir yardım ederse sevinirim

@LEON-X @Chris Brown@Nerd Miner

Yazılım için ektra bir şeye ihtiyaç yok. Ama Laptop hemen hemen şart arkadaşına bunu bildir. Çünkü çoğu zaman taşıması vs. gerekecek. Proje gösterimi için vs.

• eğer vaktin varsa 3-4 ay iççinde amd nin am4 soketli anakartları ve zen işlemcisi gelecek. zen i beklemelisin bence. bende intele geçsem diye düşündüm çnkü intel fark atmış durumda ama parası da yüksek zen işlemci testlerinde i7 ye falan %40 fark attığı bilgisi sızdırılmış amd intele oranla cok büyük bir şirket ve bir çok alanda parmağı var.
    ortaya çıkan projenin kötü olacağını sanmıyorum. bence adamlar son 3-4 yılda intelin gerisinde kaldılar belki ama. bu süreçtede inteli bitirecek bir projeye imza atma çabaları vardı diye düşünüyorum. belki zen mimarisi bunun örneği olabilir. zen için skylake i tokatlayacağı söyleniyor bende şuanki sistemimle idare edicem artık. beklentim büyük. aci değilse biraz bekle istersen sonra üzülmeyesin.
  • hsntrk kullanıcısına yanıt
    Yıllardır Kod yazıyorum. Kesinlikle bir bilgisayar mühendisinin / yazılım mühendisinin Laptobu olmalıdır. Ona önerim MacBook Pro alıp SSD takviyesi yapması. bende şuan o kombinasyon var ve 3000 TL ye halletmiştim. Ve kesinlikle Kod olarak muhteşem derleyici olan XCode ile kod yazmak onun için ayrı bir zevk olucak. Windows ta Notepad++/ Dreamweaver Kullandım fakat Xcode kadar rahat değil . Ayrıca Windows 10 da kurup ikisini birlikte kullanabiliyorsun. Programlar 1 saniye geçmeden ve bilgisayar yaklaşık 3 saniyede açılıyor. Mac in akıcılığı gayet iyi. Ayrıca LOL- Cs:Go sabit 60 FPS ile oynayabiliyorum. Kasa kesinlikle düşünmesin.
    Ustaların yanında benim gibi çömezin lafı olmaz aynı mesaja eklemen iyi olmamış

Ustalar ne der bilemem ama onların yanında Nacizane diyeceğim
    bilgisayar mühendisliği okuyan arkadaşımdan gördüğüm kadarıyla i5 3 ci nesil 630m makineyle de işini götürebildiğini biliyorum yani okuma sürecinde çok ağır yazılımlara veya donanımlara ihtiyaç duyacağını sanmıyorum Yinede okuduğu programın içeriğini ve kullanılan yazılımları yazarsa daha iyi yardım alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 26 Aralık 2015; 15:23:49 >
  • Açıkçası yazılım tarzı işlemlerde mac laptoplarının alınması daha iyi olur. Mac os yazılımda daha rahat bir sistemdir. Windows'a oranla bu sistemde daha rahat edeceğine de emin olabilirsiniz.
    oyun yoksa direk en güçlü i7li işlemciyi alsın
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Olsun hocam var sende de bir usta-çırak durumu
  • @TheThroner Hocam laptop alması gerektiğini bende söyledim,onu zaten alacağım sonra dedi.Anladığım kadarıyla kasayı ultra oyunlar ve ağır yazılımlar için kullanacak.

@can-can-can Haberlerden biraz baktım zen nasıl,ne zaman çıkacak diye ama net bir çıkış tarihi yok.Yoksa kimse intel'e fazla para vermekten memnun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsntrk -- 27 Aralık 2015; 10:46:03 >
  • Monster'dan, i7'li (4. / 5.nesil) GTX960m'li ürünlere bakabilirsiniz, M2 ssd disk + depo disk desteği var, beraberinde 16gb'a kadar ram desteği de sunuyor bu cihazlar, ayrıca çift fanlı soğutmaya sahip sessiz ve serin çalışıyor, hem oyun hem de iş amaçlı rahatlıkla işinizi görür.

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-2-1.html#.VoJGYvmLSUk
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam ileticem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.