Şimdi Ara

Elektrik ve doğal gaz sayaçları 3 ay okunmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
10.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
134 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 ay doğalgaz faturası okumayacaklarmış. geçmiş ayın ortalamalarını alacaklarmış. yani yaz ayında kış faturasından ödetecekler sanırım millete.
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/202004031041746210-elektrik-ve-dogal-gaz-sayaclari-3-ay-okunmayacak/

Düzeltme: Ortalama alınacakmış geçen seneye göre.
    Yeni aboneler için ise herhangi bir bilgi yok bildiğimiz kadarı ile.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• okuma yazmanız da mı yok? uygulama doğru değil ama bari ne olduğunu okusaydınız, nisan ayında 2019-2018 nisan ortalaması gelecek kış faturası falan gelmeyecek.

"Bu kapsamda, sayaç okunamayan tüketiciler için mevsimsellik de dikkate alınarak tüketicinin son 2 yılın ilgili ayına ait tüketim ortalamaları üzerinden veya tüketicinin geçmiş tüketimi olmaması durumunda kendi beyanına göre kıyasen faturalandırma yapılacak. "
    Bence gözlerinizle okuyup beyninizle yorumlamalısınız. Görüyorum ki bu işler için başka organlarını kullanan insanlar var.

Okuduğunu anlamak ilkokul becerisi arkadaşlar yapmayın etmeyin. Doğru düzgün okuyup ona göre tepki verin.

Saçma sapan tepki verince olayı anlayıp haklı tepki verenleri de bastırıyorsunuz ve olay birkaç okuma yazma bilmeyenin gereksiz tepkisi olarak algılanıyor. "Bu zor zamanda fatura mı kesilir. Kesmesinler" gayet mantıklı bir tepkiyken. "Yazın kış ayına göre mi fatura ödeyeceğiz" okuduğunu anlayamayan birinin tepkisi. Ve bunların sesi daha çok çıkıyor. Doğal olarak götüyle gülünecek tepkiler gelince olay sulanıyor. Ülkenin IQ ortalamasının ne kadar düşük olduğu çok rahat anlaşılıyor böyle haberlerde ki yoeumlara bakınca.
    Bize kesmişler elektrik faturalarını bugün.Biz ısıtma ve soğutmayı elektrik ile sağlıyoruz.Eve gelen fatura kışın en yoğun zamanda ödediğimiz faturadan ‘azıcık’ daha düşük gelmiş,iş yerine gelense şimdiye kadar ödediklerimizden daha yüksek(iş yerimiz 3 hafta önce kapandı).İleriki zamanlarda çıkan faturalardan,aldıkları bu fazla tutarların nekadarını düşerler veya düşerler mi orası ayrı muamma.Belki ödemezsem şu an için elektriğimi kesmeyecekler,ancak böyle zor günler geçirdiğimiz bir zamanda,bana gelmesi gereken tutarlardan fazlasını istediler mi?istediler.Bu ülkede birlikte yaşadığımız bütün insanlara allah kolaylık versin diyorum.
  • Yalan haber..

Saraya ve kanal istanbul'a para lazim. Suriyeliler de var tabi...

Boyle bir durumda ertelemezler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YananGülYoldaşlığı

Yalan haber..

Saraya ve kanal istanbul'a para lazim. Suriyeliler de var tabi...

Boyle bir durumda ertelemezler...
    tüm haber sitelerinde geçiyor
  • Yalan değil mayista dogalgaz 250 gelir artık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gecse ne yazar hocam...

Gecen sene eytliler olsun, af olsun zibilyon adet haberler vardi... ne oldu peki?

Ne eytlilere para var ne de hapistekilere af..

Kaz gelecek yerden tavuk esirgemez bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 3 Nisan 2020; 9:35:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DariusVictusS

Yalan değil mayista dogalgaz 250 gelir artık
    geçen sene mayısta ne ödediysen o gelyo
    memur sayaç okumaya geldiğinde aradaki fark ya mahsup edilir yada sonraki faturada tahsil edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

geçen sene mayısta ne ödediysen o gelyo
    memur sayaç okumaya geldiğinde aradaki fark ya mahsup edilir yada sonraki faturada tahsil edilir

Alıntıları Göster
    geçen seneki mayıs ayı ile bu sene mayıs arasında hesaplama olacaksa tamam. tabi aradaki zam farkını da eklerler. bu sene iyi zam gelmişti diye hatırlıyorum çünkü.
  • şu corona atlatılsın daha ne faturalar çıkacak.
    maneviyatçılar bile isyan edecek.
  • Karantinadaki yerlerde geçmiş iki senenin o mevsime göre ortalaması alınarak gönderilecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Karantinadaki yerlerde geçmiş iki senenin o mevsime göre ortalaması alınarak gönderilecekmiş.
    islambol da adı konamayan karantina var zaten
    sn bakan bile halkımızın sokağa çıkmasını zorlaştıracak tedbirler alıyoruz dedi
    ne güzel ülke ne güzel insanlar
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Tamamda ben daha yeni evlendim ilk 3 aydır bu evde oturuyorum gecen sene yokki

• Nasıl soyacaklarını şaşırdılar.

• Bir de millet 2-3 ay elektrik-su-doğalgaz faturalarını devletin silmesini bekliyor

• Geçen sene mayıs ayında ne ödediysen onu ödersin safları da düşmüş. Geçen seneden bu yana kaç kez zam gördü doğalgaz aynı fiyattan verirler mi sizce sevgili safiler?

• İnşallah Aralık,Ocak aylarını baz alırlar. Devletimiz bol bol para kazanır.
  • Biz akepe'den faturaları ertelesin diye beklerken, kışın kol gibi giren faturaları yazın da kol gibi sokacaklar anlaşılan.

Ciddi bir protesto lazım.
    Sadece istanbul'da bile insanlar 1 ay ödemesin bu faturayı, emin olun geri adım atarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Geçen sene mayıs ayında ne ödediysen onu ödersin safları da düşmüş. Geçen seneden bu yana kaç kez zam gördü doğalgaz aynı fiyattan verirler mi sizce sevgili safiler?
    zamsız imkanı yok
  • Kış faturası değil geçen 2 yılın aynı ay içerisinde ödediğin tutarın ortalaması alınacak. Bir şeyi de düzgün paylaşın.

• Bence gözlerinizle okuyup beyninizle yorumlamalısınız. Görüyorum ki bu işler için başka organlarını kullanan insanlar var.

Okuduğunu anlamak ilkokul becerisi arkadaşlar yapmayın etmeyin. Doğru düzgün okuyup ona göre tepki verin.

Saçma sapan tepki verince olayı anlayıp haklı tepki verenleri de bastırıyorsunuz ve olay birkaç okuma yazma bilmeyenin gereksiz tepkisi olarak algılanıyor. "Bu zor zamanda fatura mı kesilir. Kesmesinler" gayet mantıklı bir tepkiyken. "Yazın kış ayına göre mi fatura ödeyeceğiz" okuduğunu anlayamayan birinin tepkisi. Ve bunların sesi daha çok çıkıyor. Doğal olarak götüyle gülünecek tepkiler gelince olay sulanıyor. Ülkenin IQ ortalamasının ne kadar düşük olduğu çok rahat anlaşılıyor böyle haberlerde ki yoeumlara bakınca.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.