Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SÜRESİNİN UZATILMASI İÇİN İMZA TOPLUYORUZ (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.388
Cevap
42
Favori
44.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bana nisantasi unv sosyal hizmet % 50 burslu geldi ama fiyati 18 milyar bnde makedonyaya gidip pdr okumaya karar verdim nisantasina kayitlar 1 eylul 5 eylule kadar makedonyada ise 15 eylule krd nisantasina kayit olup dondurup makedonyaya gecebilirmiyim.puanimda tutuyor ordaki pdr e olabilirmi bilgisi olan yardimci olursa cok sevinirim. Tskler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yökün sitesinden yazdım, gönderdim.

yarın da dilekçeyi göndereceğim, bir de boğaziçiyle konuşacağım. ( kazandı belgesi yetiyor mu diye soracağım )
  • Benimde öğrenci numaram falan çıkmış istesem yatay geçiş yapabilir miyim ?
  • Arkadaslar bu Marmara neyin kafasini yasiyor anlamadim. Daha bugun konustum evet yapabileceksiniz kesin sartlar agustosun ilk haftasinda belli olacak bekliyoruz denildi simdi son dakika site guncellenip direk ogrenci belgesi istenmis. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu arkadas. Sabah saglam bi konusma beni bekliyor olacak. Gece gece uykumu kacirdilar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carking58

Arkadaslar bu Marmara neyin kafasini yasiyor anlamadim. Daha bugun konustum evet yapabileceksiniz kesin sartlar agustosun ilk haftasinda belli olacak bekliyoruz denildi simdi son dakika site guncellenip direk ogrenci belgesi istenmis. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu arkadas. Sabah saglam bi konusma beni bekliyor olacak. Gece gece uykumu kacirdilar.

yökle konuşmuşlardır hocam ya da sürecin sıkıntılı olduğunu anlayıp denileni yapmaya karar vermişlerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: real07

Benimde öğrenci numaram falan çıkmış istesem yatay geçiş yapabilir miyim ?

arkadaşım arkadaşlarım yerleştiğiniz zaman numaranız zaten oluşur kesin kayıt yaptırınca da resmiyet kazanır. bu numaram çıkmış muhabbetine hiç aldanmayın öğrenci belgesini siz kesin kayıt olmadan ALAMAZSINIZ. yapılacak şey en baştan ne konuşup anlaştıysak onu yapmak. twitter mail telefon ve dilekçelerle yöke bu yıl geçiş yapamayarak 1 senemizin heba olacağını ulaştırmak. destek sağlamak bu mağduriyeti yaymak. alternatif yollara sapıyor bazı arkadaşlar. bu iş döner dolaşır yöke gider onlar ne derse de o olur.
  • arkadaşlar en kısa zamanda dilekçe faks telefon yoluyla yöke ulaşmalıyız lütfen dilekçelerimizi özellikle iadeli taahhütlü yollayalım ve sürekli arayalım aratalım mağdur olan çok insan olduğunu bilsinler.
  • elinizden geliyosa bimere de dilekçe yazın yök ü şikayet edin arkadaşlar
  • quote:

Arkadaslar bu Marmara neyin kafasini yasiyor anlamadim. Daha bugun konustum evet yapabileceksiniz kesin sartlar agustosun ilk haftasinda belli olacak bekliyoruz denildi simdi son dakika site guncellenip direk ogrenci belgesi istenmis. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu arkadas. Sabah saglam bi konusma beni bekliyor olacak. Gece gece uykumu kacirdilar.

Tek umudumuz o kalmıştı onlarda çevirdiyse napıcaz ya yök'e yalvarmamız lazım
  • Tekrar hatirlatayim dedim arkadaslar sabah toplu bi saldiriya gecelim.

Yök iletisim hatlari
    0312 298 7000 veya 444 8 965

Yök fax numarasi
    0312 266 4748

Bimer iletisim hatti
    0312 422 1000

• quote:

Orijinalden alıntı: Valmeise

quote:

tek umudumuz o kalmamıştı arkadaşım o umut hiç yoktu bir anda tek umut orası gibi gördük hep beraber asıl konuyu asıl muhatabımızı unuttuk. en başta ne dediysek o. herhangi bir kayıp herhangi bir gerileme yok. umutsuzluk için yer aramayın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: tazarruname

quote:

quote:

tek umudumuz o kalmamıştı arkadaşım o umut hiç yoktu bir anda tek umut orası gibi gördük hep beraber asıl konuyu asıl muhatabımızı unuttuk. en başta ne dediysek o. herhangi bir kayıp herhangi bir gerileme yok. umutsuzluk için yer aramayın lütfen.

Aynen katiliyorum. Evet Marmara ile ugrasan bendim ama ote yandan yök e dilekce hazirlayanda bendim. Marmara sadece bizim icin ornek teskil edebilir mi sorusunun cevabi niteligindeydi. Bakalim onlardaki bu tutumsuzlugun sebebini de yarin ogreniriz. Her ne olursa olsun bu isin en kapsamli en iyi cozumu yökun karar degisikligidir. Herkes bunun uzerine gitmelidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tazarruname

quote:

quote:

Aynen katiliyorum. Evet Marmara ile ugrasan bendim ama ote yandan yök e dilekce hazirlayanda bendim. Marmara sadece bizim icin ornek teskil edebilir mi sorusunun cevabi niteligindeydi. Bakalim onlardaki bu tutumsuzlugun sebebini de yarin ogreniriz. Her ne olursa olsun bu isin en kapsamli en iyi cozumu yökun karar degisikligidir. Herkes bunun uzerine gitmelidir.

hocam size bir eleştirim yok yanlış anlaşılmasın. konuya açıklık getirmek istedim sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: MerkeziYataySüreleri

ben görüştüm bugun egeyle senato falan dedi karar aldık dedi yök izin vermeden bu sene öğrenci alamayız dedi anlıyoruz mağdursunuz ama marmara yaptı diye bizim yapcak halimiz yok dedi ama yöke sizin mağdur olduğunuzu belirten fax çekebilirim dedi

ege bu sene öğrenci almayacak mı şimdi merkezi puan yatay geçiş ile doğru mu anladım ?
  • Estağfurullah hocam ben yalnızca açıklamak istedim çünkü benim paylaştıklarım doğrultusunda asıl konuyu kaçıran arkadaşlar oldu haklısınız.

SABAH MARMARA, YÖK ve BİMER ile görüştüm İZLENİMLERİM;

MARMARA;
    Arkadaşlar yarım saat kadar önce Marmara Öğrenci İşlerini arayarak bu değişikliğin sebebini sordum. Kendilerine 24.07 tarihinde yayınladıkları bildiride 2013 adayları hariç derken ve dünkü iletişimimde benim de kayıt olabileceğimi söylerken neden şu an böyle bir değişikliğe gidildiğini sordum. Telefonu açan bayan bu değişimin dün kendilerine ulaşan bi karar olarak yayınladıklarını 30 Ağustos'a kadar da değişiklikler olabileceğini belirtti. Bende bilgileri dahilinde olan bir toplantı vs var mı bu konuyla ilgili değişebilir sözüne güvenmeli miyiz diye sorduğumda hayır bilgimiz dahilinde bir düzenleme yok ancak bu yayınlanan yazının da daha önceden beklenmediğini belirtti. Son olarak bu yatay geçiş ile ilgili YÖK'ün aldığı karar ne olursa olsun üniversitelerin kendi inisiyatifi ve haliyle sizin bi inisiyatifiniz olabilir mi dediğimde de evet üniversiteler kendi şartlarını belirleyerek istediği öğrenciyi alabilir bizim size 30 Ağustos'a kadar takipte kalın dememizin sebebi de olası böyle bir durumdur dedi ve teşekkür edip kapattım.

YÖK;
    Arkadaşlar Marmara'nın hemen ardından YÖK'ü arayıp bu konu hakkında bilgi alabileceğim birine bağlandım. Kendisine geçen yıl bi çok arkadaşım yararlandığı halde bu sene ben neden yararlanamıyorum neden bu tutarsızlık diye sorduğumda kesin ve net bi şekilde kurulun aldığı karar bu şekilde kayıt ve başvuru tarihleri uyuşmuyor dedi. Bende kendilerinin bilgisi dahilinde olan olası bi değişiklik/toplantı vs var mı diye sorduğumda şu an bu konuyla ilgili bi değişiklik söz konusu değil fakat olursa böyle birşey internet sitemiz üzerinden yayınlarız dedi. Bende lafı fazla uzatmadan dilekçe göndereceğimi belirterek kapattım.

BİMER;
    Arkadaşlar YÖK'ün bu tutumundan sonra hemen BİMER'i arayıp şikayet etmek ve bu konuda izleyeceğim yol hakkında bilgi alayım dedim. Kendileri mail yoluyla olan şikayetleri de fax/posta vs kadar önemseyip değerlendirdiklerini bu yüzden kolay bi şekilde mail ile şikayetimi dile getirebileceğimi söylediler. Bende kendilerinden iletişim bilgilerini alıp kapatıım.

Şimdi arkadaşlar lütfen üşenmeyelim. Bir benle olacak iş mi demeyelim. Bakın etrafınızda sizin gibi kaç kişi daha var. Siz adımı atmaya başlayın ki bu çığ büyüyerek devam etsin. Sağınızda solunuzda yerleşmiş, bu konuyu takip etmeyen samimi arkadaşlarınız varsa en azından dilekçeyi siz düzenleyin sadece onların adına da gönderip yaparak farkındalığın arttığını YÖK'e gösterelim. BİMER'e mail yoluyla hemen şikayet gönderebilirsiniz zaten. Bu arada geçmek istediğiniz üniversiteyi de mutlaka arayarak sıkıştırın onları ki üstlerine sürekli bu konunun tartışıldığını söyleyip belki onlarında YÖK'e bastırmasını sağlayabilelim. Uzun yazım için şimdiden özür dilerim okuyan/düşünen/destek olan herkese teşekkürler.

NOT:
    BİMER başvuru sayfası:
    http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

YÖK fax adresi:
    0 312 266 47 48

• Yüreğine sağlık sabah sabah herşeyi halletmişin. Şikayetimizi her yerden her şekilde dile getirmeliyiz. Sonuç çıkmasa bile bu durumu kolayca kabul etmediğimizi bilsinler bu yaptıkları tamamen haksızlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead94

yökün sitesinden yazdım, gönderdim.

yarın da dilekçeyi göndereceğim, bir de boğaziçiyle konuşacağım. ( kazandı belgesi yetiyor mu diye soracağım )

Olursa beni de haberdar ediver kardeş.

• Arkadaşlar benim geçmek istediğim üniversite (Sivas) Yatay geçişler ilgili yeni bi duyuru yayınlamış.Ve duyuruda başvuru için gerekli koşullarda şunlar yazıyor.

B-2- EK-1 MADDEYE GÖRE (MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE) YATAY GEÇİŞLERDE İSTENEN
    BELGELER

1. Başvuru dilekçesi
    2. Ara ve son sınıf sınıflar için Transkript Aslı (Kapalı ve mühürlü zarf içinde)
    3. Ara ve son sınıflar için onaylı ders içerikleri
    4. ÖSYM sınav sonuç belgesinin onaylı örneği (ÖSYM sistem çıktısı da kabul edilir)

Yani herhangi bi öğrenci belgesinden söz etmiyor.Şimdi ben geçebilirmiyim buraya?
  • Arkadaşlar özel üniversiteye gidenler nasıl olacak kayıt olduğunda parayı ödeyip diğer üni. geçiş mi olucak?
  • goncerivoo kullanıcısına yanıt
    hayır süre uzarsa tabili alcaz dedi hangi bölüme gircen
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.