Şimdi Ara

Yaşınız / Birikiminiz ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
3
Favori
7.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yaş 42, birikimi yazmayayım ama çok iyi bir meblağ, kriptoyla zerre alakam yok.

• 18

9000

geçim sağlayacak derecede python biliyorum

ingilizcem c2

grafik tasarım yapıyorum

• Yaş 31 birikim os1

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yaş 28 birikim - 20küsür

• tüm malvarlıklarım acılarım

• Birikimim $370k kadar borc... millet voleyi iyi vurmus coinlerden...

• ben 30 falan beklerdim hayatı erken yaşıyorsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A40356F19 -- 5 Mayıs 2021; 9:55:28 >
  • djoz kullanıcısına yanıt
    Hocam mesleğiniz nedir ben üni sınavına gireceğim de bana bir yol gösterseniz hayra geçer

• cykacu kullanıcısına yanıt
    Hocam nerede okuyorsunuz

• Yaş 25, parasal olarak bir sıkıntı yok ama arkadaşın gerisindeyim ne yazık ki. Arkadaşım Dropshipping ile milyoner oldu, şimdi eğitimini veriyor.

• babadan geliyor ya kendim çok bir şey yapmadım. bakarsan bir araba etmiyor. neyse üni bitsin de bu günler geride kalır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdar5959 kullanıcısına yanıt

Senin maddi durumu da öğrenebilir miyiz üstad?

Ne iş yapıyor, ne kadar alıyorsun? Nasıl girdin o işe? Ne mezunusun ?

(Aileden gelen desteğin, kira geliri vs. varsa onları da yaz ki bilelim ak trol müsün değil misin)

-Matematikçiyim, 29 yaş, 1 araba (öğrencilikte aldığım), -30k borç

• lise son mezuna kaldım bu sene

• ChevyLacetti kullanıcısına yanıt
    Başlangıç olarak senı ilgilendirmez benim mülküm bunuda paylaşmak zorunda değilim. Kendınce siyasi düşünceleri bırakta hayatına bak.

• Aldığım birkaç burs var onlar da türk lirasında durmasın da nerede olursa olsun diye zimbabwe doları alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Death -- 5 Mayıs 2021; 18:1:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A40356F19

Hocam mesleğiniz nedir ben üni sınavına gireceğim de bana bir yol gösterseniz hayra geçer

Meslek çok  

Lisede elektronik, sonra iki yıl bankacılık. sonra bankaya girmenin torpille olduğunu öğrenince hüsran, ve sırf askerliğe yarasın diye 4 yıl işletme fak.

Ardından "hayat okulu" misali çer çöp işlerle dolu bir çalışma hayatı.

Bol bol cimrilik, bol bol yatırım. Yaşıtların nike adidas giyerken ABİDAS giymek falan.

Hatta abidas giymek bir şey değil, sırf ustaya para vermemek için kendi evinin tıkanan lağımını kendi kazıp temizlemiş adamım ben.  

Ailece mütevazi yaşayıp doğru yerlere yatırım yaptığımız için şu an Allaha şükür çok iyi durumdayız.

Ama gençlik yıllarım çöp oldu tabi o da ayrı.

Tavsiyem, üniversitede bölüm seçerken torpilinin olmadığı bir meslek seçme.

Hangi işe girersen gir paranın tamamını yeme, fakat tamamını da biriktirme. Dengeyi bul, hem gençliğini yaşa hem geleceğini düşün.

Youtube'da enes batur tarzı ıvır zıvır videolar izleyerek vaktini çöpe atma, izlediğin videoların yarısı dil öğrenme videoları, diğer yarısı da jim rogers veya jim rickards gibi büyük yatırımcıların videoları olsun.

Bundan 20 yıl önce youtube olsaydı ve kendi kendime lisan öğrenme şansım + yatırımcıları dinleyebilme şansım olsaydı, şu ankinin birkaç kat fazlasına sahip olabilirdim.

• djoz kullanıcısına yanıt
    valla hocam hayat tavsiyeleri için teşekkürler, şu anki ekonomik şartlar ve maddiyata dayalı düzen yüzünden gençler olarak geleceğe para merceğinden bakar olduk. haliyle ekonomik durumu yerinde olan kimi görsek deneyimlerine ihtiyaç duyuyoruz belki bize bir yararı olur diye 😂

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.