Şimdi Ara

Yaş, Eğitim, İş, Maaş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Türkiyenin ekonomik durumunu ve gelir seviyelerini biliyorsunuz, bu konuda tarafsız bir gözlem yapabilmek için kısaca bir anket yapsak?

Yaşı, Eğitimi, İşi, Maaşı.

Biraz özel olmakla birlikte ne dersiniz, piyasadaki gerçek işgücü rakamlarını bir nebze olsa farkedemez miyiz? Özellikle bilişim sektöründe çalışanlar için net fikir edinilebilir. Ama herkes atmadan, abartmadan gerçekten doğruyu yazsın buradaki amaç birbirimizle rekabet etmek değil piyasadaki gerçek işgücü rakamlarını belirleyebilmek.

Kendimden başlıyorum

25, Açıköğretim İktisat mezunu, Gıda toptancılığında yetkili, aylık 725.- + 3 ayda bir ikramiye.

• 18,Işık üniversitesi Elektronik Muhendisliği , Öğrenci , AYIP SOLEMEM , Sıkıldıkça sıkıştıkça avans....
  • 25 , KOÜ Makina Müh , haliyle makina müh , maaş yeterli desem?? (1000 YTL altında ama kendi memleketimde ailemle kaldığım için yeterli diye düzeltiyim..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exposure -- 12 Nisan 2005, 11:58:46 >
  • Ben üniversite okuyamadım.... 1500 ytl alıyorum. geçenlerde çalıştığım bölüme bir yüksek makina müh. iş başı yaptı adama 500 ytl ile start verdiler. utanıyorum onun adına. unutmadan ben aynı işe 16 yıl önce başladım. Hangimiz gülünecek durumda siz karar verin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: İNTERTÜRK

Ben üniversite okuyamadım.... 1500 ytl alıyorum. geçenlerde çalıştığım bölüme bir yüksek makina müh. iş başı yaptı adama 500 ytl ile start verdiler. utanıyorum onun adına. unutmadan ben aynı işe 16 yıl önce başladım. Hangimiz gülünecek durumda siz karar verin.

zavallı üniversite mezunu
    okumak boş bu ülkede

• o start sadece ... yetiştirilmek üzere alınan bi eleman ... ama çoğu projede imza yetkisi var ve zamanla maaşı yükselecektir odun değilse tabi ... bir de dil olmadan diploma 5 para etmiyo, orda burda kenar köşe atölyelerde sürünüyon çünkü dil yoksa ...
  • yaşım 22, kocatepe maliye bölümü2.sınıf öğrencisiyim.
    çalışmadığım için maaşım yok(normal olarak)
    ama ilerde malimüşavir olabilirsem maaşım baya yüksek olur heralde
  • ya o dillde bu devirde ben işe başlayınca napçam ya aile geçindirmek için 1.500ytl bile yetmiyo, 2 milyardan fazla kazanmam lazım adam gibi geçindirmek için aileyi... Birde o kadar sene eşek gibi okuduğumuzu makine müh. lerde süründüğümüzü düşünürsek yani kalkıpta bana 500 milyon teklif eden patronu ortada evire çevire döverim yani...
  • ya arkadaşlar kazın ayağı hakikaten öyle değil. patronu dövsen çözüm değil çünkü patron bir iki değil ki. Dil inanın çok önemli bir faktör. Ekstra kazanç getirisi var. yani bir kaç kişiye saat başı belli bir ücret karşılığında kurs verirsiniz en azından. Kızmayın ama ben bir an önce start verin derim. Haa 1500 ytl ile işe başlamayı bile hakir gören arkadaşlara bir sözüm yok.
  • benim hiç sevmediğim bir arkadaşım var, gıda toptancılık firmasının bölge müdürü,vasıfsız -hanzo .. sırf babası aşiret sahibi diye bu işe girdi ayda 7 milyar para+ev kirası+araba+benzin sınırsız+cep telefonu parası. yaptığı iş şuraya şu kadar mal gitcek buraya bu kadar un gitcek demek
  • kardeş o arkadaşını sevsen iyi edersin bence
  • quote:

kardeş o arkadaşını sevsen iyi edersin bence

sana iş verim dedi verce para 750 milyon,,,,sıkarım gırtlanı 2 gunde onun
  • quote:

kardeş o arkadaşını sevsen iyi edersin bence

• 23-Gaziantep İşletme-İşsiz-Babam nekadar verirse
  • Edit :
    Dün 1000 YTL'nin altında yazmıştım..ama allahın işi işte , bugün zam aldım ...Üstünde oldu..Ehehe..
  • 20-Kırıkkale uluslararası ilişkiler-öğrenci-gelir kaynaklarım babam ve dedem
  • Yaş:21 Eğitim:Açıköğretim Maliye İşi: YOK Maaşı:250 YTL
  • 23, Bilgisayar Müh, Bir bankanın sistem geliştirme bölümünde programcı, karnım doyuyo ama zam bekliyorum 2 yıldır kimseye zam vermediler.
  • aöf işletme 3 bef 420 milyon maaş
    sıkışık ve hayallerinden uzak sıkıcı ve verimsiz bi hayat
    Bu kadar kısa sürede iki mesaj atamazsınız.

Geri git ? : : Pencereyi kapa ?
    ilk defa bişeyi banlıyom
  • O.D.T.U isletme hazirlik,babam ne kadar verirse
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.