Şimdi Ara

Yardımm-HarDDisk hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar harddisk in arkasında bulunan etiketin altında manyetik gibi ufak daire şeklinde bir ayna var oranın görevi nedir ? orası çizlirse yada metal birşey temas ederse sonucu ne olur ?

örnek resim de olan etiketin altındaki manyetikten bahsediyorm :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumuksuzsucurta -- 7 Şubat 2012; 21:18:58 >

• cızıldı mı ? .. bısı olacagını sanmıyorum hassas kısım ıcerıde kalıyor dısda acıkda kalan bısı yok ..
  • Genelde dışarıyla aradaki bağlantıyı kesiyor, delinmesi iyi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

cızıldı mı ? .. bısı olacagını sanmıyorum hassas kısım ıcerıde kalıyor dısda acıkda kalan bısı yok ..

vaLLa çizdim hocam .d.d pc açılırken cpu bilmem ne hatası veriyor hdd den dolayı .d başka hdd takıyorm düzeliyor .s .d ne iş acaba .d
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Genelde dışarıyla aradaki bağlantıyı kesiyor, delinmesi iyi olmaz.

hocam dışarı ile bağlantıyı kesiyor ama benmle kesemedi anlaşılan .s.d nasl düzelicek peki o .d
  • aldıgın hata yazısını tam olarak yazarsan daha ıyı anlasılır...cpu ıse ıslemcı hatası gıbı duruyor..
  • quote:

aldıgın hata yazısını tam olarak yazarsan daha ıyı anlasılır...cpu ıse ıslemcı hatası gıbı duruyor..

hocam cpu fatalyt error muydu neydi bende işlemciden sorun kaynaklandığını düşündm ama hatanın tam olarak ismine yine bakarm.. başka hard disk takıp denedm sorun olmadı .s.d
  • tamam hocam hataya bak sen ona gore dusunelım ..
  • Tamamdır kardeşim :) bakıp yazacağm buraya :) Teşekkürler ilginiz için :)
  • quote:

tamam hocam hataya bak sen ona gore dusunelım ..

Hocam resmini çekip yükledim bu kısımdan bahsediyorm :)

• hocam orası ıcerıyle bır alakası olmayan bır bolge bıle olsa dısa dogru olan sac ıce dogru bukulmus.. ıllakı zarar vermısdır .. cok ılgınc yaa ..bende cok enteresan seylerle karsılasdım ama bunlar bır baska .. ..neyse gecmıs olsun hocam .. sımdı sen hdd yı degıstırdıgımde sorun yok dıyorsun .. sanırım o zaman bıze dıgecek pek bısı kalmıyor ama ..cpu error gıbı bırseyden bahsettın onuda tam olarak paylas burada da emın olalım ..
  • quote:

hocam orası ıcerıyle bır alakası olmayan bır bolge bıle olsa dısa dogru olan sac ıce dogru bukulmus.. ıllakı zarar vermısdır .. cok ılgınc yaa ..bende cok enteresan seylerle karsılasdım ama bunlar bır baska .. ..neyse gecmıs olsun hocam .. sımdı sen hdd yı degıstırdıgımde sorun yok dıyorsun .. sanırım o zaman bıze dıgecek pek bısı kalmıyor ama ..cpu error gıbı bırseyden bahsettın onuda tam olarak paylas burada da emın olalım ..

anladm hocam .s peki o zaman tam olarak hataya bakar yazarm buraya.. peki bu hdd nin tamir oranı yokmu ? .d gittimi yani hdd .d

• eger o darbe zarar verdıyse sanmıyorum hocam hatta emınım yok ynaı ıcını acıp kımse degısıklık su bu vs.. yapamaz .. zaten ole bısı olsa hdd fıyatı gıbı bısı olur kı yenısını al daha ıyı ..
  • quote:

eger o darbe zarar verdıyse sanmıyorum hocam hatta emınım yok ynaı ıcını acıp kımse degısıklık su bu vs.. yapamaz .. zaten ole bısı olsa hdd fıyatı gıbı bısı olur kı yenısını al daha ıyı ..

öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederim hocam hocam peki şuan bu hdd yi kasada deneme şansım yok ama bu hdd yi aparat falan yardımı ile yada adı her neyse laptopta deneyemezmiyim .d ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chapqin

quote:

eger o darbe zarar verdıyse sanmıyorum hocam hatta emınım yok ynaı ıcını acıp kımse degısıklık su bu vs.. yapamaz .. zaten ole bısı olsa hdd fıyatı gıbı bısı olur kı yenısını al daha ıyı ..

öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederim hocam hocam peki şuan bu hdd yi kasada deneme şansım yok ama bu hdd yi aparat falan yardımı ile yada adı her neyse laptopta deneyemezmiyim .d ?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/usb-2-0-gt-ide-sata-2-5-3-5-hdd-donusturucu-38313979

bu urun gıbı degısık donusturuculer var.. lınkı ıncele ıstersen aynı sıtede benzer urunler mevcut ..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chapqin

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/usb-2-0-gt-ide-sata-2-5-3-5-hdd-donusturucu-38313979

bu urun gıbı degısık donusturuculer var.. lınkı ıncele ıstersen aynı sıtede benzer urunler mevcut ..

teşkkür ediyorum hocam

• Kasada çalışmayan HDD farklı kutulardada çalışmaması gerekir. Denemeden boşyere masrafa girmeyin. İçeri ile hava girişinden arıza olsaydı bilgisayarın kilitlenmesine sebep olmaması gerekirdi, demekki board da arıza var, dikkat edin taktığınız bilgisayarada zarar verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Kasada çalışmayan HDD farklı kutulardada çalışmaması gerekir. Denemeden boşyere masrafa girmeyin. İçeri ile hava girişinden arıza olsaydı bilgisayarın kilitlenmesine sebep olmaması gerekirdi, demekki board da arıza var, dikkat edin taktığınız bilgisayarada zarar verebilir.

rica etsem konuyu biraz daha açabilirmisiniz hocam ?
  • Hdd board üzerinde kısadevre vs. bir durum olduğu için sistem açılmamış, aynı şekilde kutuda neden çalışsın. Bunun yanında taktığınız bilgisayara zarar verebilir,en basitinden sata kontrolcüsü yanabilir. Bilgisayarda neyin nolacağını kestirmek zor.
  • anladm hocam bilgilendrdiğiniz için tşk ederim bu bilgi işime yarayacak :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.