Şimdi Ara

yardim:uzun yolda 90+ km'de hız korkusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    LPG li Kangoo aldım yeni şoförum arife günü İstanbul - Samsuna gideceğim.

Sıkıntım; Kangoo biraz yüksek araç olduğu için + hiç uzun yolda hız yapmadığım için korkuyorum.

1 yıllık şoförum ama hep istanbul içi en fazla 90 km hızı korkak korka yaptım.

Fikirlerinizi bekliyorum arkadastar.
    Hep 90 km geçince savrulucam hissindeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten 90 km den daha hızlı gitmeyin kango ile. 2 sene önde bi akrabamız tosya civarında benzer bi ticari araçla kanala uçtular.Ticari araçlarla sürat hiç iyi olmaz.
    Zaten yollarda sürekli çalışma vardı , hiç bitmez çalışmalar, umarım tek başına sürmezsin bütün yolu, eğer öyleyse uykunu çok iyi al yolculuk öncesi, bol mola ver.
    Kazasız belasız yolculuklar dilerim
    Vezirköprüden selamlar :)
  • Biraz yakıtı artırır ama, 3-4 tane çimento çuvalını ya da demir levhayı arka tabana atarsanız (Tam ortaya doğru) aracın yol tutuşunda bir iyileşme olacaktır. Gerçi LPG li demişsiniz, 200 kilo da aracı bayağı öldürür. En temizi 90-100 geçmeden gitmek.
  • 90 km hızı geçince savrulmazda rüzgardan dolayı tedirgin olabilirsiniz. Dikkatli olun bance aceleniz yoksa ve yeni şöförseniz fazla hızlı gitmeyin. Ayrıca kangoo gibi bir araç olduğundan size rahatsız edicektir. Çünkü yüksek olduğundan ve dönüş esnasında sizi tedirgin eder. bu nedenle sakin kullanın daha sonra araca alışınca hızlı kullanırsınızç
  • Bilmiyorum da 4 kişi bir uzun çıktık 120 ile gittim rahat hissettim . 2 kişi ile çıktık araç hafif gibi geliyor insana bir güvensizlik geliyor böyle uzun yola ağır biraz yüklü araçla çıkılmalı kanısındayım az yola yapışınca güvende hissediyorsun.
  • 90 ı geçmezseniz sorun kalmaz o halde.hem radarları gözlemek zorunda da kalmazsınız.
  • arife günü trafiğe cıkan acemi=kaza
  • ben 3 ten 4 e 90 da takıyorum ,, şaka şaka, korkanın anası ağlamaz kardeşim 90 la devam et, sol şeriti lüzumsuz işgal etme yeter
  • kango tipi ticari araçların arka tekerlerinde genelde makas tipi bağlantı bulunur. bu tiplerde hız arttıkça araç havalanmaya başlar. uzun yolda giderken hızı yükseltin araç uçmaya, arka taraf gezmeye başladığı an, anlayın ki bu sizin kontrollü son hızınız. zaten 88 km üstü radara giriyor.
  • Hocam kango teneke araba dikkatli olun. Hız mevzuu iyi birşey değil zaten 120 yi korkmadan yapmışsınız fazlasıda fazla zaten özellikle o arabaya.
  • Tirlar otobüsler rüzgardan aracı savuracak korkmayın uzun yolda esseoglulari hız sınırları 70 bizden hızlı gidiyorlar geçen Tekirdağ yolunda ilk uzun yolu yaptım metro otobüs firması zibil zibil üstüme çıkacaktı hayvan oğlu Hayva n

• Yoldan yana sıkıntın olmasın usta. Karadeniz yolu kaymak gibi. Hökümet duble yol yaptı malum. Ciddiyim. Çok güzel yol var. Keşke iznim olsada bende gitsem arabamla Otomobil olsa daha uygun olurmuş ama yapacak bişey yok. Dikkatli ve yavaş gittikten sonra sıkıntı yok. Hayırlı yolculuklar
  • Oaraba o yollarda 120 130 la da cok rahat gider sonucda brodwayden de sahindende daha guvenli 90 100 uzun yol icin cok da yavas degil 100 le giderseniz 7 saatte ulasirsiniz ancak madem acemisiniz hem de arefe gunu yola cikmamanizi tavsiye ederim ya da yaninizda deneyimli bir soforle cikin.

• sakin kullanırsanız sıkıntı olmaz

• Arkadaşlar cevaplariniz için teşekkürler.

Herken arife günü yola çıkma diyor ama arife günü yol kalabalık olursa daha yavaş gidilir vede kontrollü gidilmezmi

• bende acemiyim ama korkulacak bir şey yok. ilk defa uzun yolumu yapacağım tedirginlik yok. lodgy var bizde 6 kişi gideceğiz. arife gecesi çıkarsan hiç sorun yaşamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert103

bende acemiyim ama korkulacak bir şey yok. ilk defa uzun yolumu yapacağım tedirginlik yok. lodgy var bizde 6 kişi gideceğiz. arife gecesi çıkarsan hiç sorun yaşamazsın.

6 kişi nasıl sigicaksiniz.

• Gözünüzü seveyim, mal taşıma amaçlı yapılmış, ticari patentli Kangoo, Partner, tipi araçlarla hız yapmayın. 90 yeterde artar bile bunlara..
  • 90ı geçmeden 80 90 arası orta şeritten gel
    samsun yolu düzgün
    fantastik olaylara girmeden çok rahat gelinir hatta istanbul trafiginden çokda rahattır istanbuldan daha az tehlikelidir, yeterki uyumayın, mola verin ve birşey olmaz mantıgıyla hareket etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektron11

quote:

Orijinalden alıntı: Mert103

bende acemiyim ama korkulacak bir şey yok. ilk defa uzun yolumu yapacağım tedirginlik yok. lodgy var bizde 6 kişi gideceğiz. arife gecesi çıkarsan hiç sorun yaşamazsın.

6 kişi nasıl sigicaksiniz.

7 kişilik araba
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.