Şimdi Ara

Yardım ucuz eşya alarmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=fFRqv9K7UMU şöyle bi video var adamın ne yaptığını anlatacak var mı ingilizcem yeterli olmadığı için anlamadım

• up
  • BAZINGA kullanıcısına yanıt
    ucuz esya deil ki bu alarm bildimiz alarma bi sensör takıyor on off yerine büyük ihtimal hareket sensörü gibi bişi.
  • ben ucuz esya demedim ki :) esyalar icin ucuz alarm demek istedim neyse bende oyle dusunuyorum ama elektronikciye gittigimde hareket sensoru desem verir mi ki hani ozel bi ismi varsa bide ilk basta kullandigi seyi nereden nasil bulabilirim adi ne ne olarak geciyo
  • ilk başta gösterdiği ana cihaz olan darbe sensörlü alarmı abimiz "1 dollar store"dan almıs. Yani bizdeki tabirle 1 milyonculardan.
    on off düğmesi yerine yerleştirdiği elemanın adı "tilt switch" yani dengesi değiştiğinde aktif olan bir sensör.
    üstüne yerleştirdiği ufak şey ise mıknatıs. cihazı yerleştirdikten sonra mıknatısla kurulumu yapıyor ve mıknatısı kaldırdıgında cihaz beklemeye geciyor. dengesi değişti andada alarm veriyor.

acıklamaların birçoğunu zaten anlamış olabilirsiniz ben yazmadan once dahi. konuya yeni bakacak ve anlamamış arkadaşları bilgilendirmek içindi :)

iyi çalışmalar

edit: o tilt switchide ebayden 15 cente almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaGini -- 6 Mayıs 2014; 2:41:35 >
  • Çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.