Şimdi Ara

YARDIM LÜTFEN MSI FX 5600 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by dynamic</i>
    <br />Bios'da Advanced Chipset Features kısmında (senin bios'da farklı olabilir) "AGP Aperture Size (MB)" diye bir seçenek var. O seçeneğin karşısında bir değer vardır. (32,64,128,256 gibi.) Sendeki değer 256'dan düşük ise bu değeri yükselterek sorunu belki halledebilirsin.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Aperture size'ı kafanıza göre arttıramazsınız arkadaşlar.Hatta ekran kartınız 128mb ise 64 ayarlamanız daha doğru olacaktır.128'lik bir ekran kartında Aperture size'ı 256 kullanmak performans düşüklüğüne bile sebep olabilir
  • sorunu çözdüm ama sebebini halen bulamadım.BIOS ayarlarlarından OPTİMAL PERFORMANSI seçtiğim zaman oyundan reset yapmıyor.Düzgün çalışıyor.Ancak neden HİGH Performansda çalıştıramıyorum.???
  • Ekran kartım 32 mb'lık. Aperture size 32'de olduğu zaman tv izlerken ya da oyun oynarken sürekli resetlemeler yaşadım. Bu değeri 64'e getirince herşey halloldu. Bu değerin tam olarak anlamı nedir? Neye etki ediyor ?
  • ne anlami var kesin hatirlamiyorum ama, 128'den buyuk degerlerde 3DMark puaninda dusus oluyor. 64'ten asagi indirmemekte fayda var. Ben standart 128'de tutuyorum.
  • Bu durum iki şekilde olur; 1- Ekran kartını aşırı overclock yapmışsındır... 2- Powersupplyın yetersizdir. Kaliteli bir PSU al sorunun çözülür. Mesela 400W Everpower, fiyatı 36$.... Diğer yandan yeni çıkan MSI FX5600XT ler maalesef 64bit.. Aldım ve yanıldım bugün iade...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.