Şimdi Ara

Yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayar hakkında bir fikrim yok sadece oyun oyunyorum o sebeple detaylı yardımcı olursanız sevinirim.

ASUSTEK COMPUTER İNC .K52JC uyumlu ekran kartı önerileriniz nelerdir.

• O bilgisayara herhangi bir yatırım yapmak ölü yatırım olur. İşlemcisi ekran kartı masrafına girmeye değmeyecek kadar zayıf malesef.
  • Laptoplara ekran kartı almayı bırakın, o laptop zaten çok zayıf. Önermem.
  • Mazur gorun hocam su laptopun ozelliklerini tam olarak yazabilir misiniz? Mobilden goremedim suan. I3 mu i5 mi pentium mu? Kac gb ram var? Ekrankartini degistirme amaciniz nedir? Butceyide belirtirseniz bi bakalim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • intel core i7-3770k (8 GPUs) 2.50 GHz/// 16 gb ram marka model bilgim yok üstünde etiketleri yok
    NVİDİA GeForce GTX 560 SE yaklaşık top. bellek 9653 MB,göeüntü belleği 1489 MB, paylaşılan bellek 8163 MB

bu arada bilgisayar masaüstüdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Mazur gorun hocam su laptopun ozelliklerini tam olarak yazabilir misiniz? Mobilden goremedim suan. I3 mu i5 mi pentium mu? Kac gb ram var? Ekrankartini degistirme amaciniz nedir? Butceyide belirtirseniz bi bakalim.

hocam belirli bir bütçe yok biriktirip alabilirim sadece anakartın destekleyeceği ekrankartını bilmediğimden açtım konuyu misal alırım gtx 1080 takarım kasaya ama verim alamam yada kartı zorlayıp yakarım falan o sebeple öğrenmek istedim.
  • Laptop olduğunu sanmıştım, masaüstüymüş. Her neyse, bütçeniz ne kadar? i7 3770K 1080 gibi bir kartı bile besleyecek güce sahip FAKAT bütçenize bağlı.

Edit: Güç kaynağınızın marka ve modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Townley -- 10 Aralık 2017; 16:25:25 >
  • benim kalımda olan soru şuydu GTX 980 256 bit ekran kartını alsam kaç wattlık power almam gerekli.

edit: hiçbir fikrim yok görünene hiçbir yerinde marka model yazmıyor ve sökmeyede korkuyorum power öneriside alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SneakyPeach -- 10 Aralık 2017; 16:59:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: killed134

quote:

Mazur gorun hocam su laptopun ozelliklerini tam olarak yazabilir misiniz? Mobilden goremedim suan. I3 mu i5 mi pentium mu? Kac gb ram var? Ekrankartini degistirme amaciniz nedir? Butceyide belirtirseniz bi bakalim.

hocam belirli bir bütçe yok biriktirip alabilirim sadece anakartın destekleyeceği ekrankartını bilmediğimden açtım konuyu misal alırım gtx 1080 takarım kasaya ama verim alamam yada kartı zorlayıp yakarım falan o sebeple öğrenmek istedim.

Gtx 1060 / gtx 1070 / gtx 1080 alinabilir yani butcene bagli ve kasa icerisinde kac cm lik yer mevcut alinacak ekrankartinin formatina buyuklugune bakmak lazim. Kasa ici bir foto yardimci olurdu aslinda. Psu konusunda 600/750w arasi biseyler alirdim ben. Simdi 500/550w da yeter ama burda kaliteli olmasini oncelikle temenni ederiz. Butce bilinirse parcalar ona gore secilir. Ram islemci anakart bence tamam. Ssd alinabilir belki, belli cpu sogutucu alabiliriz. Kasa ici hava sirkulasyonu kontrol edilebilir. Ama uyumsuzluk olmaz hocam sistemin iyi yani upgrade e yatkin guzel..

*Bu arada neymis? once sorup anlayip dinlemeden atlamamak lazimmis..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: killed134

quote:

Gtx 1060 / gtx 1070 / gtx 1080 alinabilir yani butcene bagli ve kasa icerisinde kac cm lik yer mevcut alinacak ekrankartinin formatina buyuklugune bakmak lazim. Kasa ici bir foto yardimci olurdu aslinda. Psu konusunda 600/750w arasi biseyler alirdim ben. Simdi 500/550w da yeter ama burda kaliteli olmasini oncelikle temenni ederiz. Butce bilinirse parcalar ona gore secilir. Ram islemci anakart bence tamam. Ssd alinabilir belki, belli cpu sogutucu alabiliriz. Kasa ici hava sirkulasyonu kontrol edilebilir. Ama uyumsuzluk olmaz hocam sistemin iyi yani upgrade e yatkin guzel..

*Bu arada neymis? once sorup anlayip dinlemeden atlamamak lazimmis..

hocam dediğim gibi biriktirip almayı planlıyoum o sebeple sabit bi bütçe yok aylık 200 tl atıcam kenarıya ekstrada eklenebilir ara ara bunu üstüne
    https://hizliresim.com/lbA0lk kasa fotosu.

bu arada 256 gb lık ssd mevcut kasada sadece ekran kartım eksik, bir arkadaşım bit hıız fark ediyor demişti o sebeple gtx 980 256 bitlik al demişti ancak sizinde önerilerinizi almak isterim.

edit: malum havalar soğuduğundan kasanın kapaklarını açık tutuyorum ama bir zararı varmı bilmiyorum bu konu hakkındada varsa önerilerinizi alabilirim.

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SneakyPeach -- 10 Aralık 2017; 21:25:37 >

• Kasa + psu + ekrankarti seklinde degisiklik yapabilirsin. Kasa dar gibi ve psu nun kablolamasi hava sirkulasyonunu sabote ediyor gectim arkada egzos faninda yok, islemci faninin ustunde baska bir fan var mi? Yoksa ustu komple kapali mi... neyse degistiriz o kasayida istersen, istemezsen kasa icine uygun fanlar bakariz.

Gtx 980 falan kalmadi artik onlar eski seri... sen hele parayi denklestir gerisi kolay hocam

Ben gozum suan gtx 1070ti yi kesiyor mesela gtx 980 ni 2 ye böler. Fiyati 2000lira civari olmasi lazimdi (yurtdisi)

• quote:

Kasa + psu + ekrankarti seklinde degisiklik yapabilirsin. Kasa dar gibi ve psu nun kablolamasi hava sirkulasyonunu sabote ediyor gectim arkada egzos faninda yok, islemci faninin ustunde baska bir fan var mi? Yoksa ustu komple kapali mi... neyse degistiriz o kasayida istersen, istemezsen kasa icine uygun fanlar bakariz.

Gtx 980 falan kalmadi artik onlar eski seri... sen hele parayi denklestir gerisi kolay hocam

Ben gozum suan gtx 1070ti yi kesiyor mesela gtx 980 ni 2 ye böler. Fiyati 2000lira civari olmasi lazimdi (yurtdisi)

peki hocam o zaman geniş bi kasa bakayım ucuzundan ve sıvı soğutmaya uygun birşey psu-ekran kartı-kasa-soğutma totali nekadar tutar ve marka modelleri nelerdir bunlarıda öğrenirsem çok sevinirim.

bu arada ciden çok teşekkürler herkese yarıdmları için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.