Şimdi Ara

YARDIM Laptop'ujm Kasıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel(R) Core(TM) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz (8Cpus)
    8192 RAM
    w7 x64

BF3 CRYSİS3 GİBİ oyunlarda kasıor laptop kullanıyorum ekran kartım nvidia 525m , insprion n5110 dell marka bilgisayarımda yani laptopumda işlemci gibi birşeyi değiiştirsem düzelirmi yada ne yapmam gerekior. günde 1 2 saat anca oynuyorum burnumdan geliyor . ünv öğrencisiyim şehir dışında okuduğım için laptop mevcuburum laptopdan oynanmaz falan demeyin yıl 2013 2014 e giricez artık oynanmalı :D

• Laptobunuz işlemcisi çok güzel fakat oyun sırasında en önemli bileşenlerden birisi ekran kartıdır.Sizin gt 525m ise orta seviyenin altındadır.Genelde geçen sene çoğu i7 li sistemde gt 540m vardı.Sizinki bu noktada daha düşük bir konfigürasyonda.Malesef laptopta oyun oynamak için 2000 tl üstü vermeniz en mantıklısı.Olmadı gt 540m li veya gt 630 lu bir sistem tercih edecektiniz.1500-2000 bandında bu şeçenekler mevcut.

Yapabileceğiniz şöyle bir şey var.Nvidia optimus teknolojisinde bazen oyunlar ekran kartından çalışmak yerine onboard grafik işlemcisinden çalışabiliyormuş.Oynayacağınız oyunu nvidia kontrol merkezinden bulup ekran kartınızla açılmasını sağlayabilirsiniz.Bu sorun genelde olmasada sizin başınıza gelmiş olabilir.

Laptopta donanim değiştirmeyide unutun.Sadece ram ve hdd yi değiştirebilirsiniz(Pratikte)
  • quote:

Orijinalden alıntı: *ExtraTechx*

Laptobunuz işlemcisi çok güzel fakat oyun sırasında en önemli bileşenlerden birisi ekran kartıdır.Sizin gt 525m ise orta seviyenin altındadır.Genelde geçen sene çoğu i7 li sistemde gt 540m vardı.Sizinki bu noktada daha düşük bir konfigürasyonda.Malesef laptopta oyun oynamak için 2000 tl üstü vermeniz en mantıklısı.Olmadı gt 540m li veya gt 630 lu bir sistem tercih edecektiniz.1500-2000 bandında bu şeçenekler mevcut.

Yapabileceğiniz şöyle bir şey var.Nvidia optimus teknolojisinde bazen oyunlar ekran kartından çalışmak yerine onboard grafik işlemcisinden çalışabiliyormuş.Oynayacağınız oyunu nvidia kontrol merkezinden bulup ekran kartınızla açılmasını sağlayabilirsiniz.Bu sorun genelde olmasada sizin başınıza gelmiş olabilir.

Laptopta donanim değiştirmeyide unutun.Sadece ram ve hdd yi değiştirebilirsiniz(Pratikte)

ben ekran kartını değiştiremezmiyim yani değiştirttemezmiyim bu laptopun sorun ondaysa

ayrıca yorumun ve açıklayıcı bilgin için teşeşkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punch20 -- 11 Eylül 2013; 17:24:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: punch20

quote:

Orijinalden alıntı: *ExtraTechx*

Laptobunuz işlemcisi çok güzel fakat oyun sırasında en önemli bileşenlerden birisi ekran kartıdır.Sizin gt 525m ise orta seviyenin altındadır.Genelde geçen sene çoğu i7 li sistemde gt 540m vardı.Sizinki bu noktada daha düşük bir konfigürasyonda.Malesef laptopta oyun oynamak için 2000 tl üstü vermeniz en mantıklısı.Olmadı gt 540m li veya gt 630 lu bir sistem tercih edecektiniz.1500-2000 bandında bu şeçenekler mevcut.

ben ekran kartını değiştiremezmiyim yani değiştirttemezmiyim bu laptopun sorun ondaysa

Çok büyük bir ihtimal ekran kartı değişmeyecektir fakat laptop marka model yollarsanız bir kere daha bakabiliriz.

• ekran kartı yetersiz gelebilir
  • quote:

Sorsan teoride herkes değişir der ama pratikte değiştirebilen bu forumda herhangi biri varsa gelsin de söylesin.Ben bir kaç oyuncu modeli hariç zaten bunun pratikte imkansız olduğunu bilmekteyim.En başlıca sorun ekran kartı temini ve güç sorunlarıdır.

Bu şekilde kabullenip laptobu kullanmak zorundasınız yapacak pek bir şey yok malesef.
  • inspron n5110 dell
  • quote:

inspron n5110 dell

Değişmez kardeşim, idare edeceksin artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.