Şimdi Ara

Yardım Edin i5 8600K İşlemcim 99 Dereceye çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    i5 8600K
    MSI Z370 Pro
    8 GB Kingston Hyperx 2400 Mhz
    CoolerMaster MasterBox Lite 5 80+ 500W

işlemci nerdeyse 99 derecelere kadar dayanıyor.Ekran kartı ve sıvı soğutma için fiyatların biraz düşmesini bekliyorum adobe ve yazılım programları kullanabilmek adına ekran kartına aşırı
    yatırım yapmak istemiyorum.İşlemci soğutucusu olmadan bu kadar sıcaklık normal mi? Şu anda işlemciyi max.%20'ye çektim hala 60 küsür derecelerde dolaşıyorum.Sizce sorun montajda veya başka
    bir şeyde olabilir mi yoksa tamamen soğutucu olmamasından kaynaklı mı bu sorun? Birde Bios'a girip baktığımda sadece system 4'deki fanın çalıştığını görüyorum,ne kadar doğru biliyorum onuda
    bilmiyorum.Bu konulardan hiç anlamam o yüzden yardımlarınıza muhtacım :) Şimdiden herkese Teşekkür ederim.

Yardım Edin i5 8600K İşlemcim 99 Dereceye çıkıyorYardım Edin i5 8600K İşlemcim 99 Dereceye çıkıyor

• Yardım Edin i5 8600K İşlemcim 99 Dereceye çıkıyor

Yanlış mı anladım acaba? Bu şekilde soğutucusuz mu kullanıyorsunuz? Bu kadar para bayılıp parçaları yakmaya niyetlisiniz herhalde. Derhal soğutucu alıp takınız böyle kullanmaya devam ederseniz servis yolu gözükür size.

240 mm sıvı soğutucu işinizi rahat rahat görür. Corsair H110i mesela.

Ya da idaretenlik şundan alınız.
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9023

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 18 Şubat 2018; 17:50:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• anladığım kadarı ile soğutucu olmadan kullanıyosunuz ki 8600k dan stock soğutucu çıkmıyor sizde almadığınıza göre öyle işlemciyi yakmadığınıza dua edin bence kullanmamanızı tavsiye ederim çok alamıyorum pahalı diyosanız idareten ikinci el iyi bişey alın....
  • "İşlemci soğutucusu olmadan" sistemi çalıştırmak!!!???

Tebrik ederim

*

Derhal bir soğutucu alın! Yoksa işlemciyi elinize alabilirsiniz.
  • Iyi bu gune kadar hayatta kalmissiniz bu kafayla. Allah para ve beyni ayni kisiye vermiyor sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şakası bile korkunç bir şey.

En ucuzundan derhal bir soğutucu al en azından ki işlemci elinde kalmasın, ya da soğutucu alana kadar sistemi çalıştırma !
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    H110i 240 değil 280mm lik bir sıvı soğutma sistemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaka falan demi? 8600K alıyorsunuz ama yanında soğutucu çıkmıyor diye ekstra soğutucu alıp takılması gerektiğini akıl edemiyorsunuz?

Anlıyorum.
  • Bu sistem nasıl açılıyor cpu soğutma takılmadan?
    Cpu soğutma yerine tutup başka fan takarak sistem açtınız heralde...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    CPU_FAN soketinde fan takılı olmaması, sistemin açılmasına engel değildir. Anakartlarda genelde işlemci fanı için bir denetleme ve uyarı sistemi vardır; fan arıza yaparsa (fandan rpm bilgisi gelmezse) anakart sesli sinyal verir. Tercihe bağlı, bu uyarı sinyalinin kapatılması da olanaklıdır.

• ehhalil kullanıcısına yanıt
    Ben sistemi açmıyor diye biliyorum, bios uyarı verip takılmasını istiyordu sanki.
    Kendi sistemime göre söylüyorum.

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Anakarta göre değişiklik gösteriyor olabilir. Güvenliği artırmak amaçlı konulmuş bir özellik olabilir ama bu özelliğin kapatılması da olanaklıdır sanırım. Zira kullanıcı fan takmak zorunda değildir; pasif soğutma da tercih edebilir.

• idareten 150 liralık bi hava soğutma alıp düşük frekansta kullanabilirsiniz

• ehhalil kullanıcısına yanıt
    Normalde her anakartta olması lazım bu özelliğin.

Yav arkadaş bi insan nasıl soğutma olmadan sistem açar anlamıyorum ya 100 derece oldu diyor bi de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.