Şimdi Ara

Yardım Arkadaşlar ANFİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
2.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • L7 4 ohm bendeki bunu tavsiye ettiler bağlıcaz görücez bakalım :)
  • Yahu akù ile capasitoru karistirmayin amfi ozellikle bass agirlikli yabanci muziklerde anlik daha fazla akim cekecekdir ornegin bassiz sade bir muzik dinlerken 8amper cekdi diyelm yabanci acdiniz 30 amper cekdi diyelim aaniden akú voltajida o akimi verebilmek icin arac calisirken 11 12 volta kadar duser cikar isde bu dalgalanmayi yariya indirmek icin yani 11volt degilde 11.5misalde tutar capasitor umarim anlatmak istedigimi anladiniz capasitor kondansator demektir yani hem enerji depolar hem filtre eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapasitörün ne olduğunu ne işe yaradığını çok iyi biliyorum , diğer konulardaki yorumlarından ses sistemi elektronik altyapısı hakkında ciddi eksik bilgilerin olduğu anlaşılıyor. 200-300rms sistemlere kapasitör tak diye yazıyorsun. Tavsiyede bulunmadan önce lütfen biraz araştırıp neyin ne olduğunu bilerek konuşalım. Burada yanlış bir tavsiye ile bir hasara sebep olursak bunun vebalini nasıl öderiz?

kendi aracımda 1000rms subwooferım var Xenon far dahi var ve kapasitör kullanmıyorum, akümde 1.5 senedir ölmedi bitmedi yani yanlış bildiğin şeylerin kanıtı. Altyapıyı sağlam tutmak en önemli şeydir ses sisteminde!

bu işi çok iyi bilen kişiler bile senin kadar net konuşmuyor yorumlarında
  • 1farad kapasitor takilir takilmaz
    degil 200 300rms faydasi olur zarari olmaz ani akimlar akunun omrunu kisaltiyor

• Ayrica benimle ikide bir mûnakaşaya girme dediklerimi ister uygular ister uygulamaz o senide benide alakadar etmez ben 2004den beri amfi tasarimiyla ugrasmaktayim el yapimi amfi oto icin ev icin deneyimlerime dayanarak konusuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yespeed -- 30 Kasım 2012; 23:12:14 >
  • yanlışların var ortada düzeltilmesi için bilgi veriyoruz. Doğrular tektir gayet açık ve nettir. Neyse arkadaşın konusunu bozmak istemiyorum.

L7 ve kicker anfi kombinasyonundan sonra yorumlarını bekliyorum arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yespeed

Ayrica benimle ikide bir mûnakaşaya girme dediklerimi ister uygular ister uygulamaz o senide benide alakadar etmez ben 2004den beri amfi tasarimiyla ugrasmaktayim el yapimi amfi oto icin ev icin deneyimlerime dayanarak konusuyorum

dostum kac kere bende gördum yap tak bagla bisey olmaz gibi cevaplar yaziyorsun,hic sormadan bilgi toplanmadan hicbirsey baglanmaz veya takilmaz.
  • bu anfi uyumlu olacağını düşünüyorum bu konuda çok kişiye danıştım kicker=kicker uyumu diyorlar ayrıca ön 2 kapıya ve arka pandizota da kolon koymak istiyorum onlara anfi bağlıcam bu tesisata göre ne koymalıyım önerileriniz var mı arkadaşlar komple kicker mı yapayım :)
  • Kicker ın komponentleri de subwooferları gibi sert tonlu çalar, L7 ile zaten oldukça ciddi bir bas şiddeti alacaksın, bana kalırsa 4 hoperlör yerine ön kapılara kaliteli componentler tercih etmelisin ki L7 nin vuruşları altında ezilmesin müziği gölgelemesin. Giriş sınıftaki hatta orta sınıftaki ürünlere bakmamanı öneririm.
  • kickerin complarımı ?
  • arka pandizorlara ne koyabilirim peki bunlara uygun bi anfide söylerseniz arabayı en son hoplatıcam :D
  • L7 sub için ideal bir amfi var elimde. Arabamı satışa çıkardığım için satabilirim. Düşünürsen mesajını bekliyorum.

Kicker Kx1200.1

Power Specifications - Full Range Channels
    RMS Power @ 4 ohms 300 watts
    RMS Power @ 2 ohms 600 watts
    RMS Power @ 1 ohm 1200 watts
    Bridged RMS Power Not Bridgeable
    Peak Power Output 2400 watts approx. (1 ohm)
    Amplifier Specifications
    Number of Channels 1 - Mono
    Minimum Impedance Unbridged 1 ohms
    Speaker Level Inputs Yes
    Preamp Outputs 1 pair
    Low-Pass Crossover Frequency 50 - 200 Hz
    Signal-to-Noise Ratio 95 dB
    Bass Boost 0 - 18 dB
    Fan Cooled Yes
    Fuse Rating 150A
  • Ben olsam pandizota dokunmazdım . Arka taraftan gelecek bas tüm sesi bastıracaktır. Ön tarafta güçlü bir component şart, hatta öne çift bile olabilir. Nasıl bir stereo anfi ile besleyeceksiniz bu çok önemli ona göre tavsiyede bulunabilirim, ama o subwoofera karşılık 100rms ten daha yüksek güce sahip component olabilir, bunların fiyatları ~300-400tl den az olmayakcatır tahminimce. Ben dengeli sesten yana olduğum için daha zayıf bir sistem öneremeyeceğim.
  • ( sub için anfi var kx 1000 ) arkada sub önlere sadece compenent KICKER RS65.2 16,5CM COMPONENT yeterli olurmu ??
  • kickerın bu modelini dinlemedim ama özellikleri güzel görünüyor .Tonlamasını az çok tahmin edebiliyorum . Kicker L7 tercih ettiğine göre sert basları seviyorsunuz anladığım kadarıyla , bu komponent hoşunuza gidecektir. Yüksek seste ciddi bir basınç olacak araç içinde merak ediyorum sonuçları :)
  • sistemi kurdum ama comp larhttp://www.aktepesound.com/?urun-2077-SOUNDMAGUS-SM-206-COMPONENT-TAKIMI.html sound magus Mukavemet Gücü 70 Watt RMS 140 Watt Peak Power 2 takım ön kapılar ve arka pandizot ta var 4 adet anfihttp://www.aktepesound.com/?urun-2071-SOUNDMAGUS-CK75-4-KANAL-AMPLiFiKATOR.html 4 Kanal Amplifikatör
    Class AB 4CH Amplifier
    1Ohm Load NA
    2Ohm Load 4CH x 60W
    4Ohm Load 4CH x 75W

Output circuitry:Class AB
    Output power(RMS,≤1% THD + N@0.5 ohms):NA
    Output power(RMS,≤1% THD + N@1 ohms):NA
    Output power(RMS,≤1% THD + N@2 ohms):120W
    Output power(RMS,≤1% THD + N@4 ohms):75W
    Signal-to-noise (@ 1W):>80dB
    Maximum power:75W
    Signal Inputs:RCA
    Signal Outputs:NA
    Auxiliary outputs:NA
    Distortion (SMPTE-IM):NA
    Damping Factor:-
    Input Impedance:-
    Amplifier Protection:YES
    Idle current:-
    Input Sensitivity :0.2V-5V
    DSP input stage:NO
    Dimensions (L x W x H):184x140x54mm
    Weight(KG):- özellikleri yanlız bi sorun var teyp pioneer usb var sadece markasını bilmiyorum :) volume 30 dan fazla verdiğimde ses birden kesiliyor midler yetmiyor sanırım buna ne yapmam gerekiyor :D araba gümbür gümbür ama midleride ayarlamam lazım l7 acayip bastırıyor abi yaaa

• ++++++++++++++++++++
  • +++++++++++++++++++
  • +++++++++++++++++
  • ++++++++++
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.