Şimdi Ara

[size=4]YARDIM ALLAH RIZASI ICIN UNIVERSITELERLE ILGILI[/size]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BEN 2 YILLIK meslek yuksek okuluna gitmek istiyom yeni mezun oldum.Diploma notum 3,78 obp=085,149 sayısal öğrencisiyim.Şimdi nası bi hesap yapılıp bu 2 yıllık meslek yuksek okullarına gidiliyo.Allah rızası için bilen varsa yazsın erinmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 50clubs -- 26 Temmuz 2005, 2:41:59 >

• meslek lisesi cıkışlı mısın?
    eger öyleyse meslekyüksek okuluna girmek için diploma notu, bulundugun bölge,mezun oldugun yıl ve okul türü önemlidir.
    ilk bitirme yılına bakıyorlar.yani bu sene 2005 mezunları öncelikli olacak.daha sonra okul türüne bakarlar galiba ilk anadolu teknik lisesi geliyordu.daha sonra yaşadıgın ildeki bir okul yazıp yazmadıgın kontrol edilir.
    ayrıntılı bilgi kitapcıkta vardır

anlattıklarımla ilgili bölüm
    http://www.osym.gov.tr/altyapi/dosyagoster.aspx?DIL=1&BELGEANAH=6473&DOSYAISIM=3-METIN3.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehckelem -- 26 Temmuz 2005, 3:17:44 >

• Kardeş ilgilendiğin için çok saolda benim dediğim hani bu diploma notunu bi şekilde hesaplıyıp 50-100 arası bi sayı buluyolar ya oda kitapçıkta yazıyo ondan bahsediyom.Ama nası buluncağı yazılmamış. Bİ bilgin varsa yazarmısın
  • Mesleki Ortaöğretim Başarı Puanı istiyorsan o zaten hesaplanıp gelir.sen niye hesaplıyorsunki
  • Ben Seçim yaparkene yani obp ye mi bakçam.HAni öss sınav sonuçlarının yanında yazan yere mi? obp=085,149 bende buna göre mi yuksek okul seçimi yapmam gerekçek ?
  • Kimse yok mu yardım etçek yaws
  • bi forumu karı$tırsaydın derdini daha önce yazmı$tım..

tercih yaparken muhtemelen tablo 3A daki puanların 60lı 70li oldugunu gördügün için opb gibi $eylere kafayı takmı$ın..meslek liseli degilsen öss puanıyla yerle$iceksin..obp katma..o60-70li puanlar sınavsız meslek lisesi çıkı$lı adamların girdigi puanlar..orda 200lü puanlar yoksa o bölüme geçen yıl düzden kimse alınmamı$ demektir..ama bu yılda aynı $ey olacak degil..tablo 3-b de ise sadece öss puanı ile yerle$ilen bölümler var bunlarda meslek liselerindekilere ek paun yok..
    dedigim gibi bi kaç gün önceki konuları ara daha ayrıntılı yazmı$ımdır..belkide yardım edecegini umdugun en sonu ki$i benimdir ama forumu arayınca da anlayacaksınki bu sorun için sana yardım edecek olan tek ki$i benimdir herhalde çünkü kimse bilmiyodu...iyi tarafıma geldinde biras bilgi verdim

• bi$iy diil..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.