Şimdi Ara

yardım 3 araç arasında kararsız kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar yakın zamanda mevcut aracımı yenilemeyi düşünüyorum...kafamda 3 tane seçenek var aslında ...ancak bu üçü arasında karar veremedim bi türlü.

ilk olarak toyota yaris 2003-2005 modellerini hem bütçeme hemde zevkime göre beğendim..
    sonrasında opel corsa 1.4 ve clio rta 2001-2004 arası modeller de hoşuma gitti...

bu araçları kullanan eksi yada artılarını yazan olursa karar verme şansım artar..şimdiden teşekkürler ediyorum..

not: şu yarisin bagaj biraz daha büyük olsa hiç düşünmezdim

• benim arkadaşımda eski kasa yaris vardı mangal bile girmiyordu bagajına o arkadaşımda bagajı yüzünden aracı satmıştı sedan bir araç almıştı seçimini corsa ve clio arasında yapsan daha iyi olur ikiside seni kolay kolay üzmez ama clio alırsan ikinci elde ve parça sorunu opele göre daha avantajlıdır
  • opel corsa yı tavsiye ederim. corsa sizi üzmez. yarisin bagajı emregülecin dediği gibi çok küçük corsa ve clionun yarise nazaran daha büyük ve yaris yolda giderken yüksek hızlarda pek güven vermiyor ancak corsa ve clio yarise göre daha güven verici. eğer bu araçları test ederseniz farkı görürsünüz
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATTRACTION -- 9 Haziran 2008; 16:26:55 >
  • bende editledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kürsad -- 11 Haziran 2008; 15:01:40 >
  • Aynen ya ben editledim sizde editleyin.

şimdi bir arkadasım uyardı beni de..
  • yarisin avantajları neler peki...sonuçta sadece bagaj küçük ve çok hız yapmamak gerekiyor anlaşılan...şimdilik opellere bakacağım..
  • of ya ne kadar zor bi seçim...
    clio ve opel daha cazip gibi ... ama yakıt tüketimi açısındanda yaris avantajlı...
    hem yarisin iç dizayn da ii ama o bagaj ve kontrol paneli hız göstergesi filan işi bozuyor..
    şimdi şu opelin iç tasarımına bakayım
  • corsa ıle hıc tecrubem olmadı,clıo'nun ıse 2003 dci'si vardı ama senın dedıgın benzınlı onada yorum yapmayayım bılmıyorum cunku,ama yarıs 1 sene kadar bındım gercekten cok cok ekonomık ve sorunsuz bı araba ayrıca cok sık bı goruntusu var bence...
  • 2004 model corsa 1.2 kullandim 3 yil. onun dahi motoru fena degildi, tabi cok yuksek bi$ey beklemek lazim, ama ufak gorup de karamursel sepeti sanmamak lazim (: arac easytronic $anzimandi. 1.4 motorun yeterince performansli oldugunu du$unuyorum. ancak, 1-2 $eyi belirtmek isterim.

1) 2004 model'e kadar corsa'lar yakiti bildiginiz iciyo. 1.5 yil once km'de 23 - 25 ykr yakiyodu bizim arac. 1.4 motorun da az tuketecegini du$unmuyorum.

2) bu araclarda kronik direksiyon kutusu problemi var. surekli olarak ses yapiyor ve inanilmaz rahatsiz edici. o yuzden alirken buna dikkat etmenizi oneririm. servise o kadar gitmemize ragmen, 2.5 yil boyunca yap(a)madilar o direksiyon kutusunu. biz de sanayiye gidip aracin yukseklik ve derinlik ayarini iptal edilmesiyle tamir ettirebildik ancak. o yuzden alacaginiz aracta kontrol etmenizi tavsiye ederim.

3) son olarak, enjoy+spor paketten vazgecmeyin. essentia'ya veya sadece enjoy'a gore epey bir gorunu$ farklari var. al. ala$im jant aracin gorunu$u cidden degi$tiriyor. standart jant 14" ken ala$im jant 15". eger bu iki araci yanyana gorurseniz ne demek istedigimi anlarsiniz.

• ok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için...otomobil piyasasını bilmiyorum pek..işte sizin gibi araçları kullananlar sayesinde bilgim oldu biraz...
  • kendiniz gorup, icine/disina iyice bakip bir test surusu yaparsaniz en icinize sineni daha kolay bulursunuz bence.
  • kendim görüp beğendim..2005 yaris alacağım
  • Yaris Doğru tercih.
  • evet galerilerdede baktım..yaris çok hoş bi araba..donanım olarakta iyi
  • donanım falan belli kriterler yoksa önemli değil.en azından yariste bagaj bile yok fakat corsa daha büyük bir araba.tercihin corsa olmalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.