Şimdi Ara

Yapmak İstediğim Site İçin Fikirlerinizi Alıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yapmak istediğimiz site reklam gelirinin yüksek olmasını beklediğimiz bir site olacak. Ama hangi programla veya hangi cms ile çalışmamız gerekiyor kestiremedik. Bu güne kadar yazılım deneyimimiz olmadı. uğraşıp didinip kodlama yapmadan sitemizi oluşturacağız.
    Sitemizde olmasını istediğimiz bazı özellikler:

- Birden fazla foto galeri açılıp bu galeriler gruplandırılabilmeli.
    Örnek:
    -galeri
    --arabalar
    -----klasikler
    -----concept
    -----özel tasarım
    --karikatürler
    -----selçuk erdem
    -----umut sarıkaya
    -----yiğit özgür
    --mimari
    -----konutlar
    -----ortaçağ mimarisi
    -Film ve Oyun Tanıtımları konacak sayfalar yaratılıp bu sayfalar yukarıdaki galeri öreneğinde olduğu gibi gruplandırılabilmeli.
    -Kullanıcıların arka plan resimleri, sanatsal resimler indirebilcekleri ve satın alabilecekleri sayfalar oluşturabilmeli.
    (sitede online ticaret yapılabilmeli.)

-Kullanışlı bir FORUM kurulabilmeli
    -Şarkı sözlerinin yayınlanabilceği ve yine gruplanabilceği sayfalar yaratılabilmeli
    -Güncel olaylarla ilgili yayın yapılabilmeli. (haber sitesi misali) (blog şeklinde de olabilir bu.yığın şeklinde olucak)
    -Üyelik sistemi olmalı

-Birden çok Video Galeri yaratılabilmeli kendi arasında gruplandırılabilmeli.

Bunları Drupal, Joomla, Wordpress vb İçerik yönetim sistemleriyle yapabilirmiyim? Hangisiyle yapabilirim? Yada ne kullanmam gerekir ?

Herkes fikrini söyleyebilir hepsi değerlendirilecektir.İçerikle ilgili fikirlerinizide yazabilirsiniz.bütün tavsiyelere açığım Şimdiden hepinize teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envoy777 -- 28 Eylül 2011; 12:14:13 >

• Şunu diyim sitenin içeriği çok karışık daha belirgin bir yada iki konu seç !
  • Bunlar sadece bir kısmı. Daha çoook şey olabilir sitede :) Karışık olmaz sade bir şekilde sunmak bırakta bana kalsın ;)
    Belli bir yada iki konu üzerinde yoğunlaşıcak olsam Wordpress çakar geçerim temayı biraz değiştirir blog havasından kurtarırım tamam.

bu özellikleri taşıyan bir CMS önerebilirmisin? hangi CMS'in eklentileri ihtiyacımı karşılar ? veya başka hangi yolla oluşturabilirim bu siteyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envoy777 -- 28 Eylül 2011; 12:23:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: envoy777

Bunlar sadece bir kısmı. Daha çoook şey olabilir sitede :) Karışık olmaz sade bir şekilde sunmak bırakta bana kalsın ;)
    Belli bir yada iki konu üzerinde yoğunlaşıcak olsam Wordpress çakar geçerim temayı biraz değiştirir blog havasından kurtarırım tamam.

bu özellikleri taşıyan bir CMS önerebilirmisin? hangi CMS'in eklentileri ihtiyacımı karşılar ? veya başka hangi yolla oluşturabilirim bu siteyi?

Bir bakalım istediğin şey;

Deviantart + bolumsonucanavari + istockphoto + donanımhaber + milliyet(mynet, hurriyet vs) + youtube.

Kolay gelsiiin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehlor

quote:

Orijinalden alıntı: envoy777

Bunlar sadece bir kısmı. Daha çoook şey olabilir sitede :) Karışık olmaz sade bir şekilde sunmak bırakta bana kalsın ;)

Bir bakalım istediğin şey;

Deviantart + bolumsonucanavari + istockphoto + donanımhaber + milliyet(mynet, hurriyet vs) + youtube.

Kolay gelsiiin

Şimdi oraya en baba siteleri yazıpta dalga geçmeyelim yahu istediğimiz en başta şey Bölüm>Kategori>makale mantığından sıyrılıp kategori içinde kategori yaratabilmek. tek yönlü bir şey olmasın istiyoruz. bir arkadaşım hdd dolum hizmeti veriyor bir diğeri siparişe özel grafik tasarım yapıyo onlarında sitede bölümleri olabilir mesela. ne istersem ekleyebilmeliyim. çok bişiy istemiyorum.

-birden fazla foto galeri oluşturabilme
    -birden fazla video galeri oluşturabilme
    -sonsuza kadar gitmesede iç içe gruplandırma yapabilceğim bir sistem.
    -alış-veriş scripti
    -forum

• konuyu yanlış yere mi açtım hiç yazan yok yahu. güncel
  • umbraco veya kentico kur, wordpress ve joomla harici birşey bilmeyen kesimi de pek sallama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

umbraco veya kentico kur, wordpress ve joomla harici birşey bilmeyen kesimi de pek sallama

umbraco veya kentico istediğim bütün özellikleri sağlıyor mu ? umbraco veya kenticoyla yapılmış bu tip site veya sitelerden örnek verebilirmisin?
  • Sana şöyle birşey söyleyeyim wordpress blog kur kendine bir konu seç ve onun üzerinde yoğunlaşıp sadece özgün yaz reklamdan ancak öyle gelir elde edersin :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.