Şimdi Ara

Yanlışlıkla harici hard diskimi sildim gibi sanki :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xp kurarken yanlışlıkla harici harddiskimi sildim. Resimdeki gibi

Sonra farkına varıp kurulumdan çıktım.

Şimdi disk yöneticisinden baktığımda şöyle bir görüntü ile karşılaşıyorum.

Windows

Ubuntu

Baktığımızda harddisk şu an bölümlenmemiş alan olarak gözüküyor.Format da atmadım.

Şimdi harici harddiskteki bu verileri nasıl kurtarabilirim?

• advanced file recovery diye bir program var o işini görür belki ama diskin biçimsiz olması diskteki verilerin tamamen uçtuğu anlamına gelebilir disk biçimli olsa kesin konuşmak isterdim.. programın biçimsiz diski görüp göremeyeceğinden şüpheliyim sadece.. yinede denemekten zarar gelmez
  • Birkaç çeşit program dene, formattan sonra bile dosya kurtarabilenler var.
  • on track easy recovery programını kullan 10 format geriye bile döner AMA raw recovery seçeneyini kullan olamazsa format recovery den önceki türü seç(nfts-fat32 vs) öyle bi dene.kesin işe yarar ben 80 gblik hardiskden 120 küsür gblik veri kurtardım
  • easy recovery ile yüzde 90 ından fazlasını kurtarabilirsin, kısa süre önce benim de başıma geldi
  • Bölümlenmemiş alanı öncelikli olarak biçimlendirin, hiçbir veri transferi yapmadan, Recovery My Files adlı yazılım ile tarama yaptırın.

http://forum.donanimhaber.com/m_4086114/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

Bölümlenmemiş alanı öncelikli olarak biçimlendirin, hiçbir veri transferi yapmadan, Recovery My Files adlı yazılım ile tarama yaptırın.

biçimlendirmeden raw dan kurtarma imkanı varken formatlayarak tekrar daha fazla veri kaybı oluşmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

Bölümlenmemiş alanı öncelikli olarak biçimlendirin, hiçbir veri transferi yapmadan, Recovery My Files adlı yazılım ile tarama yaptırın.

biçimlendirmeden raw dan kurtarma imkanı varken formatlayarak tekrar daha fazla veri kaybı oluşmaz mı?

Hayır, herhangi bir sorun oluşturmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mayla

Xp kurarken yanlışlıkla harici harddiskimi sildim. Resimdeki gibi

Sonra farkına varıp kurulumdan çıktım.

Şimdi disk yöneticisinden baktığımda şöyle bir görüntü ile karşılaşıyorum.

Windows

Ubuntu

Baktığımızda harddisk şu an bölümlenmemiş alan olarak gözüküyor.Format da atmadım.

Şimdi harici harddiskteki bu verileri nasıl kurtarabilirim?

kardeş öncelikle geçmiş olsun sakın ve sakın ne biçimlendir nede üzerine kurulum yap hiç birşey yapma

• bahsettiğin olayla bikaç kez karşılaştım

ve acronis true image recovery expert in biryerdenn cracklisini bul ve onun bi kurtarma olayı var diski biçimlendirmeidğin için sadece ön yüklee bölümün silinmiş ve bu bölümü bu programla onarabiliyorsun malum bugun bayram yardımcı olamicam ama akşam girdiğimde burdan sana ulaşır yardımcı olmaya çalışırım ama sakın bu esnada biçimlendirme ve ya herhangi birşey yapma biçimlendirirsen olay recovery işine döner vede verilerinin çoğunu kybedersin sakın bişe yapma
  • Arkadaşlar "Acronis® Disk Director® 11 Home" programı ile 3 saniyede tüm verilerim geri geldi. Müthiş bir programmış. Helal olsun adamlara.

http://www.acronis.com/homecomputing/products/diskdirector/
  • da nasıl yaptın kardeş bi anlatsaydın simdi bide mi kurcalalım yanlış bi sey yapcaz gidecek tüm veri
  • Biçimlendirmeyi biliyosan biçimlendir recovery programları ile geri döndür ve format at
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.