Şimdi Ara

Yan daireye internet aktarma hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evimde 35mbit netspeed vdsl var Huawei HG658V2 modem var. Hemen yan daireme (bizim mutfak duvari diger dairenin salonuna denk geliyor) bu interneti 75 mbite cikarip paylastirmak istiyorum. Şu durumda yan dairenin salonunda çok az cekiyor internet

1. Yol benin modem sabit benim salonda,mutfağa duvar tipi bir ağ genişletici (tplink-xiaomi) takıp interneti yan daireye aktarmak.

2. Yol TPLİNK WR840N accesspoint-router-menzil gebişletici 4 portlu hepsi bir arada bir cihaz alıp benim mutfağa yerleştirmek

3. Yol benim salondaki modemden yan daireye ethernet çekip 2. Yolda bahsettigim cihaza bağlayıp interneti kablosuza çevirmek.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

• diğer dairede oyun vs oynanmayacaksa wifi üzerinden dağıtabilirsiniz. Eğer ping süresi önemli ise en stabil yöntem ethernet kablosu çekip ethernet girişi olan herhangi bir router bağlamak.

• Peki,bu 3 cihazda 100-150tl arasinda. Mantiken router ozellikli olani almak daha iyi cunku digerlerinin yaptigi iside yapiyo,access point ve router olarakda kullaniliyo. Dogeumu dusunuyorum acaba?

• firtikk kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tarz paylaşımda kesinlikle iyi bi router şart. Sana tavsiyem mi router 4a giga version olur. Amazon da 160tl şuan. Giga versiyonu alıp openwrt kurabilirsen çok rahat edersin. Forumda konusu var nasıl kurulacağı.

1- mi router 4a giga version alıp openwrt kur

2- modemin wifisini kapat ethernet kabloyla bu cihaza ver, tüm cihazlar router üzerinden çıkış yapsın

3- Router orta noktada konumlandır. Önce şuan ki modemin yanında denersin diğer dairede çekmezse dediğin gibi mutfaya koyarsın

4- en önemli kısım openwrt ayarlarında. Mi router wifi ayarlarından çekim gücünü arttırabiliyor cihazındesteklediği 23dbm 199mw ye çıkartabiliyorsun. 5g den çekerse zaten hızı da iyi olur yan dairenin.

Bir diğer husus sqm yüklersin. Hem ping hem hız dengelemesi çok iyi olacaktır. Sonuçta kaç cihaz bağlanacak, biri dosya indirir yada yüklerken bir diğeri yavaşlamaz dengeler. Adblock ta yüklersen reklam vs için rahat edersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Hocam bu tarz paylaşımda kesinlikle iyi bi router şart. Sana tavsiyem mi router 4a giga version olur. Amazon da 160tl şuan. Giga versiyonu alıp openwrt kurabilirsen çok rahat edersin. Forumda konusu var nasıl kurulacağı.

1- mi router 4a giga version alıp openwrt kur

2- modemin wifisini kapat ethernet kabloyla bu cihaza ver, tüm cihazlar router üzerinden çıkış yapsın

3- Router orta noktada konumlandır. Önce şuan ki modemin yanında denersin diğer dairede çekmezse dediğin gibi mutfaya koyarsın

4- en önemli kısım openwrt ayarlarında. Mi router wifi ayarlarından çekim gücünü arttırabiliyor cihazındesteklediği 23dbm 199mw ye çıkartabiliyorsun. 5g den çekerse zaten hızı da iyi olur yan dairenin.

Bir diğer husus sqm yüklersin. Hem ping hem hız dengelemesi çok iyi olacaktır. Sonuçta kaç cihaz bağlanacak, biri dosya indirir yada yüklerken bir diğeri yavaşlamaz dengeler. Adblock ta yüklersen reklam vs için rahat edersiniz

Öncelikle detaylı açıklama için tesekkür ederim.

Ben de tam bahsettiğiniz cihazı inceliyordum,ben bunun siparişini vereyim en azından doğru cihazı almış oluruz. Sonrasında bu openwrt denilen yazılımıda iyice öğrenip uygularım.

Tekrar teşekkür ederim..

• firtikk kullanıcısına yanıt
    Giga versiyonu olmasına dikkat edin hocam. Dediğim gibi modemi bu router a bağlayıp modemin wifisini ya kapatın tüm cihazlara openwrt den çıkış yapın.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=135790478

Burda ayrıntılı kurulumu yazıyor. İnceleyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Giga versiyonu olmasına dikkat edin hocam. Dediğim gibi modemi bu router a bağlayıp modemin wifisini ya kapatın tüm cihazlara openwrt den çıkış yapın.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=135790478

Burda ayrıntılı kurulumu yazıyor. İnceleyebilirsiniz

Tamamdır,sanırım sepete eklediğim ürün bahsettiğiniz giga versiyon,öyle yazıyor çünkü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.