Şimdi Ara

YAKLAŞIK AYDA 20 BİN KAZANAN HAKİMLER AVUKATLIĞI KÖTÜLEYENLER GELSİN(LİNK İÇERDE) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
1
Favori
11.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avukatlik tamamen aileye bağlı ailen ticaretle ugrasacak tanıdığın cok olacak bu kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama bir uzman doktor ile ortalama hakim ayni alir göreve başlayan hakim naaşı 9 bin ufak tefek ekler ile 10 bindir bu da pratisyen maasi iste kademe yükseldikçe 14 15 bin o bulur bu da ortalama uzman maaşı ama iyi bir doktor cok daha fazla kazanabilir avukatlık dersen iyi avukat doktoru 3 4 kere cebinden çıkarır vergi rekortmeni avukatlar cok 1 milyonluk dava kazanan acukat 150 bin tl alıyor mesela oradan

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    İlk 50 de olup elenen birsuru insan var 70 alıp atanan da birsuru kesinlikle torpil işi üniversitede hocalar da soyler bunu hakim savci polisin başıdır birsuru yetkisi vardır düz memurlukta bile bu kadar torpil varken burda olması çok doğal

• meraklıkuzucuk M kullanıcısına yanıt
    Hocam iki tarafında "elit" kısımları var.Beyin Cerrahı,kalp cerrahı 80 bin liradan az almaz.Hatta dövizle maaş alır özelde.Ve hatta ünlü olursanız 2 ayda villa alacak parada kazanabilirsiniz.Diğer yandan koç holdingin sabanci holdingin yahut p&g türkiyenin avukati olursanız davada villa parası da kazanabilirsiniz.Bu gelişime bağli.Bunlardan bahsedersek net bir sey ortaya koyamayacağımızı düşünüyorum.En azından hukuk okuyan birisinden standart bir hakim olması,doktor olandan ise uzman doktor olması beklenir.Bunun ikisini karşılaştırırsak da aşağı yukarı aynı maaşı alıyorlar.Yeni başlayan hakimin 9-10 bin lira aldığına ben inanmıyorum.Pratisyen doktor maaşı 9-10 bin lira.En acemi hakim 12-13 bin lira para alıyordur,ek ödemesiyle sunuyla bunuyla.Bu sitelere bakarsanız öğretmen 4000-4500 bandında maaş alıyor gösterirken 6 bin lira alan normal lise öğretmenlerini biliyoruz.Her meslekte bu eksik.Pratisyen doktor için 7-7.5hatta 6 gösteririken pratisyen hekim 9-10 bin lira maaş aliyor.Dolayısıyla bu maasların en az 4-5 bin lira fazlası.Yargitay uyesi ulkenin sayılı kişilerindendir.16 bin lira maaş aldıgına ben inanmıyorum.Ya da vali.81 tane seçilmiş kisı 11-12 bin lira maaş aliyor diyor bu siteler.Vali,uzman doktordan az maaş alabilir mi? Kaymakam için daha vahim seyler söylüyor.

• Kaymakamlik hakimlik fln iyi de hem maas hem saygınlık bakımından çok güçlü baglantilar lazim o kadar çok ayyuka çıktı zaten bu islerin torpil olduğu zaman ne gösterir bilinmez ama özellikle diplomatlarin yaşamı cok iyi çocukları eşi kendileri çok iyi hayat yaşıyor tam olarak dünya insanı oluyorlar ama bu mesleklerin hepsi için mulakat var referans=torpil yani o yüzden hukuk okuyacak biri olarak doktorları daha saygin buluyorum ben hakları ile geliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8D41D544E

Yargıtay üyesinin 16 bin lira aldığını hiç zannetmem.Nasıl doktor maaşı 7-8 bin gösterilip 10-12 çıkıyorsa bu rakamların 4-5 bin lira daha fazlası bence.Yoksa vali 10 bin lira alıyor bu sitelere göre.Normal doktor 12 bin lira.Doktor,validen yüksek alabilir mi?
    Bencede hocam sürekli tıpçılar çok kazanıyor tıpta çok para var algısı yaratmaya çalışıp insanları oraya yönlendirmeye çalışıyolar halbuki bu ülkede 2. Sınıf meslekler her zaman en fazla parayı kazanan meslek grupları sanatçılar konser başına 300 bini kapıyor mesela kamu yönetimi okuyor adam hop 20 25 k tabi torpilde işin içinde ama tıp kesinlikle bu kadar değil her sitede çok fazla gösteriliyor tıp özellikle bariz meslekler var onları bile geçiyor utanmasalar cb dan çok kazanıyo yazıcaklar

• Hopelesss kullanıcısına yanıt
    30 35 yasinda olup iyi okullardan mezun avukatlarin birçoğu 20 30 bin kazandığını ortalama söylüyor ama forumda bu da pek konuşulmuyor tabi avukatlık serbest meslek farklar var ama o yaşta yeni uzman doktor olmus biri 15 kazanir mesela.

• Ya beyler gercekten iyi misiniz ? Tıpla hukuk karsılastırılabilir mi ? Hukukcular daha fazla kazandigindan mi turkiyenin en zeki ve yetenekli ögrencileri tıpa gidiyor.İlk 1000 deki sayisal ogrencisi hic edebiyat cozmeden bile esit agirlikta ilk 3 bine girebiliyor bu durum iki alan ogrencisinin kapasitesini gosteriyor ayni zamanda bu durum tersine donse (imkansız) hukukta ilk 5 bine giren biri ayni zmanda sayisalda ilk 10 bine girse hukuk mu tercih ederdi tıp mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esit agitliga gecenlerin gercekten hukuk istediginden mi gectigini zannediyorsunuz ? Yuzde 100 ü fen anlamiyor yuzde 90 ı matematik yoksa kimse tıp kazanabilecekken esit agırlıga gecmez

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Artik senin trol olduğunu düsünmeye başladim :/

• Para mevzusuna gelince ailemde hem doktor hem avukat var.Doktorla avukatı karsılastırma cabasına bile girmiyorum , hakim mevzusuna gelirsek
    1-Devir torpil devri istedigin puanı al mulakat sisteminde tanidigin yoksa gecemezsin isteyen arastirsin binlerce yazı var internette
    2-Hakim devlet memurudur alacagi max para bellidir istedigin kadar iyi hakim ol ustune cikamazsin max 14 bindir o da 40 yasini gectikten sonra
    3-Tip fakultesini bitiren herkes doktor olur mulakat yoktur en kotu pratisyen hekim donerle 10 bin alır ablamdan biliyorum (1 yıllık mezun tusa hazırlkanıyor ayni zamandadevletin acilinde calisiyor aldigi para 11500) uzamn doktor 4800 alan arkadas sacmalamais.
    4-Uzman doktorun parasi alandan alana degisir cerrahi branslar ozellikle iyi kazandirir (dayım özel hastanede genel cerrahi aldıgı para 25000-30000) bu para girdigi ameliyat sayisina gore artadabiliyor kimse kimseyi kandirmasin yani
    Sonuc olarak tip kazanan kardeslerim diger arkadaslara gore istisnalar haric her zaman fazla para kazancaksiniz , rahat bir yasaminiz olacak.Siz o fakulteye dereceyle girip 6 senede bitiriyorsunuz kimsenin size 5 bin tl maas verme hakki yok.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 11 Mart 2021; 1:51:24 >
  • dr.jackshepard D kullanıcısına yanıt
    Şu dayanaksız tıp sempatizanlığını kenara bırak

Hem EA'da hem de SAY'da birinci olsam kesinlikle hukuk seçerdim.Bana göre 6 sene okuyup 1 sene orada burada yardımcı olarak uğraşmak zor iş.Ek para,ek zaman,ek çaba demek.Buna rağmen tam anlamiyla uzman doktor dahi olamiyor,yeniden sınava TUS'a hazırlanılıyor.Bu benim için büyük angarya.Bir hakim maaşı alabilmek için 35 yaşına gelmem gerekiyor.Bu mesajı aklınızı kullanarak değil,hırslarınizı kullanarak yazmışsınız.Yalnıs konuşmuş,boş yapmışsınız.

• Hopelesss kullanıcısına yanıt
    *Yaratmak,Yüce Allah'a Mahsustur.

• Guest-8D41D544E G kullanıcısına yanıt
    +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __caesar -- 29 Mart 2021; 0:10:24 >
  • Az çalışma ile çok para kazanmak gelişmemiş insan fikridir.Benim yorumumdan çalışmayı sevmediğimi nereden çıkarttınız anlayamadım? Hepimizin uzerinde hem kendimizin hem de aile ve çevresinden büyük beklenti varken,(daha iyi maaş ve sartlar var ancak ben musavi olarak addediyorum) aynı maaş ve sartlara haiz olabilmek için 4 sene okumak yerine neden 6 sene okuyayım? Ben "6 sene okumaya katlanamam,çalismam (örneğin) normal bir memur olur 5-6 bin lira alirım doktorluktan daha yegdir" gibi bir cumle kurmadım ki.Aynı şartlar ve maaşa sahip pozisyon için neden 4 yıl yerine 6 yıl okuyayım? Normal memur olup 5-6 bin lira almaktansa 6 degil 8 sene okuyup doktor olmayı tabii ki yegleriz.Kısacası sen benim demek istediğimi tam ayrıstıramamişsın arkadaşım.Daha iyi maaş ve sartlar için elbette ki çalısacaksın.Ama ayni sartlar için neden fazladan okuyayım? O iki senede dil öğrenirim,kendimi geliştiririm.Bunu söylemeye calıştım.Zira emek yoksa ekmek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8D41D544E

*Yaratmak,Yüce Allah'a Mahsustur.
    Çok haklısınız hocam tövbe edip doğru yolu buldum sayenizde CENAB-I ALLAH CC sizden razı olsun

Hakim devlet memuru değildir adalet Bakanlığı Personelidir ayrıca ek giderleri olduğu için yazan maaş tam 2 3 bin fazla alabilir ama doktorluktan zordur siyasi baskısı çoktur mülakat geçmek için bile torpil arayisina girmek şarttır

Tıp geliyorken hukuk sectim ayrıca 6 bin alan pratisyen de var çoğu hastanede döner çok az biluyorsundur umarım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.