Şimdi Ara

Yakın doğu üniversitesi için soruları alayım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
22.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler ben ydü ilahiyat fakültesi tam burslu yazmak istiyorum.fakat birkaç sorum olucaktı.
    Öncelikle not ortalmam 2.00 altına düşürse bursum kesilirmi veya sınıfta kalırsam bursum kesilirmi?
    tam burslu olunca yurt yemek vs ücretsiz mi oluyor ?
    ilahiyat fakültesi kampüsten ayrımı
    Tercih klavuzunda yer alan Kıbrıs Sosyal Bilimler İlahiyat fakülteside ydüyemi ait yoksa farklı bir üniversitemi ydüye aitse bu soruların cevaplarını alabilirmiyim ?
  • Merhabalar benimde bu sene Yakin Dogu ve Girne Amerikan Universitelerine sinif ogretmenligi tam burslu tutuyo.Acikcasi ikinci sene cok calisip yatay gecis yapmak istiyorum.Zaten sevdigim meslek olunca ortalama kasmak cok zor olmasa gerek diye dusunuyorum.Benim size sorularim su yonde

1)Sinif ogretmenligi bolumu nasil? Hocalar cok kasiyo mu?

2)Ve bir onceki mesajda arkadasin dedigi gibi tam burslulara yurt falan ucretsiz olma gibi bi durum var mi?

3)Bursumu kaybetmemek icin ne yapabilirim? Yani ne yaparsam bursumu keserler?

simdiden cevaplariniz icin tesekkurler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gladyatör0652 G kullanıcısına yanıt
    Pdr nin kpss de atanma oranı yüksek diye biliyorum devlet' e çalışırım diyorsan pdr.Hukuk mu pdr mi dersen karar senin pdr, hukuğa göre çok rahat bir bölüm.
  • uniquee_x3 kullanıcısına yanıt
    Tam burslu olursan okul parasını ödemezsin barınma ve yemek ücretin en fazla 7 - 8 bin tutar.
    İlahiyat fakultesi ydü ye air ydü nün içindedir ve diğer kampüslere yakındır mimarlık fakultesi hukuk fakultesine yakındır mesela.
    Bursunuzun kesilmesi hakkında bir bilgim yok herkes farklı birşey söylüyor bunu yök den öğrenebilirsiniz sanırım yada googleye ydü yazın iletişime tıklayın mail atın onlar yardımcı olur.
  • amelieeee A kullanıcısına yanıt
    1) Sınıf öğretmenliği bölümü diğer bölümlere göre rahat ve hocaları kasmıyor diye biliyorum genelde sınıfta çok kız vardır.
    2) Tam burslular sadece okul parasını ödemez bunun haricinde okul yurdunda ve yemekhanesini önermem.Dışarıda özel yurtlarda kalabilirsiniz daha ucuza denk gelir maksimum 7-8 bin barınma ve yemek ihtiyacınızı çok rahat karşılar

3) Okul yönetmeliğinde yazar kavga, kopya v.b ama merak etme kimseyi atmaz bunlar para geliyor diye.Bursunu kaybetmemen için çalışman gerekiyor hergün 1 saat ders çalışsan sınıf 1. si olursun
  • amelieeee A kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç bindirsin ?
    Bende Girne Amerikan tam Burslu sınıf yazıcam. Zor mu Kıbrıs'ta geçinmek ?
    Bide yakın Doğu'da cok PKK sempatizanı varmış doğru mu ?

• Dahaka.warrior kullanıcısına yanıt
    Konuda bahsettim hocam mesajları takip ederseniz görürsünüz.
  • Bana mı dediniz bilmiyorum ama dişçiliğinde tıpında fiyatları aşırı yüksek.
  • Friingee F kullanıcısına yanıt
    Girne amerikan denize yakın küçük bir üniv. ama çarşısı falan güzel canın fazla sıkılmaz cafeler bol. Hangi bölümü seçeceksiniz ? eğer mühendislikse lefke daha iyidir
    Kıbrısta okuyorsan aylık 400 tl harçlık çok rahat yeter.Ama içkim olur kız arkadaşımlar hergün mekana gideriz diyorsan aylık 700 - 800 tl den aşşağı harcamazsın.
    Yakın doğuda çok pkk sempatizanı var doğru.
  • Ben sınıf öğretmenliği tam Burslu için gidicem bir bayan olarak nerede daha az zorlanırım ?
    Yakın Doğu'da yapamam sanırım cok hdpli varmış tahammül edemem. Peki Girne Amerikan mı lefke Avrupa mı uluslarası Kıbrıs mı yazmalıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: qokhan733x

Pdr nin kpss de atanma oranı yüksek diye biliyorum devlet' e çalışırım diyorsan pdr.Hukuk mu pdr mi dersen karar senin pdr, hukuğa göre çok rahat bir bölüm.

Ankarada olduğum için ufuk tutuyor tek oda liseden bozma bir üniversite hukuk birazda üst düzey bolum geliyor hocam 3.seneye kalmak daha agir basiyor kafamda

Yakın doğu üniversitesi toplama kampı gibi haliyle ydü de zorlanabilirsiniz benim size tavsiyem ydü yü yazmayın pişman olursunuz..

Girne amerikan denize yakın bir üniversite 1.5 km uzaklıkta falan.Kampüsü küçük tek kantini var bütün fakültedeki öğrenciler o kafeye gelir havalı öğrencilerde oluyor haliyle.Geceleri hareketli cafeleri boldur..Öğrenci yurtları pahalıdır ev kiraları kişi başı 350 - 400 tl civarı diye biliyorum..

Lefke avrupa üniv. merkeze uzaktır kampüsü büyüktür huzur bulmak istersen lefke avrupa derim..Yurt ücretleri çok uygundur, ev kiraları girneye göre daha ucuzdur girne kadar olmasada cafeler vardır. Her okulun servisi var ancak lefke avrupanın servis güzergahlarını bilmiyorum..

Uluslararası kıbrıs üniv. Bu üniversitede çok fazla yabancı uyruklu öğrenci var kampüs büyüklüğü güzel okulun içinde kafeler var, market var lemar.Servisleri var lefkoşaya gidiyor cafeler bar pub herşey var lefkoşada.Ancak denize uzaktır.Ydü ile ukü yerleşim yeri olarak yakınlar fazla mesafe yok.Ukü de mhp görüşü hakimdir pkk sempatizanları ne eylem ne yürüyüş yapabiliyorlar..

Bana soracak olursan ydü yü baştan ele hiç tavsiye etmem ben pişmanım..
    Girne amerikan, çok hareketliysen uygun olabilir cafelerde vakit öldürüp sahil kenarında dolaşabilirsin hareketli biriysen uygundur..
    Lefke avrupa huzurlu olursun fazla yapıcak birşeyin olmaz cafelere gidersin merkeze canın isteyince arkadaşlarınla inersin gezersin v.b
    Uluslararası kıbrıs ünivde kafan rahat olur lefkoşaya gidip eğlenebilirsin onun haricinde bu üniversitede huzurludur..
    Lefkoşada özel yurtlar var oraları tavsiye ederim hemen gidip okul yurtlarına kayıt yaptırma sakın aksi takdirde hem canın sıkılır hem ders çalışamazsın doğru düzgün..

• quote:

Orijinalden alıntı: gladyatör0652

quote:

Orijinalden alıntı: qokhan733x

Ankarada olduğum için ufuk tutuyor tek oda liseden bozma bir üniversite hukuk birazda üst düzey bolum geliyor hocam 3.seneye kalmak daha agir basiyor kafamda

Hocam yerinizde olsam rehberlikçilere danışırım, pdr okuyup bitirmiş ve iş sahibi olmuş insanlara danışırım işlerinden memnunlar mı ne kadar kazanıyorlar v.b
    Hukuk bencede daha mantıklı ama fazla kafa patlacaksınız o zaman hukuğa.
  • cok teşekkür ederim bu cok yardımcı oldu, evet kesinlikle yakın doğu yazmıcam. girne cok pahalı olduğu için önce lefke avrupayı yazıcam. uluslarası kıbrıs da iyiymiş. önce doğu akdeniz sonra lefke avrupa sonra uluslarası kıbrıs en son girne yazıcam. çünkü eğlencesine düşkün bi insan değilim. sıralamam doğru dimi ? teşekkür ederim tekrar cok yardımcı oldu
    Doğu akdeniz üniversitesi gerçekten güzeldir inşallah hakkınızda hayırlısı olur.Güzel tercih sırası sen yinede okulları araştır okuyanların yorumlarına bak.
    Türkiyede ki okullara puanın yetiyorsa kıbrısı hiç yazma.
  • yok türkiyedeki sınıf öğretmenliklerine yetmiyor malesef :(
    mecbur yazıyorum bu 2.yılım kıbrısın bile sınıf öğretmenliği puanı yükselir diye korkuyorum. teşekkür ederim inşallah hayırlısı olur cok sağolun
  • Daüden selamlar kazzın :D

• Bende diş hekimligi yazmayi düşünüyorum tavsiye eder misiniz ?

• bezu kullanıcısına yanıt
    Yorumlarda görmüşsünüzdür diş hekimliği isteyen birkaç kişi daha var ingilizce bölümdü herhalde..İngilizceniz iyiyse ve ingilizce olarak ezberleyebilecekseniz maddiyatınızda iyiyse gelin ama ben tavsiye etmem.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.