Şimdi Ara

yag filtresi patladi nasil temizlerim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu aralar tüm aksilikler beni buluyo yağ filtresi patladi degistirdik yağ filtresini ama motor be kartel mühafaza yağ oldu hep ne onerirsiniz temizlemek icin wd 40 ise yararmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wd40 yagı temizlemez.en güzel yontem bir kaç kutu balata spreyı alıp sıkın.tüm yağı kiri akıtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anka0658 -- 4 Nisan 2014; 10:10:59 >
  • Bi zararı olmaz değilmi ?

• lastik aksamdan contalardan uzak tutun, o balata spreyi ve wd 40 yuzunden triger muhafaza kapagımın içindeki conta neredeyse 20 cm uzamış sakız gibi olmuştu...
  • Yıkamaya görürsem hallederlermi çünkü her taraf yağ olur diye yikamazlar diye dusundum

• Mazotla yıkamak yağ için iyi bir çözümdür. Önce mazotla ardından detarjanlı suyla yıkayabilirsiniz.
  • Kartel muhafazqnin üzeri hep yağ oraya silmek icin elim yetişmez

• Yedek parcacilarda yağ temizleme spreyi var işinizi görücektir

• Araç sogukken gaz mı verdiniz patladı?
    Mazot iyi bir temizleyicidir.
  • Yok motor sıcaktı bi anda oldu ve 2 gün önce değiştirdim yağ ve filtreyi

• Yağ filtresinin patladığını da ilk defa duyuyorum, filtrenin patlaması için çürümesi lazımdır herhalde, yoksa basınca dayanıklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Yağ filtresinin patladığını da ilk defa duyuyorum, filtrenin patlaması için çürümesi lazımdır herhalde, yoksa basınca dayanıklıdır.

yağ pompası patlatabilecek akdr basınç yaratıyormusudr ?
  • K0rkunc kullanıcısına yanıt
    Yaratmaz, zaten garip olan da bu. Basınç vardır ama yüksek basınç olmaz, süper spor araçlarda belki.
  • Herhangi bir otoyıkamaya gidin 1-1,5 litre mazot alın gerisini onlara bırakın

• quote:

Orijinalden alıntı: ILoVeYouEZikk

Yok motor sıcaktı bi anda oldu ve 2 gün önce değiştirdim yağ ve filtreyi

Bundan olabilir. Filtre iyi takılmamışsa ya da fabrikasyon bir hata varsa filtrede...
  • Beyler bu yag filtreleri içinde sanayide ustaların dahi bilmedigi BY-PASS sistemi var.
    Nasıl çalışır;
    Yag filtresi degişimi yapıldıktan sonra görevi yagı temizler daha sonra artık filtreleme yapamadıgı zaman yagı geçirememe gibi bir özelligi yoktur.Filtrenin içinde kirlenince açan bir mekanizma vardır.(BY-PASS)Filtre artık yagı temizleyemez direk yag pompasının bastıgını pistonlara yönlendirir.Anlaşılacıga üzere biz kirliligi göremiyoruz yapmamız gereken zamanında filtre degiştirmek.

yag filtresi patladi nasil temizlerim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 4 Nisan 2014; 20:09:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.