Şimdi Ara

Sorular (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.035
Cevap
386
Favori
171.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:11:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumprep

Belki benim gibi yapan vardır, paylaşayım...
    BBC 'den çalışıyorum. Tel'e Applerini kurdum playstore dan. Podcast, grammar Appleri var. Epeyce de var. Acayip hoşuma gitti ama internetten bakınca BBC denizinin bir damlası bile olmadığını gördüm :) web sitesini de Check etmeyi unutmayın BBC nin.

Aslında internet sitesinde de çok kaynak var ama kullanan veya farkında olan yok.
  • finallerimin bitmesini bekliyorum living languagele mi başlamalıyım cbc podcastla mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumprep

Belki benim gibi yapan vardır, paylaşayım...
    BBC 'den çalışıyorum. Tel'e Applerini kurdum playstore dan. Podcast, grammar Appleri var. Epeyce de var. Acayip hoşuma gitti ama internetten bakınca BBC denizinin bir damlası bile olmadığını gördüm :) web sitesini de Check etmeyi unutmayın BBC nin.

Ben de bbc podcast lerı ayarladım pdf olarak da anasayfaya hemen ekledım dınlerken pdf formatında cumlelere bakıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farsça ve Osmanlı Türkçesi bilen ya da öğrenen var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentus

Farsça ve Osmanlı Türkçesi bilen ya da öğrenen var mıdır?

Osmanlıca için Anadolu Üni. yayınları şu eseri çıkardı.Çok kaliteli bir kitap serisi
    Osmanlı Türkçesi-1
    Osmanlı TÜrkçesi-2

İnternettten pdflerini ücretsiz olarak bulabilirsiniz.
  • Hocam tüm yazılarınızı okudum. İşe başladığım için günde sadece 2,5 - 3 saat ayırabiliyorum İngilizce'ye. Daha fazlasını ayıramam, zamanım yok. Sizce bu süre yeter mi öğrenmem için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

quote:

Osmanlıca için Anadolu Üni. yayınları şu eseri çıkardı.Çok kaliteli bir kitap serisi
    Osmanlı Türkçesi-1
    Osmanlı TÜrkçesi-2

Bakacağım hocam. Hali hazırda biliyorum ama matbu harfleri. Rika yazısına başlamak istiyordum ama bu konuda elimdekiler yeterli gelmemekte. Okuduğum metinler matbu halinde. Bu konuda kaynak da isteyebilir miyim? Bir de Say yayınlarından Osmanlı Türkçesi Öğrenim Seti dışında okuma kitapları aramaktayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: balbazar93

Hocam tüm yazılarınızı okudum. İşe başladığım için günde sadece 2,5 - 3 saat ayırabiliyorum İngilizce'ye. Daha fazlasını ayıramam, zamanım yok. Sizce bu süre yeter mi öğrenmem için?

Her gün İSTİSNASIZ 3 saat ayırabilirseniz tam olarak yetmez.
    Genelde forumdaki arkadaşlar saat pazarlığı yapıyor.
    Eğer hafta içi her gün 3 saat ve hafta sonu ayırabileceğiniz maksimum süreyi ayırabilirseniz öğrenebilirsiniz.Umarım hafta sonu vakit ayırabilirsiniz.Diğer türlü zor.
  • quote:

quote:

quote:

Osmanlı Türkçesi-1
    Osmanlı TÜrkçesi-2

Bakacağım hocam. Hali hazırda biliyorum ama matbu harfleri. Rika yazısına başlamak istiyordum ama bu konuda elimdekiler yeterli gelmemekte. Okuduğum metinler matbu halinde. Bu konuda kaynak da isteyebilir miyim? Bir de Say yayınlarından Osmanlı Türkçesi Öğrenim Seti dışında okuma kitapları aramaktayım.

Rika işi zor biraz.Okuma kitapları olarak dili basit olan mesela Reşat Nuri'nin kitapları çok uygun bulabilirseniz.Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın eserleri de okuma kitabı olarak dili uygun eserler.Ama rika konusunda bir eser bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Osmanlı Türkçesi-1
    Osmanlı TÜrkçesi-2

Rika işi zor biraz.Okuma kitapları olarak dili basit olan mesela Reşat Nuri'nin kitapları çok uygun bulabilirseniz.Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın eserleri de okuma kitabı olarak dili uygun eserler.Ama rika konusunda bir eser bilmiyorum.

Teşekkürler, iyi akşamlar hocam.

• Sorular

Amerika'nın Sesi radyosu İngilizce öğrenenler için dersler hazırlanmış fakat ben daha önce fark etmedim.Daha önce Okaaan arkadaşımız ve hayalperest444 bu siteden linkler vermişti fakat onlar İş İngilizcesi ve basitleştirilmiş haberleri içeren okuma metinleriydi.Ben yeni fark ettim.İngilizce öğrenenler için destek olur.Dersler Türkçe anlatımlı.Ders içeriği yazılı olarak var.39 tane ders var.
    http://www.amerikaninsesi.com/section/english-usa/2781.html

• YENİ KONU EKLENDİ.

★DİL ÖĞRENİRKEN ONLİNE OLANAKLARI NASIL KULLANACAĞIZ?★
    http://forum.donanimhaber.com/m_113667751/f_//tm.htm#113667751
  • Arkadaşlar İngilizce için podcastletini indirebileceğiniz bir site var mı ? Mümkünse bir bölümünün süresi uzun olan podcastleri olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gresens

Arkadaşlar İngilizce için podcastletini indirebileceğiniz bir site var mı ? Mümkünse bir bölümünün süresi uzun olan podcastleri olsun.
    quote:

Orijinalden alynty: gresens

Arkada?lar Yngilizce için podcastletini indirebilece?iniz bir site var my ? Mümkünse bir bölümünün süresi uzun olan podcastleri olsun.

Hocam bu konuyu hiç mi okumadynyz?
    Milyon tane podcast sitesi önerdim.Ana sayfada ve ilerleyen sayfalarda istemedi?in kadar Yngilizce podcast siteleri,dersleri var.Sizin mesajynyzyn üstündeki mesajda bile podcast ders önerdim.

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Anasayfada podcast indirebileceğim bir sayfa yok hocam ilerleyen sayfalara bakmadım ama.Benim yorumun üstündeki amerikan aksanı ben ingiliz aksanı istiyorum.Zahmet olmassa ingiliz ingilizcesi için uzun podcastları olan sitelerin linki tekrar verir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gresens

Anasayfada podcast indirebileceğim bir sayfa yok hocam ilerleyen sayfalara bakmadım ama.Benim yorumun üstündeki amerikan aksanı ben ingiliz aksanı istiyorum.Zahmet olmassa ingiliz ingilizcesi için uzun podcastları olan sitelerin linki tekrar verir misiniz ?

http://www.ngllife.com/student-zone/interactive-reading-practice
    http://forum.donanimhaber.com/m_113002461/f_//tm.htm#113002461
    Sadece şunları bitirmen abartmıyorum yıllarını alır.Dünya kadar podcast var.
    http://www.bbc.co.uk/podcasts

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolun.Peki hangi konular üzerine çekilmiş podcastleri dinlemek daha yararlı olur ?
  • Şöyle bir site var, içerisinde toplam 41 podcast var PDF dosyalarıyla birlikte. Detaylı incelemedim henüz ama oldukça iş görecektir diye düşünüyorum. Seviyeleri ise lower-intermediate'den advanced'e kadar ilerliyor.

http://www.hau.gr/?i=learning.en.podcasts-in-english

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-683EA8C88 -- 18 Ocak 2016; 21:33:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperest444

Şöyle bir site var, içerisinde toplam 41 podcast var PDF dosyalarıyla birlikte. Detaylı incelemedim henüz ama oldukça iş görecektir diye düşünüyorum. Seviyeleri ise lower-intermediate'den advanced'e kadar ilerliyor.

http://www.hau.gr/?i=learning.en.podcasts-in-english

Dersleri inceledim.Gerçekten özenle hazırlanmış.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.