Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardımcı olduğunuz için teşekkürler ama 18-55 lens için istenen 1000 lira fark ve lensin büyüklüğü beni 16-50 lense yakınlaştırıyor,zaten 18-55 lensli Nikon D5300'üm var bir de küçük objektifli aynasız makinem olsun istiyorum.
  • x100t

xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    sunrise by Semih Tunç, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: kutay86

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler ama 18-55 lens için istenen 1000 lira fark ve lensin büyüklüğü beni 16-50 lense yakınlaştırıyor,zaten 18-55 lensli Nikon D5300'üm var bir de küçük objektifli aynasız makinem olsun istiyorum.

Rica ederim. Tecrübelerimi paylaşıyorum sadece. 18-55'i ikinci elde temiz 900-1000 TL olarak bulabilirsiniz. Fujifilm'in 18-55'ini başka kit lenslerle kıyaslamamak lazım. F:2.8 - 4 gibi açık fiyaframla, bokeh ve derinlik de veriyor, keskinlik ise çok iyi. Ben de hafifliği için 16-50 denedim. İyi ışıkta tatminkar sonuçlar verse de 18-55'den sonra kesmedi. Öncelik hafiflikse ve 16mm den faydalanmaksa, olabilir tabi.
  • Herkese merhaba, Olympus'tan Fuji'ye dönüş yapmak istiyorum. Temiz X-T10 ve ayrıca 18-55mm arıyorum. Satmayı(ya da Oly E-M10 ile takas) düşünen varsa iletişime geçebiliriz.
  • Yakın zamanda t10 veya t20 de bir kampanya olur mu arkadaşlar ? Almak istiyorum yüksek lisansta kullanmak için. Lakin kampanya kovalıyorum
  • Merhaba arkadaşlar bugün itibarı ile Canon g1x den fujifilm xa2 ye geçiş yaptım. Fuji kullanan tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak 27mm f2.8 renk ve keskinlik olarak ne derece başarılıdır. İlgilenirseniz memnun olurum. Sağlıcakla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar X70'ini elden çıkarmak isteyen varsa eğer PM lütfen, bir arkadaşıma arıyoruz
  • xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx
    DSCF9466K by Murat KOÇAK, on Flickr

X-T2 + 10-24mmF4

DSCF9203 by Murat KOÇAK, on Flickr

X-T2 + 23mmF2WR

DSCF9395k by Murat KOÇAK, on Flickr

X-T2 + 10-24mmF4

• quote:

Orijinalden alıntı: Hizuran

Merhaba arkadaşlar bugün itibarı ile Canon g1x den fujifilm xa2 ye geçiş yaptım. Fuji kullanan tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak 27mm f2.8 renk ve keskinlik olarak ne derece başarılıdır. İlgilenirseniz memnun olurum. Sağlıcakla...

27mm F2.8 Renk ve keskinlik olarak fena değildir. Fakat tavsiyem 35mmF2 WR olur. Optik kalitesi daha başarılı, bokeh karakteri keyifli.
  • Merhaba ben xt1 kullanıyorum çok eski mamiya sekor 55mm1.4 manuel bi lensim var harika bokehleri var. Bana fotoğrafçılığı sevdiren lens diyebilirim.
    Onu Xt1de kullanmak istiyorum ama adaptör almadan önce manuel lensleri Fuji aynasızda kullanıp nasıl performans verdiğini değerlendirebilecek birileri var mı
    Sormak istedim. Murat hocam özelliklede sana sormak istedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sutlusoda

Merhaba ben xt1 kullanıyorum çok eski mamiya sekor 55mm1.4 manuel bi lensim var harika bokehleri var. Bana fotoğrafçılığı sevdiren lens diyebilirim.
    Onu Xt1de kullanmak istiyorum ama adaptör almadan önce manuel lensleri Fuji aynasızda kullanıp nasıl performans verdiğini değerlendirebilecek birileri var mı
    Sormak istedim. Murat hocam özelliklede sana sormak istedim :D

Manuel lenslerin üç aşağı beş yukarı hepsi son derece iyi sonuçlar veriyorlar :) Fakat bu lensler dijital makineler için uyumlu olarak üretilmedikleri için (kaplama farkı gibi) hepsinin de performansları birbirlerinden farklı sonuçlar verebiliyor. Kimisi çok başarılı çözüm yapıp keskin sonuçlar verirken kimisi de soluk ve az kontrastlı sonuçlar verebilir.

Lensin kondisyonu (mantar, küf, kaplamaların kalkması, aşırı çizik vs) da bu konuda oldukça önemlidir.

Mamiya sekor 55mm f1.4 hiç kullanmadım :( Fakat incelemeler ve dijital kameralarda kullananların özeti kısaca "bal kaymak" olmuş :)
    Bokeh tarafı çok seviliyor :)

• Elimde X-M1 gövde ve 23mm 1.4 lens var. ikisini birlikte satıp 16-55mm almak istiyorum. ilgilenen olursa özel mesaj atabilir.
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Makine dün elime geçti.olabildiğince farklı koşullarda çekimler yapmaya çalıştım. 27mm beklediğimden daha iyi sonuçlar verdi. Tek sıkıntısı ters ışıkta odağı baya sapıtması. Olur o kadar deyip geçtim. Bi de bir sorum olacak. Gürültü azaltmayı -2 ye alma x trans sensörler için mi faydalı yoksa xa2 deki c mos sensör için de geçerli mi? ilgin için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hizuran

Makine dün elime geçti.olabildiğince farklı koşullarda çekimler yapmaya çalıştım. 27mm beklediğimden daha iyi sonuçlar verdi. Tek sıkıntısı ters ışıkta odağı baya sapıtması. Olur o kadar deyip geçtim. Bi de bir sorum olacak. Gürültü azaltmayı -2 ye alma x trans sensörler için mi faydalı yoksa xa2 deki c mos sensör için de geçerli mi? ilgin için teşekkürler...

İlk çıkan XPro1 ve X-E1 modellerinde Noise redictions çok güçlüydü bu yüzden kullanıcılar -2 NR yaparak bunun önüne geçmeyi başarmıştı bir yere kadar. Sonrasında Fujifilm'in gövdeleri için çıkarttığı güncellemeler ve yeni çıkan modellerde yeni güncellenmiş sensör yapıları kullanarak bu durum yavaş yavaş ortadan kalktı. Tabi en büyük etkenlerden birisi de Adobe Camera RAW serisini güncelleyerek X_Trans sensörlere tam destek vermeyi başardı :D

Jpeg fotoğraf çekiliyorsa gürültü azaltmayı mimari yapılarda -1, -2 yapmak detayları arttırır. Fakat kötü ışık koşulları ve bağlı olarak yüksek iso değerleri kullanılıyorsa korkmadan gürültü önleyiciyi 0'da kullanabilirsiniz.

• 18-55 2.8 lens satan varsa uygun fiyatlı, istanbuldan elden alabilirim :)
  • 50mm 2.0 lens almak istiyorum ama sıfırı için bütçemi zorlamam lazım. Sevgili @jimi1984 var mıdır 2. el alternatifi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

50mm 2.0 lens almak istiyorum ama sıfırı için bütçemi zorlamam lazım. Sevgili @jimi1984 var mıdır 2. el alternatifi ?

Lens yeni olduğu için ikinci el piyasası daha gelişmedi :) Yakında düşmeye başlar :)
    80mm Macro geliyor İnsanlar ellerinden lens çıkartmaya başlayacaktır :)
  • jimi1984 J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstadım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar.Uzun aradan sonra bir Fotoğraf eklemek istedim.Hatalar varsa lütfen bildirin.
    Erzurum Xt-10
  • Merhaba. Yaklaşık 5 aylık X-T10 kullanıcısıyım 16-50 lensle.
    Makineyi iyice kurcaladım, lensin canını çıkarmasam da hevesimin gittikçe bittiğini farkettim. Biraz düşük ışıkta bile makineden beklemediğim sonuçlar veriyor.

Bi ara 14mm düşünüyordum geniş açıyı çok sevdiğim için. Sonra 23f2'ye kaydım hem boyut hem genel kullanıma daha uygun olduğu için. Uzun süredir onu düşünüyordum.

Bi arkadaşım elindeki 10-24mm'yi elden çıkartıyor. Neredeyse 23f2 fiyatına gelecek diye düşünebilirsiniz benim için.
    Geniş açı çekmeyi çook seviyorum. 14'e genel kullanım için emin olamamıştım ama bunun 24'e kadar açılabilmesi kafamda hiç soru işareti bırakmıyor bu konuda.

Tek düşündüren kısmı biraz büyük olması ve f4 olması. Çok sık düşük ışıkta çekim yapmam ama 16-50'nin performansı beni hayal kırıklığına uğratıyordu. Bu lens f4 olmasına rağmen düşük ışık performansı nasıldır?
    Bu lensi makineden çıkartmadan kullanırım. Ama her gün taşımıyorum ve boyutunun çook problem olacağını sanmıyorum.
    Kullanmış olanlar bütün eksi yönlerini de belirtirse sevinirim :)

• 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.