Şimdi Ara

██xXx DH HAFİF TİCARİCİLERİN MEKANI xXx██ (1102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.618
Cevap
20
Favori
1.189.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150236411758460.326747.740318459&type=1

cok bi boyum yok ama ortalamanin ustundeyimdir taner. 189 cm. gerci bende biraz geride ve yatik kullaniyorum koltugu
  • quote:

Orijinalden alıntı: caddydsg

Allah cümlemizi bayan sürücülerden korusun inşAllah :)

Ailemizdede var bayan kullanıcı ama zorda kalmadığımız sürece her zaman erkekler direksiyonda :)

bizde de 3 bayan sofor var biri haric kullandiklarinda arabadan iniyorum.

biri de makasa bile girer fena sofor :)
  • Merhaba bende artık hafif ticari araç sahibiyim.Volkswagen 2011 Transporter 4+1 Camlıvan Beyaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150236411758460.326747.740318459&type=1

cok bi boyum yok ama ortalamanin ustundeyimdir taner. 189 cm. gerci bende biraz geride ve yatik kullaniyorum koltugu

boyun sınırlar dahilinde. seninde dediğin gibi geride ve yatık kullanıyorsundur. yoksa oldukça yeterli genişlik...
  • quote:

quote:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150236411758460.326747.740318459&type=1

boyun sınırlar dahilinde. seninde dediğin gibi geride ve yatık kullanıyorsundur. yoksa oldukça yeterli genişlik...

yatik kullanmayip arkaya biri duzgunce otursun dersem dizlerim direksiyonun cevresinden torpidoya deyiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sefau571

Merhaba bende artık hafif ticari araç sahibiyim.Volkswagen 2011 Transporter 4+1 Camlıvan Beyaz.

hoşgeldiniz bilgilerinizi ve araç fotolarını paylaşırsanız seviniriz..
    iyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

quote:

Orijinalden alıntı: sefau571

Merhaba bende artık hafif ticari araç sahibiyim.Volkswagen 2011 Transporter 4+1 Camlıvan Beyaz.

hoşgeldiniz bilgilerinizi ve araç fotolarını paylaşırsanız seviniriz..
    iyi forumlar..

Arabam şuan 3000 bakımı ve ufak bir kaporta işlemi için servisde.En kısa zamanda fotoğraflarla geleceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Çakar park lambasını ve jantların kırmızı şerit işini bugün köydeyken hallettim.
    Jantlar pek hoşuma gitmedi 1-2 haftaya sökerim kesin Mavi daha güzelmi dururdu acaba

Bu arada köyden gelirler herkez önce parklara sonra aracın içine bakıyordu

Video
    http://www.youtube.com/watch?v=g0ccRybH6gg

güzel olmuş eline sağlık ama trafikte sıkıntı olmazmı bu bizim arkdaş yaptı yaptığı gün ceza yedi ilçe emniyet müdürü evindeyken görmüş arabayı sinir olmuş bütün trafik ekipleri arkadaşı aradı 120 tl ceza yazdı..
    çok güzel görünüyo ama işte çk da fazla dikkat çekiyo..

• quote:

quote:

quote:

yatik kullanmayip arkaya biri duzgunce otursun dersem dizlerim direksiyonun cevresinden torpidoya deyiyor.

alışkanlıkla alakalı galiba. bende olduka geride kullanmayı severim. kolumu dümdüz yaptığmda direksiyona değecek şekilde :)

• dizlerim degiyorsa cok gicik oluyorum. :) gerci koltugu oyle ayarlayinca yan direk solu kapatiyo o yoruyo biraz
  • sizde koltuk yukarıda kalıyor o zaman. ben caddy de en alta aldığım zaman ne kadar öne ceksemde dizlerim değmiyor ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Dün yol tıkandı, iki tarafta da park edilmiş araçlar var. Biz beklerken bir bayan sürücü! geri geri gelirken bizim arabaya girdi. Neyse ki büyük bir kaza değil. Yavaş yavaş geri geri geliyordu sağ aynasına bakıyordu sanırım, biz de sol tarafındayız. Geldi geldi baktık durmayacak babam kornaya asıldı kadın göz göre göre girdi. İki aracın da kaportası ilginç bir ses eşliğinde esnedi. Neyse ki connectin yüksekliğinden dolayı (karşıdaki araç 2004-2005 fabia) fabia'nın tamponu sol ön tekerle dodiğe sıkıştı da bizim araca birşey olmadı. Neyse geçmiş olsun'laştık, yol açıldı devam ediyoruz. Hemen sonra önümüze yine bir bayan sürücü!'nün kullandığı yeni kasa C220 CDI çıktı. Dar bir sokağa girdik, bu da o dar sokakta paralel park yapacak. Ben ta nerden gördüğüm halde dedim o araç oraya sığmaz. Kadın direk girmeye çalıştı, yaklaşık 1-2 dk boyunca girmeye çalışmasını seyrettik. Sonunda anladı ve devam etti. Anladım ki bayan sürücülerin %90'ı mankafa ve nedense 1dk arayla 2 tanesi karşımıza çıktı..

geçmiş olsun bu kadın şöförler yüzünden çektiklerimiz neler yaa..
    yinede genel konuşmamak lazım ama birçoğu trafiğin normal akışını bozuyolar.. duble yolda giderken 90la gidiyorum malum radar korkusu arkadaş hızlı araba geliyo geçmesini bekledim önümde 320d vardı 60la gidiyo sinir oldum selektör yapıyorum hızlanmıyor arkamdaki araç geçince sollamaya çıktım baktım bayan şöför sinirimden güldüm geçtim artık..
    tekrar geçmiş olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Çakar park lambasını ve jantların kırmızı şerit işini bugün köydeyken hallettim.
    Jantlar pek hoşuma gitmedi 1-2 haftaya sökerim kesin Mavi daha güzelmi dururdu acaba

Bu arada köyden gelirler herkez önce parklara sonra aracın içine bakıyordu

Video
    http://www.youtube.com/watch?v=g0ccRybH6gg

güzel olmuş eline sağlık ama trafikte sıkıntı olmazmı bu bizim arkdaş yaptı yaptığı gün ceza yedi ilçe emniyet müdürü evindeyken görmüş arabayı sinir olmuş bütün trafik ekipleri arkadaşı aradı 120 tl ceza yazdı..
    çok güzel görünüyo ama işte çk da fazla dikkat çekiyo..

Videoda öyle ama normalde farda yanıp sönen bi ışık oldugu rahatlıkla anlaşılıyor. Benim istedigimde buydu, aşırı dikkat çekmesine gerek yok zaten...

Trafikte bi sıkıntı olacagını sanmam çünkü normal park lambası sadece yanıp sönme özelligi ekledim(normal çakar lambalar daha parlak yanıyor). Kırmızı mavi olanlar yasak ama beyaz olanlar içinde geçerlimi bilmiyorum. Polisler bişey derse sökerim olur biter, ceza yemem anlayışsız birine denk gelmezsem...

• aziz olsa anlatırdi durumu :)
  • geçen bende işten çıktım, kız arkadaşımla buluşmaya gidiyordum. biraz geciktiğim için seri gidiyordum. izmir eski garajın önünden devam edip sağa girerek köprü altından alsancak tarafına dönen yolda göt attı araç.

Hızım 100km veya biraz üzeriydi. sol şeritten sağa geçti frene biraz dokundum, direksiyonu hafif kırıp o şekilde sabit tuttum diğer şeride girdi bu seferde... o anda frene uyguladığım baskıyı anlık arttırdım, bırakıp gaza %50-60 kadar yüklendim topladım. ciddi bir kayma yaşadım gerçekten...

diyorum ki, en yakın zamanda 17 jantı atıp yere olduğunca basacağım aracımı. bunların ardından yine chip uygulaması gelecek ama ondada paraya kıyıp vw servislerinde garanti bozulmadan yapılan ugulamayı deneyeceğim...
  • Geçmiş olsun. Hız arttıkça tehlike de artıyor böyle durumlarda, neyse ki atlatmışsın. Yapacağın işlemlerden sonra görsellik açısından da çok güzel olacak. Aracında DSG olmasa ABT'ye o kadar para bayılma derdim..
  • quote:

aziz olsa anlatırdi durumu :)

bu arada o galerici olacak kişi nerede yakında vallaha kayıp ilanı vericez hafif ticariciler olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Geçmiş olsun. Hız arttıkça tehlike de artıyor böyle durumlarda, neyse ki atlatmışsın. Yapacağın işlemlerden sonra görsellik açısından da çok güzel olacak. Aracında DSG olmasa ABT'ye o kadar para bayılma derdim..

aslında bir ara düşündüğüm zaman bende o kadar para vermesem mi diyorumda... çok farklı yazılımlar denedim. neredeyse bu işin içinde olan her kişinin yazılımını aldım, her birinde sorunlar yaşadım. serviste olursa bu sefer rahat edeceğim. garantili aracım zaten. garantisi bozulmayacak, sorun çıksa hiç uğraşmam veririm servisine hallederler diye düşünüyorum... bakalım zaman ne gösterecek.

17jant + lastik + aklımdaki ön arka alçaltma kiti ile birlikle 2000TL kadar olacaktır sanırım. bir 2000TL de yazılım ister :)

• taner gecmisolsun ucuz atlattin yani, hic oyle.bir duruma.istemeden dusmedim dusmekde istemem.
  • quote:

taner gecmisolsun ucuz atlattin yani, hic oyle.bir duruma.istemeden dusmedim dusmekde istemem.

sağol mustafa. gerçekten kötü bir durum zaten, o an hiçbirşey düşünemiyor insan.. durumu nasıl kurtarırım diye bile düşünemiyorsun... sadece daha önceden elde edebildiysen olan tecribelerini saniseler içinde uygulamaya çalışıyorsun.

eminim yerimde başkası olsa o 3500 devir altı kullanmayan gençlerden kurtaramazdılar o yolda ki arkamdan gelenler de vardı yani. düz rahat bir yolda giderken frene değdiğim anda yavaşlayan araç o yolda o anda yavaşlamak bilmedi gerçekten. aracı stabil halde şeritte tuttuğumda hala 60-70km hızlar arasındydı ibre baktığımda. yol çok değişik ya zaten geçerken hissediyorsunuz, bir taraf göçük orta tarafı tümsek hafif eğim var ... el freni çekmeye gerek yok, direksiyonu ani bir hareketle kırdığınız anda ters dönmeye müsait bir biçimde ...

allah korudu tecribemde yardımcı oldu :)

• 
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.