Şimdi Ara

XPERIA Z2 IMEI NULL SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 6.0.1 den 5.1.1 e düşürdüm. imei null oldu. şuradaki çözümü yapmaya çalışıyorum ama recovery moda alamadım bir türlü. Terminal editörü falan ne işe yarıyor onu da anlamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok makbule geçer.

• Şuradaki çözüm linkinde birşey çıkmıyor. Ayrıca null oldu demek nedir ?
    Z2 ye IMEI mi atmaya çalışıyorsunuz? Bu yapılabiliyor mu ?
  • Null oldu demek imei silindi demek. Ama sorun imei le alakalı değilmiş. Yanlış versiyon firmware yüklediğim için oluyormuş.
  • hızlıdeve kullanıcısına yanıt
    Ben bir tanıdıktan Xperia Z2 aldım. Cihaz 4.4.4 sürümünde ve güncel diyordu. Klon olmasından şüphelendim ve orhinal 6.0.1 romu yükledim. Cihazı bir açtım ki şebeke yok. Sonra gördüm ki imei null olmuş.Telefoncu 120 lira fiyat biçti. Sony'e imei yazamayacağına göre bu neyin 120 lirası. Sony'i aradım, durumu anlattım. Yetkili, servisimize yollayın baksınlar dedi. Orjinal Sony cihazı ise, muhtemelen ücretsiz olarak servis sorunumu çözer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur.humar

Ben bir tanıdıktan Xperia Z2 aldım. Cihaz 4.4.4 sürümünde ve güncel diyordu. Klon olmasından şüphelendim ve orhinal 6.0.1 romu yükledim. Cihazı bir açtım ki şebeke yok. Sonra gördüm ki imei null olmuş.Telefoncu 120 lira fiyat biçti. Sony'e imei yazamayacağına göre bu neyin 120 lirası. Sony'i aradım, durumu anlattım. Yetkili, servisimize yollayın baksınlar dedi. Orjinal Sony cihazı ise, muhtemelen ücretsiz olarak servis sorunumu çözer.

Büyük ihtimal benimki gibi olmuştur. Bende telefoncuya götürdün benden de 100 lira alırım dedi yaparsam. Ama yapamadı. Çünkü yapılacak bişi yoktu. Yanlış rom sürümü yüklemiş olabilirsin. Hakkında dan modeli kontrol et. Attığın rom ile aynı mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.