Şimdi Ara

XP LOG OFF tan kurtulamıyorum...Yardım Pls

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb.İş yerindeki bilgisayarım şirket domaininde ve 5 dakka kullanmassam log off ekranına düşüyor.XP den komple iptal edebileceğim bir yer varmı?(Not:Başlat menüsünden değil sadece tüm sistemden kaldırmak istiorum...)

• Sorununu tam anlayamadım ancak şunlar işine yarayabilir:

Ekran koruyucusu ve güç ayarlarını kontrol et. Devamında parola korumalı seçeneğini iptal et. Eğer bununla ilgili ise parola ekranı tekrar kullandığında gelmeyecektir.

Eğer sorunun bu değil ise oturumu kapat seçeneğinin iptali için yardımcı olabilirim ancak bunu yaparsan hiçbir kullanıcı parola ekranına bilgisayarı yeniden başlatmadan dönemez.
  • İlgin için teşekkür ederim fakat onları yapmıştım ama işe yaramadılar.Bikaç metod denedim sadece başlat menüsünden kalktı loggof seçeneği.Komle sistemden çıkartmak istiyorum.seninde dediğin gibi sadece restartta gelsin kullanıcı ekranı.5 dakkada bir logoff oluyor.Şimdiden Yardımın için teşekkür ederim
  • Çalıştır'a gpedit.msc yazıp [Enter]'a bas.

Çıkan pencereden aşağıdaki yolu izle:

Kullanıcı Yapılandırması -> Sistem -> Ctrl+Alt+Del Seçenekleri

altında Oturum Kapatmayı Kaldır seçeneğini aktive et.

Umarım işine yarar.
  • olmadı malesef sadece başlattan bölmünden kaldırdı sistemden kalkmadı halen log offa düşüyor makine :((
  • Hımm, bu seçenek aktif iken Windows'un oturum kapat özelliği çalışmaz. Tam olarak bir de anlamadım oturum mu kapanıyor yoksa oturum kilitleniyor mu? İkisi farklı şeyler. Bunu bana tam açıkla.

Ayrıca güç ayarlarını iyice kontrol ettiğinden emin misin?

Şunları bir daha kontrol et.

XP LOG OFF tan kurtulamıyorum...Yardım Pls
  • Domain serverdan policy ler geldiği için sanırım bende "Ekran Koruyucu" sekmesi yok....Sanırım bunun aşka bir yolu yok.İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim
  • tuneup utilities 2008 programının logon kısmında automatic logon tickini işaretleyip bu sorundan kurtulmuştum.

Ağa bağlı bilgisayarlarda oluyor bu sorun.
  • Hımm sorun değil ayarı doğrudan değiştirebilirsin. Ekran koruyu ayarları kayıt defterinde saklanır. Yarın işe gittiğimde bir bakarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.