Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü (824. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.820
Cevap
654
Favori
558.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 822823824825826
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bazen, bazı robotlarda o krom ayakları ön tampon ile belli bir temastan sonra ( temaslar çok masum olmayabiliyor) haritada nesne olarak kayıt etsede 360 s9 gibi inatçı robotlar ısrarla o derin alanı keşif etmek için çaba sarf edebiliyor. Ayakların rengini seçme şansınız varsa diye yazmıştım =) bende görünmeyen bir kaç krom ayağı bildiğiniz beyaz A4 kağıdı ile kapladım robotun gereksiz kafa atma durumu ortadan kalktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Onları deneyerek göreceğiz herhalde.. O zmn size sunu sorayım, robot dockunu haritada bulunduğundan farklı algılıyor, öyle olunca da pozisyonunu bulun hedefi tutturamıyor..nasıl düzeltebilirim? Sonradan actığım alanlara da pin n go ile gönderdim ama haritaya eklenmedi bir türlü başka çözüm var mıdır?
  • burakcankose B kullanıcısına yanıt

No go zone olarak isaretleyin oraya gitmeyecektir.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

Hocam haritada oda kenarları neden böyle tırtıklı? Tüm ev de hafif açılı duruyor.

Şarj istasyonunu kontrol ettim. Tam duvara paralel ve dayalı duruyor.
  • toslumbaa T kullanıcısına yanıt

Haritada gri kalan alanlardan bahsediyorsunuz sanırım, gri kalan yer ile bir yandaki odayı merge room yaparak birleştirin sonra resplit yapın tüm gri alanlar kayboluyor, normale döner o şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.katil1

Hocam haritada oda kenarları neden böyle tırtıklı? Tüm ev de hafif açılı duruyor.

Şarj istasyonunu kontrol ettim. Tam duvara paralel ve dayalı duruyor.

Dock'unuz eğimli duruyordur hocam. Tam olarak duvara paralel yerleştirin. Sabah buna benzer bir başlık açmıştım. Robotun temizlik performansını da ciddi anlamda etkiliyor. Haritayı yeniden çıkarttırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dropby23 -- 24 Kasım 2020; 21:46:24 >

• Comfor satıcısında garanti olayı nasıl bilen var mı S5Max için? Trendyol ve HB üzerinden satmakta. Amazonun da kendisi satmakta ama garanti için başkasına yönlendirmiş. ilen varsa lütfen haber versin fırsat kaçmadan alalım.

Robot s5 max mı?

Dock un konumunu farklı algılıyor derken başka oda da mı? Aynı odada başka bir konumda mı?

Kendi 360 s9 umda haritada hiç olmayan, haritada bir odada sürekli sabit olan bir nesnenin(komodin, tv unitesivs) yeri değiştiğinde robotun dinamik haritalaması zaman alıyor ya da revize etmediği gibi durumlarda;

Robotu harita üzerinde bahsi geçen alanlara "belirtilen alanı temizle" modu ile görev vererek,

Robota verdiğim göreve gitmemek gibi bir durum olursa, robotu elimle bahsi geçen alana bırakıp bölgesel temizlik yaptırarak haritaya alan ekleme veya dinamik haritalamanın revizyon süresini hızlandırabiliyorum.

Her iki örneği başka 360 s9 ve başka bir 360 s5 kullanıcısı da denendi başarılı sonuçlar alındı:)

Kelin ilacı misali bu gün bende kendi s9 robotumda harita ile ilgili bir oda başka bir odaya kayma sonucu karışma sorunu yaşadım ve zor yolu seçip kayıtlı ve sağlam olan 10 haritadan birini seçmek yerine zor yolu test ettim. Robota oda oda temizlik görevleri verip haritayı dinamik şekilde revize etmesine müsade ettim ve sonuç robot biraz fazladan enerji sarf edip temizlik süresi uzasada başarılı Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü 

Aynı odada tam ters köşeyi yuvası sanıyor :) öyle olunca da hedefe dogru ilerlemiyor tabi. Sarj sırasında beklerken doğru yerini öğrendi gibi..
  • miravoğlan M kullanıcısına yanıt

Balanced mod'da süpürtüyorum ben. Şöyle bir istatistik vereyim size;

• Düz, masa sandalye olmayan bir odada 1 m2'yi 1 dakika da süpürüyor.
    • Masa sandalye olan, mutfak salon gibi yerlerde 1 m2'yi 1,3-1,5 dakika arasında süpürüyor.

İlk haritalama esnasında bu süre daha da uzayabilir. İlk haritalamada, imkan varsa sandalye, sehpa gibi şeyleri kaldırın. Harita tamamlandığında tekrar süpürtme istediğinizde bunları görecektir.

• Trendyol Mi Home distribütör garantili alınır mı?

• dr.katil1 D kullanıcısına yanıt
    Yeni harita çıkarttığınızda da aynı şekilde mi?
  • 35plt35 kullanıcısına yanıt
    Aynı soruyu sormak için gelmiştim

Dock' un düz bir zeminde olduğundan emin olun

Dock ve modem bir birine çok yakın olmasın

Modem bant genişliği 2.4ghz olsun

Modem ve dock konumu bir birine zıt ise wi-fi sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun

Bunlardan eminseniz üşenmeyip yeniden haritalardırma yapmayı deneyebilirsiniz.

Pazar günü benim robot dock' un konumunu yan odaya almıştı =) hemen üşengeçliginde etkisi ile 10 haritadan sağlam bir tanesini seçtim sorun çözüldü Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü 

Bende mutfakta 4, yatak odasında 12 krom ayak var. Bugüne kadar hiç kafa atmadı, aynada yapıyor, parlak siyah dolap kapağında yapıyor ama krom ayaklarda güzel güzel yuvarlak parkur çekip temizliğe devam ediyor. S5max ile s9 arasında sensör farkı mı var acaba? Yada lidar sensörde farklı tipler mi var acaba?

• bjQ7 B kullanıcısına yanıt

S5 max VİP üyemiz @bjQ7 abimiz Roborock' ça fısıldamış, kulak verin benceXiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü 

• Akasey kullanıcısına yanıt
    mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Bende de krom ayaklarda problem olmadı ama belki parlaklığıyla da ilgili olabilir. Hatta bir ara @mali_bu16 hocam s9 da diger s serilerinde olmayan ultrasonic sensor mu ne öyle bir şey vardı hatırlarsın belki camı tanımak için denmişti sanki aynayı tanımıyor mu o sensor acaba?

• Yani fark olarak s5 max te 14 adet, 360 s9 25 sensör var olarak belirtilmiş. Sensör ya da ldr için teknoloji marka farkı var mı @Hepsirobot Ali abi cevaplar ancak( 360 marka herhangi bir robotu ameliyata almadığını belirtmişti)

Ama Şöyle bir fark olabilir krom malzemeden malzemeye fark ediyordur, çünki mutfaktaki masa ayakları gerçek metal üzerine krom kapmala, ayna etkisi çok falza ve çapı geniş! Bu durum robotun derinlik hissine daha çok kapılmasına vesile olabilir diye düşünüyorum. Buna rağmen ilk gün ki kadar inatlaşma huyunu bıraktı diyebilirim, arada sırada ufak toslamalar oluyor =)

Başka bir odada iki adet ayak var, krom görünümlü plastik mesela onda hiç zorlanmiyor, çünki o plastik kromların ayna etkisi yok denecek kadar az.

• bjQ7 B kullanıcısına yanıt
    Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Bencede abi parlaklık, ayna etkisinin kuvveti ile alakalı bence.

Ultrasonik sensörleri @Hepsirobot Ali abi izah etmişti ama tam ne gibi durumlarda devreye giriyor emin değilim. Çam ya da ayna için tam etkisi ne bilmiyorum ama aynada s9 bir süre inatlaşıp yoluna devam ediyor, bazen bir kez daha deneyip sonra rahat bırakıyor aynayı. Ultrasonic sensör s5 max te de var demişti sanırım Ali abi.

Şu şekilde değerlendirin: ultrasonik sensörler ses dalgasını gönderir ve yansıtır, lidar ışık, infrared de kızılötesi ışını.
    Sonuçta lidar ve infrared camdan geçer ve geri dönmez ama ses dalgası yansır.
    Saygılarımla
  • 
Sayfa: önceki 822823824825826
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.