Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.513
Cevap
74
Favori
257.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle 1500 altı fiyatlara inerse 6x veya bu modeli almayı düşünüyorum bakalım haziran ayında. İlk Xiaomi telefonum olacak umarım
  • Nuroxy kullanıcısına yanıt
    1500 lira bu telefona çok. Satış fiyatı 215 dolar olan bir telefon sonuçta. Siz o fiyattan alırsanız bu telefonun fiyatı olması gereken yere inmez bir türlü.

6X modeli tanıtıldığı özellikleriyle biraz hayal kırıklığı yarattı aslında. şu anda herkes mi 7'yi bekliyor. eğer o da beklentileri karşılamazsa xioami hype'ı da son bulur. mesela oneplus 6'yı tanıttı ve mevcut kullanıcılar bile bu markayı terk edeceğini açık açık söylüyor.

uzun lafın kısası, 1500 lira bütçeniz varsa bence mi note 3 alın. her açıdan daha iyi bir model.
  • genesis23 G kullanıcısına yanıt
    Note 3 ün tasarımını beğenmiyorum açıkçası bu 2 telefon dikkatimi çekti ama fiyatlar dediğiniz gibiyse düşmesini beklemek daha mantıklı.
  • Kamera performansı nasıl acaba ? Önde 20 mp lik kamera bulunuyor nişamlıma alacağım 6 gb ram altın rengi modelini tipini çok sevdi. Ben zaten mi note 3 kullanıyorum. Özetle bana kamerası iyi olan rose gold veya pembe xiaomi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 19 Mayıs 2018; 15:43:59 >
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    bir önceki sayfada kamera performansıyla ilgili video var
  • Kakà kullanıcısına yanıt
    Gördümde iş yerinde youtube engelli açamadım
  • https://xiaomi.web.tr/marka/xiaomi/

Arkadaştan 10'u aşkın telefon aldım, hepsinden çok memnunum ve çok ilgili, Note 5 Pro'yu 1 yıl garantili 1299 TL'ya veriyor, bootloader açık, global romu olanlara global rom, olmayanlara eu rom yüklü geliyor, gereksiz Çin uygulamaları filan kaldırilmış, düzgün şekilde gönderiliyor.

Merak ettikleriniz için;

https://xiaomi.web.tr/sikca-sorulan-sorular/

Edit: Kendisiyle konuştum, Note 5 Pro yazıyor fakat f/1.9 diyaframlı Çin versiyonuymuş yani daha iyi olan Note 5 AI imiş kendisindeki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 21 Mayıs 2018; 12:14:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

https://xiaomi.web.tr/marka/xiaomi/

Arkadaştan 10'u aşkın telefon aldım, hepsinden çok memnunum ve çok ilgili, Note 5 Pro'yu 1 yıl garantili 1299 TL'ya veriyor, bootloader açık, global romu olanlara global rom, olmayanlara eu rom yüklü geliyor, gereksiz Çin uygulamaları filan kaldırilmış, düzgün şekilde gönderiliyor.

Merak ettikleriniz için;

https://xiaomi.web.tr/sikca-sorulan-sorular/

Edit: Kendisiyle konuştum, Note 5 Pro yazıyor fakat f/1.9 diyaframlı Çin versiyonuymuş yani daha iyi olan Note 5 AI imiş kendisindeki :)
    Yalnız arkadaş her türlü öpüyor. Nakit fiyatı 1300 taksitli 1470 TL. Sahibinden veya gittigidiyordan ilan açıp %9 komisyon koyup satıyor. Oysaki %9 yaklaşık 130 TL ederken alana 170 TL fark koyup yaklaşık %12 den çakıyor. Sahibinden veya gittigidiyordaki kartın verdiği puanların bir kısmına çaktırmadan kendi konuyor. Bu şekilde birinden şahsen ürün almam ne kadar sağlam satıcıda olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 21 Mayıs 2018; 14:15:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Ben taksit işine hiç girmem zaten, orada ne yaptığını da bilmem fakat satış sırası ve sonrasındaki ilgisine hayranım, 1 yıl garanti verip telefonun Çin'e gönderim masraflarını karşılaması da cabası

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Yalnız arkadaş her türlü öpüyor. Nakit fiyatı 1300 taksitli 1470 TL. Sahibinden veya gittigidiyordan ilan açıp %9 komisyon koyup satıyor. Oysaki %9 yaklaşık 130 TL ederken alana 170 TL fark koyup yaklaşık %12 den çakıyor. Sahibinden veya gittigidiyordaki kartın verdiği puanların bir kısmına çaktırmadan kendi konuyor. Bu şekilde birinden şahsen ürün almam ne kadar sağlam satıcıda olsa.

Alıntıları Göster
    Güzel kardeşim merhaba

Normalde bu tip şeylere cevap vermiyorum ama mübarek vakit iftira atılması canımı sıktı.

Birincisi gittigidiyor komisyonu yüzde 9 değil yüzde 10. İkincisi yüzde 10 eklemeyeceksin yüzde 10 çıkaracaksın ki bu matematikte farklı şeylerdir. Üçüncüsü arada 20tl gibi fark oluyor benim açımdan bunun sebebi de nakite yönlendirmek. Ayrıca çoğu zaman alışverişi ikiye üçe bölerek kupon kullandırıyoruz ve müşteri 25tl ile 70tl arası ekstra indirim alıyor bundan haberin var mı?

Ama esas mesele bu değil. Bu puanları cebe indiriyor ne demek? Nasıl indiriyormuşum açıklarsan sevinirim. Bir insana bu şekilde iftira atmadan önce biraz daha düşünür taşınırsın umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Archelot

Güzel kardeşim merhaba

Normalde bu tip şeylere cevap vermiyorum ama mübarek vakit iftira atılması canımı sıktı.

Birincisi gittigidiyor komisyonu yüzde 9 değil yüzde 10. İkincisi yüzde 10 eklemeyeceksin yüzde 10 çıkaracaksın ki bu matematikte farklı şeylerdir. Üçüncüsü arada 20tl gibi fark oluyor benim açımdan bunun sebebi de nakite yönlendirmek. Ayrıca çoğu zaman alışverişi ikiye üçe bölerek kupon kullandırıyoruz ve müşteri 25tl ile 70tl arası ekstra indirim alıyor bundan haberin var mı?

Ama esas mesele bu değil. Bu puanları cebe indiriyor ne demek? Nasıl indiriyormuşum açıklarsan sevinirim. Bir insana bu şekilde iftira atmadan önce biraz daha düşünür taşınırsın umarım.

Alıntıları Göster
    Ne alakası var arkadaşım? Sen neden 20-30 liranın peşine düşüyorsun?1470 TL nin %9 unu düşersen 1337 TL yapar (sahibinden) %10 kesersen (gittigidiyor) 1323 TL yapar. Taksitli satışlarda puan kazanıldıgi için nede olsa puan kazanıyorlar deyip alman gerekenden fazla alıyorsun. Peşine yönlendirmek diyorsun ne alaka? Zaten hesabına 2-3 gün içinde geçiyor. Etrafıma ve kendime sayamayacagim kadar taksitle sahibinden ve gittigidiyor üzerinden telefon aldım kimse ekstra üstüne koymadı. Ali İhsan, Muhammed uğuz, nbecerikli, sefa hepsi siteler ne kadar komisyon koyuyorsa o kadar alıyorlar. Sen neden fazla alıyorsun? Fazla aldığını söyledim diye iftira atmış mı oluyorum? Net söylüyorum alman gerekenden fazlasını alıyorsun hesap ortada. Neresi iftira bunun?
    Fiyat olarak pahalı satabilirsin garanti veriyorum vs diyerek kesinlikle itirazım yok ama şu küçük kazanç çaban hoş değil.
    Bir diğer konu kupon konusu kuponu gittigidiyor veriyor ve kendi komisyonundan düşüyor bunu millete kendin veriyormuş gibi niye söylüyorsun anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 21 Mayıs 2018; 17:17:35 >

Milletin puanlarını nasıl çalıyormuşum o kısmı hala anlatmamışsınız. İftira kısmı bu.

O puanları istemesem vermem ve 3 ayrı sipariş açmakla uğraşmam ki çoğu insan uğraşmıyor.

Ha bu arada sen neden fazla alıyorsun kadar saçmasapan bir soru da görmedim onu da belirteyim. Ben istersem taksitli fiyatını 10bin TL yazarım. Bunda ne gibi bir sorun var anlamadım. Bunu dahi yapsam sen çıkıp milleti öpüyor diyemezsin. Sen öyle dersen ben de ağzını topla derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archelot -- 21 Mayıs 2018; 17:42:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archelot

Milletin puanlarını nasıl çalıyormuşum o kısmı hala anlatmamışsınız. İftira kısmı bu.

O puanları istemesem vermem ve 3 ayrı sipariş açmakla uğraşmam ki çoğu insan uğraşmıyor.

Ha bu arada sen neden fazla alıyorsun kadar saçmasapan bir soru da görmedim onu da belirteyim. Ben istersem taksitli fiyatını 10bin TL yazarım. Bunda ne gibi bir sorun var anlamadım. Bunu dahi yapsam sen çıkıp milleti öpüyor diyemezsin. Sen öyle dersen ben de ağzını topla derim.
    Çalıyor değil konuyor yazmışım dikkat edin. Söyle oluyor. Insanlar taksitle alırken kampanyalı kartlardan alınca puan kazanıyorlar, sizde puan kazandıkları için zaten komisyonun miktarını baya geri alıyorlar deyip sitenin aldığı komisyonun üzerinde fiyat koyarak puanın bir kısmını onlardan kesmiş oluyorsunuz. Üst mesajda matematiksel olarak açıkladim.
    Birde size ne taksitle istersem 10 bin TL ye satarım demişsiniz. Haklısınız. Bunu ilk mesaja yazsanız zaten itiraz etmem ama yok milleti peşine yönlendiriyorum vs diye ucuz bahaneler üretince bende cevap yazdım.

Neyse konuyu çok dağıttım konuyu takip eden arkadaşlardan özür diliyorum. Sizede iyi satışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 21 Mayıs 2018; 17:59:33 >

Ne olursa olsun yok çakıyor yok konuyor yok öpüyor bunlar hoş değil. Dediğiniz gibi neyse iyi günler
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Telefonda sorun çıkarsa gönderim ücreti bize mi ait oluyor , emin misiniz ?
  • Benim bahsettiğim yerdeki telefonlar resmi ithalat telefonu olmadığı için, halk dilinde "kaçak" diye tabir edilen telefonlardan olduğu için normalde hiç garantisi bulunmaz, Archelot arkadaşımız eskiden 1 yıl garanti veriyordu, Çin'e gitmesi gerekiyordu telefonun, bunun gönderim masrafları ise (30 ila 50 TL arası bişi) bize ait oluyordu, artık bu masrafı kendisi karşılıyor.

Bu arada @Ordan Geçenbay çok basit bir matematik hesabı var, şimdi diyelim ki bu siteler elektronikte %10 komisyon alıyor, mantıken 1500 TL + %10=1650 TL ediyor değil mi, ama öyle değil işte, bu arkadaş 1650 TL dan telefon satarsa site satış fiyatının %10'una konuyor ve 165 TL komisyon alıyor. Bu durumda peşin 1500 e sattığı telefonu taksitli 1485 e satmış oluyor, bu yüzden farkının %12 civarında olması gerekiyor ki adam peşin fiyatından zarar etmesin. Hem adam hizmet yapıyor taksit şansı veriyor telefona ki zaten vadeli fiyatı kendi belirleme hakkına sahip (Archelot'un vadeli fiyatını beğenmeyenler Evkur'dan peşin fiyatının 2 katına vadeli telefonlar alabilir), hem de gereksiz yere itham yiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 22 Mayıs 2018; 10:22:53 >

• Archelot kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar kardeşime yeni telefon arayışındayız. Note 5 pro garantisiz olucak cok güvendiğim bir satıcı var ondan alıcağız. Şuan kullandığı telefon 5s Oyun nadir. Sosyal Medya kamera,video,müzik,pil note 5 pro 32gb a1 64
  • dguzel D kullanıcısına yanıt
    Note 5 Pro daha yüksek fiyatlı bir ürün. Bütçe varsa alın geçin. Zaten A1 genel olarak sevdiğim bir cihaz değil(Saf Android sevmiyorum). Onun yerine miui işletim sistemli Mi5x daha iyi bana göre...
  • para konusunda sıkıştığım için oneplus yerine archelot arkadaşımızdan redmi note 5 ai edition (pro) aldım. sağolsun güncelleme konusunda yardımcı oldu. telefonu 2 gündür kullanıyorum baya hoşuma gitti. ürünü de satışı yapan arkadaşı da tavsiye ederim.
  • Archelot kullanıcısına yanıt
    Orkun kardeşimden gittigidiyor un %5 indirimi ve 50tl puan ile 1345 tl ye taksitli note 5 aldım çin versiyon kamerası daha iyi olan ve 2 gün önce pc me bağlanarak gecenin 4 ünde global rom kurdu acaba kolay kolay bunu hangi satıcı yapar jendisine burdan tekrar teşekkür ediyorum ve bol kazançlar diliyorum

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.