Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dumb Truck

Bende de oldu diyerek komplo teorisini bir adım ileri taşıyorum varolan romu tekrar yükleyerek çözdüm, 1-2 ay oluyor.

Alıntıları Göster
    Bende hakikaten oldu hocam :D Ve dediğiniz gibi yeniden temiz bir rom(xiaomi stabil global rom miui9) kurdum cache dalvic uygulama ve sistemi silerek, ve 10 dk süren açılma süresi ~ 1 dk ya indi çok şükür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen hafta farkettim google play cevap vermiyordu. Sonra kendi kendine düzeldi. 9.6.3 dışında bir güncelleme var mı ?
    Telefon 2 yıldır aktif kullanılıyor maaşallah yarı yolda bırakmadı. Güncelleme olayı genel bir sorun oldu 2-3 günde çözdüler sanırım extra birşey yapmadım. Play üzerinden güncellemeler geldi.

Alternatif farklı bir rom var mı? telefonu daha verimli kullanmak daha seri olması için ?
  • Redmi note 2 icin batarya lazim nereden temin edebilirim

• elitemre kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de bulmak zor olduğu için En iyi çözüm Çin sitelerinden sipariş etmek. Orada da en çok seçenek Aliexpress'te oluyor.

Nohon markası iyidir (Redmi Note 2 kullanırken almıştım ve gayet memnun etmişti).

Dikkat: Redmi Note 2 için BM45 modelini almalısınız.
    https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190211093226&SearchText=nohon+bm45

Eklenti: Nohon pahalı gelirse başka markalara da bakabilirsiniz ama kaliteleri için bir şey söyleyemem.
    BM45 olarak aratıp müşteri yorumlarına bakarak karar verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 11 Şubat 2019; 20:45:11 >

• Fenman kullanıcısına yanıt
    yurtdışindan pil siparişi verildiğinde gumrukte takılıyor diye biliyordum. Türkiye de nohon satan yok. n11 GittiGidiyor gibi sitelerde turuncu batarya var ama orjinal degil sanirim. olduğunu bilsem direk sipariş geçeceğim

• elitemre kullanıcısına yanıt
    Nohon pilleri aliexpressten alan birçok kişi var, geliyor yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miui forumda cekocu isimli üye Nohon pil getirip satıyordu, araştırın isterseniz.
  • Selamlar emektar note 2 yi emekliye ayırdım batarya probleminden ötürü note 6 pro ya geçtim, geç açılma problemi bende de başlamıştı birgün şarjı azalmisken kendi kendine kapandı ve ondan sonra geç açılmaya başladı, kızıma verdim video falan izliyor, vermeden önce resetledim şimdi daha hızlı açılıyor

• cicekkerem C kullanıcısına yanıt
    Kaç sene kullanmışsınız, bir yerden sonra değiştirmek gerekiyor tabii. Ben de Redmi Note 2 kullanmıştım. Daha doğrusu nişanlıma Redmi Pro alınca ondan boşa çıkan Redmi Note 2'ye geçmiştim. Çok sık telefon değiştiren birisi olmadığım halde 7-8 ay kullanıp Snapdragon işlemci, daha fazla RAM/ROM, daha büyük kapasiteli pil ve parmak izi okuyucunun cazip gelmesiyle Redmi Note 4x'e terfi ettim. Şu anda yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum. Redmi Note 2'den geçince ciddi bir fark yaşamıştım ama şu anda Redmi Note 5 veya 6'ya geçmek -kamera farkı hariç- büyük bir fark yaratmayacağı için şimdilik devam ediyorum. Sağlam kaldığı sürece 1-2 sene daha beni üzmeden idare edecektir umudundayım. Zaten sizin aldığınız Redmi Note 6 da sizi 3-4 yıl güzelce iş görür (hele ki 4/64 ise). Hayırlısı olsun.
  • Teşekkürler, evet ihtiyaçlarıma fazlası ile cevap veren bir cihaz pil problemi çıkarmadıkça uzun bir süre beraber olacaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: elitemre

yurtdışindan pil siparişi verildiğinde gumrukte takılıyor diye biliyordum. Türkiye de nohon satan yok. n11 GittiGidiyor gibi sitelerde turuncu batarya var ama orjinal degil sanirim. olduğunu bilsem direk sipariş geçeceğim
    Ben Aralık ayında aliexpressden nohon pil aldım, gümrüğe takılmadı, takipli kargo, ama 65 TL ye maloldu

• quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

Ben Aralık ayında aliexpressden nohon pil aldım, gümrüğe takılmadı, takipli kargo, ama 65 TL ye maloldu

Alıntıları Göster
    link verebilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: elitemre

link verebilirmisiniz

Alıntıları Göster
    Üyeliğimi kapattı aliexpress, linki göremiyorum ama arama kısmından nohon bm45 yazarsanız çıkar

• Sinyal çekim gücü çok zayıf benim cihazda, aradım ulaşamadım diyen bile oluyor. XDA daki tüm romları denedim, sorun aynı. J5 aldım, sıfır gibi yedekte bekliyor.

• ironmangs kullanıcısına yanıt
    Arka taraftaki anten konnektörlerini temizlemeyi denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 15 Nisan 2019; 12:24:39 >
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için, Şarj girişi kısmından anakarta uzanan antenin girişleri mi hocam?

Evet, konnektör ve karşılıklarını temizleyip biraz kaldırın. Anten kablosuna dikkat edin.
    Eğer bu parça yan sanayi ise sinyal yine zayıflar.
    Soket bozulursa sadece soketi tamir ettirin kartı değiştirmeyin.

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 16 Nisan 2019; 10:23:48 >
  • Teşekkürler hocam,

• Alphace A kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam, temizlik yaptıktan sonra yerine takarken anten kablosunun anakart üzerindeki girişi kırıldı, lehimle hallolur mu?
    Telefon tamircileri halledebilir
  • 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.