Şimdi Ara

★ Xiaomi Pocophone F1 ★ ANA KONU ★ İlk Mesaj GÜNCEL (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.770
Cevap
69
Favori
292.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • F1 in maşallahı var. Şu dönemde yeni telefon almak da zorunlu olmadıktan sonra hayal diyebilirim kendi adıma. Oyun oynamıyorum. Günlük olarak wp, foto, sosyal ağlar için hala iyi durumda. Yavaşlama yok uygulamalarda ama chromeda arada takılmalar olmaya başladı. Şarj durumunda çok bir değişiklik hissetmiyorum ben, çok da performans isteyen oyun falan oynamadığım için yorum yapamıyorum. Telefonun kıymetini bilmek lazım :) Bu arada zamanının amiral gemisi işlemcisini almak bence doğru karar, telefon hala işlem konusunda sıkıntı yaratmıyor. Yani ne kadar ekmek o kadar köfteye devam :)

• 6 ay önce telefonu düşürdüm ve ekran kırıldı.yan sanayi olarak degistirdim fakat tekrar catladi.tavsiye edebileceğiniz bir ekran varmıdir ? Xiaomi servislerine sordugumda ilgilenmediler bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Poco F1 amiral gemisi sınıfı olduğu için uzun süre ayakta kalabilecek bir telefon. Eğer telefonunuzu daha yeni bir android sürümüyle güncellemek isterseniz. Lineageos yükleyebilirsiniz. Xiaomi F1 modelini android 10 ile bıraktı ama Lineageos 19.1 yüklerseniz telefonunuz android 12 olacaktır.

Kısaca yapmanız gerekenleri yazayım.

1.Yapmanız gereken önce PC'nizi hazırlamak. PC'ye xiaomi usb driverlarını ve universal adb driverlarını yükleyin.

2. Ardından telefonun bootloader kilidini kaldırmalisınız. Bunun için xiaomi'nin internet sitesinden gerekli uygulamayı indirmelisiniz.

https://en.miui.com/unlock/download_en.html

3. Uygulamayı indirip ve cihazın klidini açıtığınızda cihaz resetlenecektir ve üzerindeki tüm bilgileriniz gidecektir. Bu yüzden yedeklerinizi alın.

4. Lineageos 19.1 android 12 tabanlı olduğu için kesinlikle twrp kulanmayın twrp android 12 şifrelemesini desteklemiyor. Bu nedenle lineageos recovery yüklemenizi kesinlikle belirtmeliyim.

5. Lineageos için

https://download.lineageos.org/beryllium

linkinden 19.1 versiyonu son sürümünü ve recovery yi indirin.

6.Google uygulamalarını içeren gapps paketi konusunda ben lineageos sitesindeki tavsiye ile sorunlar yaşadım. Bu nedenle size

https://nikgapps.com

indirip kullanmanızı öneriyorum.

7. Bütün indirdiğiniz lineageos ve nikgapps zip dosyalarını fat32 formatlı bir microsd karta atın.

8. Ardından telefonun ayarlar kısmından usb debugging özelliğini açın.

9. Telefona microsd kartı takın

10. Telefonu fastboot modunda açın (volumedown + powerbutton) ve usb kablo ile PC'ye bağlayın.

11. fastboot flash recovery recovery.img komutuyla önce recovery imajını telefona atın.

12. Telefonu recovery modda açın, (volumeup + powerbutton)

13. Recovery menude açıldığında update.zip seçenegini seçerek önce lineageos ardından nikgapps zip dosyalarını yükleyin. İşlem bitince reboot edin.

14. Telefonun ilk açılışı uzun sürecektir. (10dk)

15. Telefonunuzun başına gelebilecek bir sorundan dolayı ben sorumluluk kabul etmem hadi geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 3 Ekim 2022; 17:32:56 >

• Poco f1 Miui 10 global 9.6.27 beta yedek telefon olarak haala devam.

• Bende hala kullanıyorum memnun sayılırım hatta sadece şarj soketinde sorun var galiba hızlı şarj almıyor kabloyla oynayınca bi alıyor bi almıyor daha doğrusu. Bide ahize sesi az geliyor..

Yakında terfi etmek lazım sanırım bu tür 4-5 yıl götürecek ne var acaba 15 binden aşağı kalmadı galiba telefonda

5 ay sonra edit :15 bine f5 aldım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BèRuTTì -- 7 Ekim 2023; 22:18:3 >
  • Şu anda lineageos 20 yüklü. Android 13 kullanılıyor. Tek sıkıntı bu telefonda imei değişmiyor.

• Orjinal pil bulabilirmiyiz acaba.

• sharpie kullanıcısına yanıt

Bulamazsın hocam

• Bu telefona hala imei atamıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.