Şimdi Ara

Xiaomi Mijia Android TV Box Akıllı Lazer DLP Mini Projeksiyon (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
901
Cevap
26
Favori
82.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araştırıp deneyecem mutlaka olumlu bir durumla karşılaşırsam yazarım mutlaka

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İlgilnen varsa cihazımı satıyorum. Çok az kullanıldı. İhtiyaç kalmadığı için satıyorum. 11 ay kadar daha garantisi mevcuttur.

Forum ilanı: https://forum.donanimhaber.com/satilik-4800tl-xiaomi-mijia-500-fullhd-android-projeksyion--151870535

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muuzoo -- 31 Ocak 2022; 11:39:44 >
  • File manager ile görüntülediğimiz dosyaları kumanda ile silemiyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bulamadım File Manager'da dosyayı nasıl sileceğimi. Başka bir file manager ile hallediyorum.

Örnek: X-plore File Manager

• Tavana asmak için tavsiyeleriniz nelerdir

• Arkadaşlar ben de bazı problemler yaşıyorum bunlara çözüm bulanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Ayrıca bu sorunların yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Çünkü cihaza format attığımda 1-2 gün sorun yaşamıyorum. Daha sonra ne oluyorsa sapıtıyor tekrar.

Yaşadığım sorunlar:

1- Cihaz kumandadan veya cihaz üstünden açmaya çalıştığımda 1 kerede açılmıyor. Bir kaç kez açma tuşuna basmam gerekiyor. (aşırı can sıkıcı)

2- İlk açıldığında 1-2 defa netleme bozuluyor. Fakat bu çok sık olmuyor

3- Wifi 5Ghz veya 2.4Ghz fark etmeksizin ilk açıldığında bağlantı sorunu oluyor. Bir kaç defa bağlantı kesip bağlantı kurmaya çalışmam gerekiyor. (can sıkıcı)

4- Arada bir aşırı ısındı uyarısı veriyor ama nadiren oluyor.

Burada en büyük sorunum cihazın açılmaması arkadaşlar onu çözsem diğerleri çok fazla sorun olmuyor. Ayrıca bu cihaz için bi imza kampanyası falan toplasak uluslararası olarak xiaomi sesimizi duyup bi güncelleme getirir mi acaba? Biraz param olsa satıp viewsonic alıcam ama o da 10000TL olmuş mecburuz bu cihaza maalesef.

• 2 numara hariç diğer problemleri hiç yaşamadım.

Netleme bozulması her açılışta 2-3 defa oluyor sanırım.

Netliğin bozulduğunu hissettikçe ayar sayfasına girip tekrar netlik ayarı yaptırıyorum.

Buna daha pratik veya kalıcı bir çözümü olan var mıdır?

• dadava D kullanıcısına yanıt

Sadece 2 numarayı yaşadım ve yaşıyorum. Daha önce de yazmıştım, eğer projektör sabitse bu durumda 15-20dk içinde görüntü netleşiyor, bir gün önce bıraktığınız netlik ayarına dönüyor, ben uzun zamandır ayar yapmıyorum.

• dadava D kullanıcısına yanıt

merhabalar

bende cihazı 1 senedir kullanıyorum. sabah 08:30 akşam üstü 18:00 arası

perdenin karşısına sabitledim. sesi bluetooth ile soundbar a aktarıyorum.

1- Cihaz kumandadan veya cihaz üstünden açmaya çalıştığımda 1 kerede açılmıyor. Bir kaç kez açma tuşuna basmam gerekiyor. (aşırı can sıkıcı)

bu sıkıntıyı hiç yaşamadım. soundbarla birlikte açıyor.

2- İlk açıldığında 1-2 defa netleme bozuluyor. Fakat bu çok sık olmuyor

duvara sabitlediğimden diğer arkadaşlar gibi auto focus u kapadım. bir süre sonra net haline geliyor (lambanın ısınma süresi olarak tahmin ediyoruz. benim gibi 1 senedir kullanan bir arkadaşımla)

3- Wifi 5Ghz veya 2.4Ghz fark etmeksizin ilk açıldığında bağlantı sorunu oluyor. Bir kaç defa bağlantı kesip bağlantı kurmaya çalışmam gerekiyor. (can sıkıcı)

2-3 günde bir wifi bağlı ama internet yok uyarısı veriyor. wifi i komple kapatıp açınca düzeliyor.

4- Arada bir aşırı ısındı uyarısı veriyor ama nadiren oluyor.

bunu hiç vermedi.

dediğim gibi benimle aynı zamandır aktif olarak hergün kullanan arkadaşımda da wifi harici diğer sorunları yaşamadı.

• Merhaba,

Kablo Web TV abonesi iseniz ve projeksiyonda veya Android telefonunuzda televizyon seyretmek istiyorsanız henüz beta aşamasında olan TV Player uygulamasını deneyebilirsiniz.

Apk dosyasını aşağıdaki link'ten indirip, telefonunuza veya projeksiyonunuza kurabilirsiniz.

Apk indir

Görüşlerinizi, eleştirilerinizi, isteklerinizi bekliyoruz...

Not: Uygulama Kablo TV'nin resmi uygulaması değildir. Mevcut KabloWebTV uygulaması Android TV'de çalışmadığı için bu açığı kapatmak için haricen geliştirilmiş bir uygulamadır.

Xiaomi Mijia Android TV Box Akıllı Lazer DLP Mini Projeksiyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 11 Mart 2022; 18:7:45 >

• postacik kullanıcısına yanıt
    Hocam ellerinize sağlık gayet başarılı bir uygulama olmuş. Kanal geçişleri falan gayet seri. Tekrardan elinize sağlık teşekkür ederim.

Çok iyi olmuş ellerinize sağlık,

tv box kullanıldığında gördüğüm kadarıyla ekran oranı nedeniyle 3-4 kanalda biraz sıkıntı var (telefonda sorun yok), ekran küçülmesi (ekranın 4 te 1 inde küçük pencerede yayın açılıyor) oluyor, onun dışında kanal geçişleri oldukça seri (gir çık yapmadan yön tuşları ile kanal değiştirmek çok iyi).

Kablo tv abonesi olup, mibox tarzı android tv box ı olanlar bu programı kurmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat gülen -- 15 Mart 2022; 9:51:41 >
  • murat gülen M kullanıcısına yanıt
    Evet, ATV Haber gibi bazı kanallar daha düşük çözünürlükte yayınlandığı için sadece MiBox üzerinde sol üst köşede daha küçük olarak izlenebiliyor. Bu problem şu ana kadar test ettiğimiz Android telefonlarda yok.

Uygulamayı aynı apk ile telefonunuza da kurabilirsiniz.

Yayınlarda 2 saat öncesine kadar geri sardırma özelliği de var. Biz dizileri bu şekilde izliyoruz.

Not: Programı yazma motivasyonum normal televizyonda olduğu gibi yukarı-aşağı kumanda tuşları ile kanal değiştirebileceğim iyi bir program bulamamaktı. TiviMate uygulaması bunu yapıyor fakat hem ücretli hem de hatasız çalışan kanal adreslerini bulmak imkansız gibi birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 15 Mart 2022; 9:58:38 >

Hocam, beinconnectin tv box ve akıllı tv uygulamasında kanal geçiş hızını gördükten sonra, senin uygulamadaki hızın çok çok iyi.. Tebrik ederim.

Peki bu uygulama lisans vb. sorun ilerde çıkartır mı?

• murat gülen M kullanıcısına yanıt

Kanal geçiş hızı aslında Kablo TV'nin sunucularının hızlı olması ile doğru orantılı.

Muhtemelen kendi uygulaması çok kötü olduğu için kimse kullanmıyor, fazla yoğunluk olmadığı için de hızlı çalışıyor.

Şu anda kanal geçişleri standart bir televizyondan bile daha hızlı fakat sanırım iyi bir uygulama yazarlarsa ve kullanım artarsa bu şekilde kalmaz.

Uygulamanın şu anki sürümünün kullanım süresi bir kaç ay içinde bitecek.

Kablo TV'den bir talep gelmesi halinde de uygulamanın şalterini indireceğim. (evet, bir şalteri var uygulamanın :) )

Olumsuz bir durum olmazsa süresi uzatılmış sürümleri yayınlamaya devam ederim.

• Eyvallah hocam.

Merhaba, uygulamada şifre hatalı mesajı geliyor sürekli

• BuZZLuCK kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Kablo TV abonelerine Kablo Web TV aboneliği ücretsiz fakat daha önce yapmadıysanız öncelikle hizmetlere eklemeniz gerekiyor.

Öncelikle https://www.kablowebtv.com/WebTV adresine girip "Müşteri Numarası" ve "Şifre"niz ile giriş yapmayı deneyin.

Burada hata alırsanız Kablo Web TV aboneliğinizi hizmetlerinize eklememişsiniz demektir.

https://online.turksatkablo.com.tr adresine giderek giriş yapın ve "Hizmetlerim" seçeneğine tıklayın.

Burada hizmetler içinde aşağıdaki listelenmiyorsa "Hizmet Satın Al" menüsünden girip "Kablo Web TV" hizmetini ekleyin.

Bu şekilde Kablo Web TV'yi açtıktan sonra programa giriş yapabilirsiniz.

Bilgi için teşekkürler. Maalesef yokmuş hizmet bende :(

Satın al ile çıkan seçenekteki rakam aylık bedel midir acaba?

• BuZZLuCK kullanıcısına yanıt

Bedel gözüküyorsa bilmiyorum. İki arkadaşım sanıyorum bedelsiz eklediler.

İsterseniz çağrı merkezini arayıp sorun.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.