Şimdi Ara

Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021 (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.380
Cevap
141
Favori
357.612
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gümrük olayını anlamıyorum. Neye göre hangi sırayla geçiliyor. Zira air parcel ile gelen ürün 3 saat bekledi gümrükte.. Bir sonraki gün de adresime teslim edildi. Sizin ürün 8 Ağustos'tan beri gümrükte bekliyor. Anlaşılır gibi değil.
  • Yurtiçi kargo takip uygulamasına hala bildirim gelmedi. benzer durumda olan var mı?

Tracking Number : ALJPK9222000191YQ
    2019-08-20 17:25:52
    IST Customs released, ready for last mile delivery
    2019-08-19 05:30:30
    IST Flight Arrive At Destination Airport,under customs clear process
  • promate P kullanıcısına yanıt
    Benim üründe beklemede tarihler seninle aynı. Herhalde 17 sine gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkIn

Ayrıca Turkey Direct Mail yok listede.

Expedited Shipping 5-8 Gün diyor. 50küsür TL shipping ücretiyle.

Ben zaten her şey dahil istemiyorum. Ne kadar ücret çıkarsa kendim öderim. Yeterki zamanında 1-2 haftada teslim edilsin gönderi.
    Ben siparisi geçtim ödeme ekraninda bekletiyorum bu yuzden turkey kargo secili 15gun surem var odeme yapsammi gelirmi diye cekincem var

• promate P kullanıcısına yanıt
    ALJPK920**** olan kodlar kargoya verildi.
    ALJPK922**** olanlar da herhalde cuma veya pazartesi yurtiçine teslim edilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ErdemBeler

ALJPK920**** olan kodlar kargoya verildi.
    ALJPK922**** olanlar da herhalde cuma veya pazartesi yurtiçine teslim edilir
    bilgilendirme için teşekkürler
  • ErdemBeler E kullanıcısına yanıt
    ALJPK921****** olan ürünüm kargoya verildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaliminsan

Ben siparisi geçtim ödeme ekraninda bekletiyorum bu yuzden turkey kargo secili 15gun surem var odeme yapsammi gelirmi diye cekincem var

Alıntıları Göster
    Ben de düşünüyordum robot süpürge sipariş etmeyi ama son olaylardan sonra vazgeçtim. Hem alınan ürün için garantilik bir durum oluşursa hak talep etme durumu problemli hem de ekstra gümrük vs. bir sürü dert çıkacak. 1500 liraya gelen ürüne gümrük vergi falan 2kyı bulur. 500 lira fark kalıyor aşağı yukarı. TR den almak mantıklı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zBrave

Ben de düşünüyordum robot süpürge sipariş etmeyi ama son olaylardan sonra vazgeçtim. Hem alınan ürün için garantilik bir durum oluşursa hak talep etme durumu problemli hem de ekstra gümrük vs. bir sürü dert çıkacak. 1500 liraya gelen ürüne gümrük vergi falan 2kyı bulur. 500 lira fark kalıyor aşağı yukarı. TR den almak mantıklı gibi.

Alıntıları Göster
    S50 banggood 2350tl burda en assa 3500tl hocam cok fiyat farkı var garantisi batsın zaten kullanıcı hatasi deyip çıkıyor garanti kac kez garantiye goturdunuz ucretsiz bi ürünü

• Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021

Beklemedeyim:s

• FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt
    Öyle sey mi olurmus? Bu noktada banggood'un savunulacak zerre yani yoktur.

Gumruge sunum ucreti diye ayri bir kalem olabilir ama o ucret de gumruk ucretine dahildir. Ayrica sepette sigortayi secerken soru isaretine tiklayip baktim ve gumruk masraflarinin tamami %100 karsilar yaziyordu. Haric olabilecek bir seyden bahsedilmemisti. Dogal olarak o ifadeyi okuyan herkes gumruk ucretini tamamen alacagini dusunur.

Ustelik benden 8 kusur tl almisti. Iade onun da altinda. Eminim normal gumruk ucreti 8 tlden fazla ciksa ona da bahane bulurlar ve 8ini fln oderlerdi.

Musteri odakli firma dedigin amazon gibi olur. Bunlarda hic yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

Öyle sey mi olurmus? Bu noktada banggood'un savunulacak zerre yani yoktur.

Gumruge sunum ucreti diye ayri bir kalem olabilir ama o ucret de gumruk ucretine dahildir. Ayrica sepette sigortayi secerken soru isaretine tiklayip baktim ve gumruk masraflarinin tamami %100 karsilar yaziyordu. Haric olabilecek bir seyden bahsedilmemisti. Dogal olarak o ifadeyi okuyan herkes gumruk ucretini tamamen alacagini dusunur.

Ustelik benden 8 kusur tl almisti. Iade onun da altinda. Eminim normal gumruk ucreti 8 tlden fazla ciksa ona da bahane bulurlar ve 8ini fln oderlerdi.

Musteri odakli firma dedigin amazon gibi olur. Bunlarda hic yok.
    dostum gerçekten derdin nedir...
    8₺-10₺ fazla mı vermek istemiyorsun..
    normalde bu işin oluru nedir biliyor musun. aldığın ürün yurtdışından gelirken HS kodu ister gümrük.. ama Xiaomi bir süpürge olarak geçemez gümrükten, çünkü içerisinde pil ve elektronik devre mevcut. peki nedir HS kodu karşılığı : Oyuncak..! yani bu da demek oluyor ki ürün fiyatı +%24 kdv +%20 ötv anlamına gelir.. yani 1400₺ lik cihaz +340₺ kdv +300₺ ötv + Ptt taşıma bedeli ile 2100₺ yi buluyor .
    Sonuç olarak ürün geldi ve istemiyorsan bana satabilirsin bütün dertleriyle hemde..

• charbeatifull kullanıcısına yanıt
    Merhaba hayırlı olsun, muhtemelen yarın da aljpk922ler kargoya verilir heyecanla bekliyoruz artık 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ALJPK9218***** olan ürünüm henüz kargoya verilmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufukman kullanıcısına yanıt
    Arkadas mesajlarimin basini okumadan konuyu bilmeden niye direkt yazip komik duruma dusuyorsun anlamadimki.

1- o kadar hesap kitap yapmissin ama yazik olmus. Cunku benim bahsettigim urun supurge degil. 110 küsür liralik bir kulaklik.

2- supurge bile olsa ne fark eder o da ayri mesele. ben niye durduk yere sitenin bana verdigi soze ragmen 8-10 tl fazla vereyim. Burda onemli olan sey miktar degil bence. Hak meselesi. Ben alirken sitenin gumruk sigortasi diye yazdigi seyin kapsami belliydi. Goz gore gore satis sonrasi farkli bir sey diyorlar buna goz mu yumayim?

3- basta dediklerinin aksi sekilde herkesten 8-10 goturse adamlar toplamda nasil bir vurgun olur onu da hesaplar misiniz?

Velhasil konuyu bile bilmeden keske hesap kitapla birlikte araya girmeseydiniz.

Dipnot: supurgeyi de banggood'dan almistim ama pisman olup iptal ettim. Sonra sorunlar cikti zaten hep.
    Aliexpressten brand sale kampanyasiyla Roborock S55 olan üst modelini 1950 TL'ye aldim sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRecRuiT123 -- 10 Eylül 2019; 19:3:40 >

• Yurtiçi uygulaması uyarı verdi. esenyurt çıkışlı bir kargom var sanırım nihayet geliyor. (12 ağustosta aldım ürünü, 20 sinde gümrükten çıkmış diye yazıyordu alljoydan takip edince)

• Listeye benide eklermisiniz

ALJPK9220000503YQ

Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

ALJPK9218***** olan ürünüm henüz kargoya verilmedi.
    ALJPK9213xxxx ürün bügün kargoya verilmiş. Tahmini teslimat ayın 12 si.

Herhalde yarın ALJPK921xxxx lerin tamamı kargoya verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EFE_ -- 10 Eylül 2019; 21:14:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

Yurtiçi uygulaması uyarı verdi. esenyurt çıkışlı bir kargom var sanırım nihayet geliyor. (12 ağustosta aldım ürünü, 20 sinde gümrükten çıkmış diye yazıyordu alljoydan takip edince)
    Takip kodu nedir (ALJPK9213xxxx)?

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.