Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.936
Cevap
289
Favori
1.538.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefona epic rom 8.4.24 yükledim telefon acayip şekilde hızlandı, menü geçişlerinde sayfalar birbirini yakalayamıyor resmen 😀

Sorum ise şu :Google caamera 5.22 sorunsuz yükledim ancak gece çekimlerinde bir türlü keskinlik yakalayamıyorum, çektiğim resimlerin renk doğruluğu iyi, noise de neredeyse yok gibi ama dediğim gibi bir bulanıklık var, keskinlik oluşmuyor, mesala 5 metre ötedeki ağacın yaprakları flu görünüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacaaga

Telefona epic rom 8.4.24 yükledim telefon acayip şekilde hızlandı, menü geçişlerinde sayfalar birbirini yakalayamıyor resmen 😀

Sorum ise şu :Google caamera 5.22 sorunsuz yükledim ancak gece çekimlerinde bir türlü keskinlik yakalayamıyorum, çektiğim resimlerin renk doğruluğu iyi, noise de neredeyse yok gibi ama dediğim gibi bir bulanıklık var, keskinlik oluşmuyor, mesala 5 metre ötedeki ağacın yaprakları flu görünüyor?
    Google kamera ile normal kamerası arasında çok fark varmı ? Degermi yüklemeye root atıp?

• karacaaga K kullanıcısına yanıt
    Titreme yapmaması önemli gece çekimlerinde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksss

Google kamera ile normal kamerası arasında çok fark varmı ? Degermi yüklemeye root atıp?

Alıntıları Göster
    Ön kamerada baya fark var gibi, arka kamera için net bir fikir alamadım, çünkü yükleyeli iki gün oldu ama yine de özellikle renk gerçekliği ve noise konusunda baya iyi diyebilirim.

• quote:

Ön kamerada baya fark var gibi, arka kamera için net bir fikir alamadım, çünkü yükleyeli iki gün oldu ama yine de özellikle renk gerçekliği ve noise konusunda baya iyi diyebilirim.

Alıntıları Göster
    Anladım teşekkürler

• Arkadsalar huwaide kasa uygulamasi var resimeleri dosyalari gizleyebiliiylsunuz samsungda guvenli klasor var xiomamide boyle bi uygualama varmi kendi icinde

• quote:

Alıntıları Göster
    Düşük ışık cekimlerinde Auto Correction Ayarıni Off yapıp dener misiniz birde? Netligi bu şekilde yakalar iseniz, Cihazi titretiyorsunuz demektir.

Uzun Mesafe çekimini deneyin birde, Ev içerisinde Camdan dışarıyı çekerek örneğin. Uzun mesafede netlik daha iyi çünkü Google Camera da.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakral1

Arkadsalar huwaide kasa uygulamasi var resimeleri dosyalari gizleyebiliiylsunuz samsungda guvenli klasor var xiomamide boyle bi uygualama varmi kendi icinde
    Dosyalar uygulamasına girince, Asagiya kaydirirsaniz, Gizli dosyalar bölümüne girersiniz. Aynısı Mesajlar ve Notlar, Galeri içindeki albüm kisminda uygulamalarinda da geçerli örneğin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobisher

bende pixel experience deniyorum, geliştirici 3 ay sonra yeni sürümü yayınlayınca bir şans vereyim dedim , bu google face unlock'u nereden edindiniz bende merak ettim.
    Magiskte Google Face Unlock modülü var hocam, o modül olmasi gerekiyor. Miui da çalışmıyor çünkü o modül.

• Tam sarj olmama problemi yasayan varmi hic ? %100 olmadi bugun cihaz. %98 de takili kaldi. Problem nedir acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: t3ntativ3

Tam sarj olmama problemi yasayan varmi hic ? %100 olmadi bugun cihaz. %98 de takili kaldi. Problem nedir acaba ?
    Ben hiç yaşamadım hocam. Farklı Cihazlarda rom kaynaklı böyle bir sorun yaşayan varmış sanırım. Hatta Redmi 5 Plus da Cihazin arka kapağını açıp. Batarya Pinlerini söküp takınca, o şekilde düzeliyormus bu sorun. Ama Mi6da bu tarz bir durum gerekli diyen duymadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Düşük ışık cekimlerinde Auto Correction Ayarıni Off yapıp dener misiniz birde? Netligi bu şekilde yakalar iseniz, Cihazi titretiyorsunuz demektir.

Uzun Mesafe çekimini deneyin birde, Ev içerisinde Camdan dışarıyı çekerek örneğin. Uzun mesafede netlik daha iyi çünkü Google Camera da.

Alıntıları Göster
    Çoğu şeyi denedim ama tam keskin görüntüyü yakalayamadım hocam, akşam tekrar denemeye devam ederim, titretiğimi pek zannetmiyorum, sizin çektiğiniz resimler nasıl çıkıyor pürüzsüz ve keskin bir görüntü alabiliyor musun?
    Bir de şu dikkatimi çekti, gece çekmeye hazırlanıp odak yaptığım an çekmeden önce ekrandaki görüntü baya iyi ve net duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacaaga -- 30 Mayıs 2018; 12:30:9 >

• Kamerayı açıp 2-3 dakikadan fazla kullanınca kameranın çevresi çok ısınıyor. İşlemciyi yorduğundan mıdır nedir? Ki oyun bile değil sadece kamera yani. Ve bu SD835 normal de kolay kolay ısınan bir işlemci değil ki neden böyle oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Ben hiç yaşamadım hocam. Farklı Cihazlarda rom kaynaklı böyle bir sorun yaşayan varmış sanırım. Hatta Redmi 5 Plus da Cihazin arka kapağını açıp. Batarya Pinlerini söküp takınca, o şekilde düzeliyormus bu sorun. Ama Mi6da bu tarz bir durum gerekli diyen duymadim.

Alıntıları Göster
    Hocam gecenlerde wifi sorunundan bahsetmistim size. Wifi acilmiyordu. Sorunu buldum. Magisk enable doze for GMS module. Bu modul yuzunden sorun cikartiyormus.

• quote:

Orijinalden alıntı: t3ntativ3

Hocam gecenlerde wifi sorunundan bahsetmistim size. Wifi acilmiyordu. Sorunu buldum. Magisk enable doze for GMS module. Bu modul yuzunden sorun cikartiyormus.

Alıntıları Göster
    Evet hocam. Bende Oreo da denediğimde sorun cikartmadi Gms doze, ama faydasini da görmeyince sildim. Hatta Floperx hocam, Oreo nun kendi Doze sistemi ile çalıştığı için Daha fazla pil tüketimine sebebiyet veriyor olabilecegini söylemişti.

• quote:

Çoğu şeyi denedim ama tam keskin görüntüyü yakalayamadım hocam, akşam tekrar denemeye devam ederim, titretiğimi pek zannetmiyorum, sizin çektiğiniz resimler nasıl çıkıyor pürüzsüz ve keskin bir görüntü alabiliyor musun?
    Bir de şu dikkatimi çekti, gece çekmeye hazırlanıp odak yaptığım an çekmeden önce ekrandaki görüntü baya iyi ve net duruyor.

Alıntıları Göster
    Hocam Rom kaynaklı Bir durum da olabilir ama, siz Stock Kamera daki netligi daha çok beğendiğiniz söylemişsiniz. Örneğin 8.3.29 Global Beta da Düşük Işıkta Netleme hızı düşüyor, ben netlikte de düşüs olduğunu düşünüyorum. Fakat Stock Kamerada da bu durum geçerli. Örneğin 8.4.19 Global Beta da düşük ışıkta netleme hızı daha iyi, bana göre Netlikde daha iyi. Ama 8.4.19da da Battery Drain sorunu var. Çözmeden Güncellemeleri durdurdular.

Ben Düşük ışıkta da Google Camera dan memmunun hocam, dedigim Gibi Rom kaynaklı olmasının haricinde Netlikte Stock Kameradan daha iyi.

Cihazi Sabitleyip deneyin hocam birde olmaz ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: Freddy Krueger

Kamerayı açıp 2-3 dakikadan fazla kullanınca kameranın çevresi çok ısınıyor. İşlemciyi yorduğundan mıdır nedir? Ki oyun bile değil sadece kamera yani. Ve bu SD835 normal de kolay kolay ısınan bir işlemci değil ki neden böyle oluyor?
    Hocam Kılıf olunca hissetmedim ben Fotoğraf çekimlerinde. Hiç de dikkat etmedim şimdiye kadar. Ama bazı cihazlarda Oyunlara göre Daha fazla Isınmaya sebep olabiliyor Kamera kullanimi. Heleki bizde o seçenek olmasa da, 4K 60 Fps çekim Cihazi en çok ısıtan durum bazi cihazlar için.

O yüzden Kamera kullanımında olabilir diye düşünüyorum hocam.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Tskurler

• ztalan kullanıcısına yanıt
    bu romda "mixer_paths_tasha" dosyasının yeri değişmiş değilse o zaman olur gibime geliyor önce root explorer'dan bu dosyanın konumuna bakayım. bu dosya nerede bulunuyordu MİUİ'de hocam?
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam magiskten indirip bakayım. epic rom 8.5.2 kullanıyodum iki haftadır sarj olarak global ve global betalardan fersah üzerindeydi hızınada zaten yetişilmiyordu ancak son günlerde Instagram, DH uygulaması ve Magiske girerken Çalışmayı durdurdu hatası almaya başladım çok sık olmaya başlayınca bende romdan vazgeçmek zorunda kaldım, 6 saat ekran- 1 gün bekleme süresi alıyodum. kullanımda spotify 2-3 saat günlük, youtube video izleme yoğunlukta, evde wifi dışarıda 3g, parlaklık oto, oyun yok.
  • 
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.