Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.951
Cevap
80
Favori
278.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O fiyata daha iyisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar mi 5s plus kullanıyorum, bu telefonu avea online işlemlere nasıl tanıtacağız, telefonun markası modeli gözükmüyor, bu yüzden 4.5g paketi satın alamıyorum, ayrıca çoğu telefonun rahatlıkla 4g çektiği yerde bu telefon hep H+ çekiyor, arada 4g olsa da 1-2 dakika sonra tekrar h+ a geçiyor. Bu sorunları dışında harika bir telefon ama şu sorunları çözmem gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alikara86

Arkadaşlar mi 5s plus kullanıyorum, bu telefonu avea online işlemlere nasıl tanıtacağız, telefonun markası modeli gözükmüyor, bu yüzden 4.5g paketi satın alamıyorum, ayrıca çoğu telefonun rahatlıkla 4g çektiği yerde bu telefon hep H+ çekiyor, arada 4g olsa da 1-2 dakika sonra tekrar h+ a geçiyor. Bu sorunları dışında harika bir telefon ama şu sorunları çözmem gerekiyor

Operatör listesinde bu cihaz gözükmüyor. Yapmanız gereken, 4G desteği olan bilindik bir marka telefona kartınızı takın, dilediğiniz paketi aldıktan/onaylandıktan sonra tekrar mi5s plus cihazında kullanmaya devam edebilirsiniz.

Xiaomi cihazlarında genel olarak 800 bant desteği yok. Bundan dolayı 4g çekim kapasitesi çok kısıtlı. Bu kısıt Avea ve Vodafone'de daha çok. Turkcell de çok merkezi yerlerde LTE desteği sunmakta. Kısacası, 3 Operatörün de LTE çekim kapasitesi bu cihazda epey kısıtlı. Bu konuda bir tık önde olan Türkcell. Şuan için de bu duruma herhangi bir çözüm yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: inciwetrust35

Arkadaşlar selam ben de yeni bir 5s plus aldım. qualcomm 3.0 şarj aletii,kablo ve kırılmaz cam filmi önerileniz var mı?

Cam Film: Renk Tam Kapak Ekran Koruyucu Temperli Cam Xiaomi Redmi 3 S 3X4 Pro başbakan Redmi Not 4 3 2 Mi5s Mi4 Mi5 Mi 6 5 S 5 Mi6

http://s.aliexpress.com/vAJfui2u

(from AliExpress Android)

Şarj aleti, yanında Type c kablo dahil: Ugreen USB Şarj Hızlı Şarj 3.0 18 W Hızlı Cep Telefonu Şarj (hızlı Şarj 2.0 Uyumlu) Samsung Xiaomi 5 için Huawei lg

http://s.aliexpress.com/zqqqiayq

(from AliExpress Android)

• quote:

Orijinalden alıntı: engova

Ustadlarim bende bu telefondan aldim ama henuz elime geçmedi. Dikkat etmem gerekn şeyler baslica nelerdir acaba zahmet olmassa yazarmisiniz :)

Hayırlı olsun. Aslında dikkat etmeniz gereken pek bir şeyi yok bu telefonun. Alıp kartı takıp kullanmaya başlayacaksınız.

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    Sağolun cevabınız için, dediğiniz gibi sanırım yapacak bir şey yok, ama çok sorun değil. Ayrıca şunu test ettim ; bu telefon 4.5 g olan fakat hızı 3g seviyesinde olan bölgelerde direk 3g bağlanıyor, 4.5 g sinyali ve hızı kuvvetli bölgelerde 4g bağlanıyor. Örnek olarak ; Lg g3 ile 4.5 g de 8 mbit, 3g ile 16 mbit bağlantı sağladığım noktada hiç 4g bağlanmıyor ama 4.5g de 40 mbit üstü hız sağlayan bölgelerde 4.5g bağlantı kuruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Orijinalden alıntı: alikara86

Arkadaşlar mi 5s plus kullanıyorum, bu telefonu avea online işlemlere nasıl tanıtacağız, telefonun markası modeli gözükmüyor, bu yüzden 4.5g paketi satın alamıyorum, ayrıca çoğu telefonun rahatlıkla 4g çektiği yerde bu telefon hep H+ çekiyor, arada 4g olsa da 1-2 dakika sonra tekrar h+ a geçiyor. Bu sorunları dışında harika bir telefon ama şu sorunları çözmem gerekiyor

Operatör listesinde bu cihaz gözükmüyor. Yapmanız gereken, 4G desteği olan bilindik bir marka telefona kartınızı takın, dilediğiniz paketi aldıktan/onaylandıktan sonra tekrar mi5s plus cihazında kullanmaya devam edebilirsiniz.

Xiaomi cihazlarında genel olarak 800 bant desteği yok. Bundan dolayı 4g çekim kapasitesi çok kısıtlı. Bu kısıt Avea ve Vodafone'de daha çok. Turkcell de çok merkezi yerlerde LTE desteği sunmakta. Kısacası, 3 Operatörün de LTE çekim kapasitesi bu cihazda epey kısıtlı. Bu konuda bir tık önde olan Türkcell. Şuan için de bu duruma herhangi bir çözüm yok.

Geçen hafta karayolu ile önce Bursa'ya gittim, daha sonra Balıkesir, İzmir, Denizli'yi gezdikten sonra 1 hafta Bodrum'da kaldım. Oradan sonra Fethiye ve Antalya'da 2şer gün geçirdim. Burdur, Kütahya ve Eskişehir üzerinden Bilecik'i takip ederek İstanbul'a geri döndüm.

Yol boyunca yanımda Turkcell kullanan arkadaşım iPhone 6S'i ile arada kopmalar yaşadı. Bu zamanlarda bende E yazıyordu. Bunun dışında gittiğim her şehir ve belde de tamamen 4G yazılıydı. Hattım Türk Telekom. Yola çıkmadan önce internet konusunda şüphelerim vardı tabi, nokta kadar bağlantı sorunum olmadı.

• Merhaba,

Bana Xiaomi Mi 5s Plus 6/128 ya da en kötü 4/64 anakart lazım. Nereden bulabileceğimi bilen ya da fikri olan var ise bilgilendirirse sevinirim.

Elinde yedek parça olarak kullanılabilecek bozuk telefon olan varsa da olabilir.

Teşekkürler,

Hicks
  • DagustuN kullanıcısına yanıt
    Yukarda da belirttim zaten. Merkezi yerler diye. Merkezi yerlerden dışarı çıkıldıkça, örneğin kenar mahalleler, çevre yolları, otobanlar, kırsal alanlar veya şehre uzaklığı 5/10 km olan yerlere bu cihaz ile LTE kullanılacağını pek sanmıyorum. Çünkü nerdeyse 9 ay oldu bu telefonu kullanalı, aldığım günden beri hem Türkcell hem de Vodafone takılı, bir çok kere tecrübe ettim.

Tabi bunda il faktörü de etken olabilir.

• quote:

Yukarda da belirttim zaten. Merkezi yerler diye. Merkezi yerlerden dışarı çıkıldıkça, örneğin kenar mahalleler, çevre yolları, otobanlar, kırsal alanlar veya şehre uzaklığı 5/10 km olan yerlere bu cihaz ile LTE kullanılacağını pek sanmıyorum. Çünkü nerdeyse 9 ay oldu bu telefonu kullanalı, aldığım günden beri hem Türkcell hem de Vodafone takılı, bir çok kere tecrübe ettim.

Olabilir ancak, Muğla'nın Dont diye bir köyünde bile LTE ile snapleri takır takır paylaşıyordum.. Ölüdeniz'de lagon bölgesinde dahi LTE ile devam etti.

• sa arkadaslar mi5s plusa android 7 ne zaman gelicek bilgisi olan varmi

• Mi 5s plus Telefon geldi arkadaşlar ilk izlenim için diyeceklerim şu ki o da sandığımdan daha büyük olduğu ama sorun degil elimde buyuk :))) çoğu ayari yaptim kamerasi gayet yeterli makro özelliği daha cok hosuma gitti . Öz çekim modu ise sandığım dan da başarılı eşim bayildi kalitesine :) neyse gelelim tek çözemedigim sorunuma yav ana ekranda uygulamalar ikonu yok nerde bu :))

• engova kullanıcısına yanıt
    herhalde ole bi olay yok bunda :)

• quote:

Tam olarak izah ettiği gibi.

Geçen hafta ben de Muğla'daydım ve bazı kırsal kesimlerinde 3g gördü. Çünkü orası Muğla. Turistik şehir. Sakarya, Mersin, Ankara, Yozgat yani sıradan şehirlerde tam olarak arkadaşın anlattığı durum geçerli.

Mesela şu an köydeyim ve normal telefonlarda 3 Gsm hattı da 3g yi görüyor. Ancak benim telefon 2g. Zaten bu band sorunu da olmasa 10 numara telefon. Bataryası, ekran büyüklüğü, özellikleri vs. tam istediğim gibi. Sırf bu yüzden takas makas bi şekilde elden çıkarmaya çalışıcam. Çünkü ben kırsalda fazlaca bulunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Victorious78

quote:

Tam olarak izah ettiği gibi.

Geçen hafta ben de Muğla'daydım ve bazı kırsal kesimlerinde 3g gördü. Çünkü orası Muğla. Turistik şehir. Sakarya, Mersin, Ankara, Yozgat yani sıradan şehirlerde tam olarak arkadaşın anlattığı durum geçerli.

Mesela şu an köydeyim ve normal telefonlarda 3 Gsm hattı da 3g yi görüyor. Ancak benim telefon 2g. Zaten bu band sorunu da olmasa 10 numara telefon. Bataryası, ekran büyüklüğü, özellikleri vs. tam istediğim gibi. Sırf bu yüzden takas makas bi şekilde elden çıkarmaya çalışıcam. Çünkü ben kırsalda fazlaca bulunuyorum.

2gye kadar düştüğü oluyor mu? sürekli kırsalda değilim sizin gibi ancak bizim İzmir seferihisarda Yazlık var orda sıkıntı olmaz sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: DagustuN

quote:

Olabilir ancak, Muğla'nın Dont diye bir köyünde bile LTE ile snapleri takır takır paylaşıyordum.. Ölüdeniz'de lagon bölgesinde dahi LTE ile devam etti.

Muğla istisnai bir durum ortaya çıkarabilir. Ben elimdeki telefon ile çokca ilde veya il dışında da test ettim durum değişmedi. Ben özel değil, genel bir durumdan bahsediyorum. Siz, bulunduğunuz bölgede tesadüf LTE seçeneğini görmüş olabilirsiniz fakat bu demek değildir ki her taraf böyledir.

Bir örnek verecek olursam, kuzenimde iPhone 6s plus model telefonunda Türk Telekom (ki kapsama alanının berbatlığını bilmeyen yoktur herhalde), bende Türkcell var. Kuzenin telefon LTE ile full bağlantı yaparken, ben 3g'de kaldım Türkcell ile. Bulunduğumuz ilin çarşı merkezine sadece 1.5 km uzaklıktayız. Bu benim verdiğim örnek, istisna değil genel bir örnek.

• Maalesef telefon arkadaşların da bahsettiği gibi her yerde 4.5G bağlantısı kutluyor. Lakin telefonu okadar çok sevdim ki takmıyorum artık.

• beyler bugün mi5s plus aldım hepsiburadadan fakat yolladıkları adaptör çin uyumlu ve dönüştürücüsüne adaptörün uçları girmiyor. ya da ben becerip sokamadım var mı bilgisi olan.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DagustuN

quote:

Muğla istisnai bir durum ortaya çıkarabilir. Ben elimdeki telefon ile çokca ilde veya il dışında da test ettim durum değişmedi. Ben özel değil, genel bir durumdan bahsediyorum. Siz, bulunduğunuz bölgede tesadüf LTE seçeneğini görmüş olabilirsiniz fakat bu demek değildir ki her taraf böyledir.

Bir örnek verecek olursam, kuzenimde iPhone 6s plus model telefonunda Türk Telekom (ki kapsama alanının berbatlığını bilmeyen yoktur herhalde), bende Türkcell var. Kuzenin telefon LTE ile full bağlantı yaparken, ben 3g'de kaldım Türkcell ile. Bulunduğumuz ilin çarşı merkezine sadece 1.5 km uzaklıktayız. Bu benim verdiğim örnek, istisna değil genel bir örnek.

İşim gereği sürekli dışarıdayım, her hafta bir şehirde, bazen gündelik olarak.. Şu ana kadar açıkcası en ufak bir sorunum olmadı. Dediğim gibi ilginç bir durum.

• fen0men0 kullanıcısına yanıt
    biraz zorlamak gerek baktınız olmadı hemen yeni bir sipariş geçmelisiniz :))
    http://urun.n11.com/cevirici-ve-donusturucu/amerikan-priz-donusturucu-P65844883
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.