Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.003
Cevap
137
Favori
310.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Openwrt üzerinde dns ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptıktan sonra internet geldi ancak hala ağır. Hangi ayarları yapmam lazım yardım eder misiniz

+ openwrt forumundan destek aldım ve sorunum çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MithatKurma33 -- 11 Nisan 2021; 15:52:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Wifi gücü değişmedi demişsiniz ama bölge kodunu değiştirdiniz mi?

Wifi bölge kodunu US olarak ayarlarsanız 100mw çıkış gücünü iki katına yani maksimum yasal sınıra (199mw) çıkartabilirsiniz. O zaman tekrar yorumlarınızı beklerim 

Merhaba, ben bölge kodunu değiştirmeme rağmen ayar seçeneklerimde değişme olmadı.(Mi router 4a 100) Farklı bir ayar mı gerekir?
  • tamas kullanıcısına yanıt

Merhaba,

199mW güç için sadece yazılım değil donanımın da destekliyor olması lazım. O cihazda donanımsal destek olmayabilir bilgim yok. Aynı cihazı kullanlara sorarsanız daha iyi olur. Kolay gelsin.

• Merhaba,

O cihaz için openwrt destekği henüz yok ama çalışmalar devam ediyor. Donanım olarak bilinen bir chipset kullanıyor, openwrt portlanması bir nebze kolay o yüzden.

• alierr A kullanıcısına yanıt
    İki tane modem yada Router 2 tane ip adressi demek yani birinden birine gecerken baglanti öburune gecer ve kopar mesh de bu olmaz zaten mesh özeliği de o. İkisini baglayamazsin baglarsin ama 2 tane ag oluşur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hocam elemantry os 5.1 de
    git clonehttps://github.com/acecilia/OpenWRTInvasion
    komutunda bulunamadı hatası alıyorum bir türlü çözemedim.

EDİT:Hocam openwrtinvasion dosyasını pc ye indirdim. anadizine attım, komut ile indirdiğim klasörün içine giriş yaptım. python3-pip komutu ile kurulum yapmaya başladım. acaba doğru yolda mıyım?

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 20 Nisan 2021; 0:46:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cihaz pc ye takılı olmadan ıp isteme alanına kadar ilerledim galiba doğru yoldayım. doğru yoldaysam bu işlemleri cihazı pc ye takarak baştan tekrarlayacağım. bu bir nevi deneme yanılma egzersiz oldu 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 20 Nisan 2021; 0:56:29 >
  • merhaba, mi router 4 modeline openwrt 21.02-snapshot yükledim. mac adresinden cihaz engellemeyi hangi menüden yapıyoruz? @0ldskool

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihdemirbal -- 20 Nisan 2021; 16:5:22 >
  • Merhaba,

Kullandığınız bilgisayarda git kurulu değil sanırım. Bu tarz hataları google'da aratarak daha hızlı çözüm bulabilirsiniz aslında. Her neyse hocam;

sudo apt-get install --reinstall git -y

komutuyla git'i kurup işlemlere devam edebilirsiniz. Kolay gelsin.

• fatihdemirbal kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Wireless ayarlarında mac filtre ayarları var. 3 temel seçeneği var.

1) filtre kapalı

2) yalnızca kayıtlı mac adresleri bağlanabilir

3) kayıtlı mac adresleri dışında herkes bağlanabilir

Kolay gelsin.

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!
  • 21.02 RC 1 sürümü duyuruldu.

Bu sürüm RC1 (release candidate) yani ilk final sürüm adayı.

Herkese hayırlı olsun.

https://downloads.openwrt.org/releases/21.02.0-rc1//

• dediklerinizi tekrardan deneyeyim. teşekkürler hocam.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, gözümden kaçmış.

Bu arada konuda pek yazan olmamış galiba; Mi Router 4 kullanıyorum. OpenWRTInvasion yardımıyla kernel ve fsroot yükledim. Stock dönmek için de tinypxe ile mi router 4 firmware yükledim.

Bizim cihazlar için daha çıkmamış herhalde

• Merhaba,

Doğrudur. Daha bu sürüm hazırlanalı birkaç saat oldu. Şuanda tek tek her cihaz için firmware derleniyor. Hepsinin derlenip, hazırlanması ve siteye yüklenmesi biraz uzun sürüyor normaldir. Yarın sabah tekrar bakmanız iyi olur. Azıcık sabırXiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

İnşaallah bakalım.

• Hocam openwrt yi sorunsuz kurdum. Router arayüzüne wifi ile telefondan giriş yapabiliyordum, pc den giremiyordum. Bende interface lan ayarlarından ip ayarını 192.168.31.4 yaptım. Pc den yine giremedim. Daha sonra dhcp ayarını kapattım ne alakaysa artık. Bu sefer ip alamadığı için telefondan wifiyede bağlanamadım. Son çare olarak modeme reset attım. Şuan ne wifi kanalları görülüyor nede pc den arayüze giriş yapabiliyorum. Öylece kala kaldım. Bu işin içinden nasıl çıkarız.

@0ldskool

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 21 Nisan 2021; 4:51:28 >
  • Tahmin yürütüyorum; ya modeminiz de 192.168.1.1 IP'sini kullanıyordur yani modem ve router aynı IP adres olduğundan şuanda çakışma oluyordur ya da muhtemelen bilgisayarınızda statik IP ayarlıdır. Statik IP ayarı varsa onu geri alırsanız sorun yaşamamanız lazım. Ya da ille de bilgisayarınızda statik IP kullanmak istiyorsanız da; 192.168.1.xxx şeklinde bir IP ayarlayabilirsiniz. Çünkü varsayılan IP bloğu 192.168.1.XXX oluyor openwrt'de. Daha fazla bilgi olmadığından başka bir ihtimal gelmiyor aklıma. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Tahmin yürütüyorum; ya modeminiz de 192.168.1.1 IP'sini kullanıyordur yani modem ve router aynı IP adres olduğundan şuanda çakışma oluyordur ya da muhtemelen bilgisayarınızda statik IP ayarlıdır. Statik IP ayarı varsa onu geri alırsanız sorun yaşamamanız lazım. Ya da ille de bilgisayarınızda statik IP kullanmak istiyorsanız da; 192.168.1.xxx şeklinde bir IP ayarlayabilirsiniz. Çünkü varsayılan IP bloğu 192.168.1.XXX oluyor openwrt'de. Daha fazla bilgi olmadığından başka bir ihtimal gelmiyor aklıma. Kolay gelsin.

Modemin ıp sini 192.168.31.1 olarak değiştirdim. Çakışma sorunu olmaması gerekiyor. Bilgisayardan herhangi bir ıp ayarı yapılı değil. Yaparakta denedim oda olmadı.

Anladığım ben ilk yanlışı ıp olarak 192.168.31.4 yapmış olmamdan kaynaklanıyor. ıp havuzu 192.168.1.XXX diyorsunuz.

Hocam şimdi

1. Routerı resetledigim için yapmış olduğum bütün ayarlar sıfırlanmıyor mu? yani Ip si 192.168.1.1'e döndü. Ayrıca kapattığım dhcp de açılmış olmalı.
    2. Modemi aradan çıkararak routerı lan çıkışından pc ile bağlantı kurduğumda 192.168.1.1 ile arayüze ulaşabilmem gerekiyor. Ancak bir türlü giriş yapamadım. Acaba yanlış mı biliyorum.
    3. Bunları tekrar baştan sağlıklı bir şekilde deneyeyim. Olmazsa başka bir pc de tekrar deneyeyim.
    4. Bütün canlarımı tek tek bitiriyorumXiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.